Karborund Karborund komentáře u knih

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

To byla teda hodně nedosolená polévka.Jediná omluva, že autor se učil teprve vařit.To už jsou lepší jeho BIOknihy.

29.09.2017 1 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Možná se v této knize mísí historie s blízkou budoucností.Kdoví jestli za pár nebude zase vládnout nějaký sultán Sulejmán tentokrát celé Evropě.Autorův rukopis nevybočuje ze standardu, snad jen pochvala navíc za rozumný a neukvapený závěr.

25.09.2017 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Bohužel za mě nee.Vyprávění z pohledu hlavního protagonisty bylo ok , ale to je vše.Bez šťávy, napětí, sníh který nemrazil.Vraždit?to je jen taková zábava.

14.09.2017 2 z 5

Na dvou židlích Na dvou židlích Michal Viewegh

Vtipné glosy a fejetony s kterými lze více méně souhlasit, napsané v době, kdy autor nabízel poměrně zajímavé čtení z kterého se dalo čerpat, bohužel, kde ty loňské sněhy jsou.

13.09.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Velmi atraktivně napsaná kniha s velmi nereálnými situacemi.Kdyby takto naivně fungovala švédská policie musel bych před tou naší smeknout klobouk.Každopádně řadím k tomu lepšímu od dua Kepler.

11.09.2017 4 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

První příběh nebyl špatný i když bylo vše moc překombinované,úsměv na tváři mi vyloudila část o Gitě a spol.co přestala krást a začala pracovat na poli, což považuji za prvek scifi v historické povídce, druhý příběh měl zajímavý začátek, ale vliv politiky my udělal v lebedě pořádný gulášek.

10.09.2017 3 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Ani nevím zda kniha byla smutná či veselá.Na jedné straně poporodní bolesti raného kapitalismu, které více či méňe trvají dodnes na opačném polu vtipné glosy,humorné příhody a všudepřítomnost"skoroboha"Klause.

02.09.2017 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Psát hodnocení na tuto knihu to je velká radost.Pro mě osobně vrcholné dílo z celé série HH , vyjma Žízně, kterou mám ještě před sebou.Po zklamání z Přízraku to byla hodnotná a hřejivá náplast.Dějová zápletka uvěřitelná,osoby jednají přirozeně,struna napětí utažená k maximu.Velká jízda.

31.08.2017 5 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Klasika, která nezklame.Oba příběhy měly hlavu i patu a rozuzlení bylo zajímavé.

27.08.2017 4 z 5

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Ale jo, já jsem se zasmál a pobavil,prostě parodie s velkým P

21.08.2017 3 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Pěkné počtení, ale ta aura Jiřího Adama z Dobrotína a jeho pomocníků není taková, jako u Oldřicha z Chlumu.

20.08.2017 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Nemůžu asi chtít, aby každá kniha od Nesba byla naprostá pecka, ale tohle mě opravdu zklamalo a řadím na úroveň prvních dvou dílů.Snad si u Policie zase spravím chuť.

20.08.2017 3 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Pár pěkných slovních spojení, několik vtipných vět, toť vše.Slabé.

30.07.2017 2 z 5

Kniha na pohodu, zasmál jsem se.Viewegh není sice můj šálek kávy, ale tenhle lehký dezert docela chutnal.

28.07.2017 4 z 5

Určitě tato kniha patří k tomu slabšímu co napsal můj oblíbený autor

28.07.2017 3 z 5

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Velká osobnost světových dějin se svými klady i zápory.Fakta promísená s vlastnými názory autora což nelze mít za zlé.Podrobný rentgen do morku kostí tohoto státníka, který určoval tok dějin.

23.07.2017 4 z 5

Významná sídla české šlechty Významná sídla české šlechty Vlastimil Vondruška

Ucelená historie nejzajímavějších šlechtických sídel.Fakta okořeněná autorovou fantazií, jak bývá Vondruškovým zvykem.Příjemné na čtení a zase jsem o trochu chytřejší.

08.07.2017 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Věděl jsem, že tady chybu neudělám, když si přečtu tuto knihu.Člověk se snaží vžít do pocitů tolika odvážných lidí a naproti tomu pochopit, kde se bere taková zloba a zrůdnost.I když vím, jak příběh dopadne, držel mě v napětí až do konce.Autor dal celé operaci Anthropoid , laicky pochopitelný příběh, který mi odpověděl na spoustu otázek.

27.06.2017 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tak tohle se četlo úplně samo.Napětí, dedukce, zvraty.Víc si od kvalitní krimi snad ani přát nejde.Po prvních dvou odvarech/Netopýr,Švábi/ jen samá laskomina.

27.06.2017 5 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Kniha naplněná vůní bezstarostného dětství,obyčejného lidství a vzácného chytrého humoru.Po každém přečteném fejetonu jsem se pousmál, zamyslel a uvědomil si kolik obyčejných a všedních věcí dokáže udělat člověka šťastným.

10.06.2017 5 z 5