Karborund Karborund komentáře u knih

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Pokračující stoupající trend Mankellových knih.Opět originální téma, charakterní, lidské vystupování komisaře Wallandera, propracovaný děj i zápletka.Povedená kniha.

04.08.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Dvě hvězdy, ale jen k úctě k Nesbovi. Tohle mě bohužel
vůbec nebavilo.

26.07.2018 2 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Velmi povedený díl v sérii Akta Enzo. Celý příběh měl napětí, působil přirozeně a uvěřitelně a já si jej užil.Zajímavé zamyšlení na téma otcovství a mateřství. Mayův styl psaní je prostě delikatesa.Mrzí mě stálé srovnávání s trilogií z Hebrid, díky které ostatní díla nejsou už tolik doceňována.

02.07.2018 4 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Zatím jsem byl knihami H.Mankella poměrně zklamán a hodnotil je velmi průměrně.Tentokrát jsem byl mile překvapen a doufám, že stoupající trend bude pokračovat.Poměrně originální téma + Wallanderovo obyčejné lidské vystupování.

14.06.2018 4 z 5

Ženy z rodu Habsburků Ženy z rodu Habsburků Jan Bauer

Žádná z nich to neměla v životě lehké, pěkná sonda do osudů habsburských žen.

07.06.2018 4 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Uceleně popsaná tvorba politicko-kulturních dějin světa.Vůbec jsem neměl pocit protěžování vlivu USA, zkrátka jsem věřil faktům, citacím a utřídil si jednotlivé historické návaznosti.Škoda, že jsem nemohl mít stejný pocit u Tauberyho - Opuštěné společnosti.

22.05.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Bakalovo lokaj se svojí agitkou

03.05.2018 odpad!

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Belmondo-zhmotněné charisma popisuje své těžké začátky přes vrcholná období až po současnost.Knižně to bohužel, žádná pecka nebyla.

25.04.2018 3 z 5

Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky Josef Bernard Prokop

Pro mě překvapivě nejlepší díl s celé série.Vida, nic není černo-bílé, jak se zdá.Možná se dočká a bude po něm pojmenovaná nějaká ulice či náměstí, místo lapkovraha Žižky.

22.04.2018 4 z 5

Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále Josef Bernard Prokop

Měl to chlapec těžké, převzít žezlo po tam vyjímečném panovníkovi, jakým jistě byl jeho otec.Těžkou dobu, která ho čekala nezvládl.Přiznám se, že už v trilogii o Karlu IV mi lezl krkem, ale těžko soudit.Nerozhodný král.

22.04.2018 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Tak tleskám pane J.F. Stoupnout si před zrcadlo, otevřít své nitro dokořán a popsat "bubáka" ve svém Já nedokáže každý.Humorné, smutné, pravdivé, upřímné a poučné.Komu často vysychá patro, doporučuji přečíst.

13.04.2018 4 z 5

Kat hejtmana Žižky Kat hejtmana Žižky Jan Bauer

Návod, jak popisovat dějiny "bez omáčky" zábavnější formou.Pravda, autor popustil uzdu fantazie trochu víc, ale základní dobové údaje dodržel.Postavy ploché, děj jednoduchý, ale já se bavil.

30.03.2018 3 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Kniha má svoje vnitřní kouzlo."Mluviti pravdu" je sice o krok dál, ale proč stále srovnávat.Téměř v každé kapitole
jsem cítil určité poslání, ponaučení či pocit, který často pociťuje každý z nás, ale neumí najít ta správná slova k vyjádření.Slovní obraty a delikatesní čeština pana Formánka dávají knize plusové body.

30.03.2018 4 z 5

Záhada kamene mudrců Záhada kamene mudrců Jan Bauer

Mám rád historické romány a příběhy ,Vondruškův repertoár jsem téměř vyčerpal tak přišel na řadu pan Bauer.První dílko bylo dost mdlé, taková nedosolená polévka, nezatracuji snad bude příští krmě chutnější a výraznější.

21.03.2018 2 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

Kniha nebyla špatná, vadilo mi jen pohádkově správné chování Karla IV., myslím, že skutečnost byla na tehdejší poměry naprosto jiná.

20.03.2018 3 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Někdo propluje životem stroze a fádně a někdo v tom svém prožije spousty životů a dokáže se mnohokrát zvednout ode dna a znovu na něj tvrdě dopadnout.Samotný příběh i slovní forma autora si zaslouží absolutorium.Jsou prostě knihy, které si budu pamatovat celý život, tato je jedna z nich.Bravo

09.03.2018 5 z 5

První dva díly jsem si velmi vychutnal, bohužel třetí část mi již takovou potěchu nepřinesla.Z historického románu se stal pomalu pohádkový příběh.Historická fakta-fajn, ale konání a hlavně uvažování jednotlivých postav.Vždy dopředu správný odhad situace, štěstí a náhoda vždy po ruce.Vlastně jsem nenašel postavu mě blízkou, kterou bych měl rád.

28.02.2018 3 z 5

Vysoká laťka nasazená prvním dílem, zůstává i ve druhé části epopeje.Dokázal jsem si už vizualizovat jednotlivé postavy, mají tváře i povahy a četlo se mi jednodušeji.Není moc co vytknout, snad jen stále se opakující slovní obraty, ale to už jsem si u p.Vondrušky zvykl.Tak zhltnu ještě trojku a pak si budu muset od rodiny Prokopů odpočinout.

05.02.2018 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ve srovnání s prvním dílem této série, který mě velmi zklamal, bylo toto volné pokračování mnohem lépe zpracované.Zajímavé prostředí, nemnoho postav, výborné slovní obraty.Krimi na pohodu.

01.02.2018 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Malý spoiler.
No spokojenost, po slabší Čvrté oběti jsem si zase šmáknul.Li i Margaret si navzájem přestali ukájet ego a hned se vrátili sympatie z prvního dílu.Samotný krimi příběh mě bavil, velmi reálné.Popis reálii, tohle mistr May umí.Mrknu na Aliexpress, zda se nedá objednat nějaký ten orgánek Made in China.

26.01.2018 4 z 5