Lekce tvůrčího psaní

Komorní psychologická novela, která podle autorových slov pojednává „hlavně o tom, jak obtížné je v Čechách napsat a koneckonců i prožít cituplný příběh“.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1219/lekce-tvurciho-psani-Nsq-1219.gif 2.7301
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Petrov

Kniha Lekce tvůrčího psaní

Arturo.Bandini

"... o tom, jak obtížné je v Čechách napsat a koneckonců i prožít cituplný příběh“.

Četl jsem, nezaujalo. Třeba by mu napsat / prožít cituplný příběh šlo lépe na Moravě či ve Slezsku, když je to v Čechách tak obtížné...

Esmeralda168

Dobře napsaná kniha téměř bez děje. Asi tak.
Viewegh má ten druh talentu, že dokáže psát velmi čtivě a vtipně, ovšem nedokáže vykonstruovat víc než průměrnou zápletku ze života. To je nejlépe vidět na filmech podle jeho knih, ve kterých ve výsledku ten humor a čtivost, co je aspoň v knize, téměř zmizí a nezbude víc než průměrný příběh.
Taky si myslím, že za svou popularitu by měl autor poděkovat hlavně tomu bulváru, který nemá rád. Bez něj by se už "na špici" dávno nedržel.

vlkodlaq
09.11.2018

To, že může psát každý ještě neznamená, že by každý měl. A ne každá kniha by měla jít do tisku. Není to nejhorší kniha, co jsem kdy četl, to určitě ne, dokonce je v ní několik momentů, které mě pobavily, nicméně se jedná o obyčejný příběh o obyčejných lidech, většinu času neobyčejně nudný. Dočetl jsem do konce jen proto, že jsem byl pořád v očekávání onoho zvratu, kdy kniha začne mít spád a smysl. Tolik chtěný zvrat se bohužel nedostavil.

zdennyrakky
30.08.2018

Prostě Viewegh - řemeslně dobré, vlastně docela chytré, literárně a jazykově poučené, zábavné, dokonale čtivé, nechybí prasárny, hraje si se čtenářem a trochu ho oblbuje, místy opravdu dobré, místy slabé (ke konci katastrofa) a evidentně psáno pro kšeft. Rozhodně žádné dílo, které by vstoupilo do dějin literatury, ale do autobusu fajn. Jo, oceňuju práci s formou, je to opravdu maximálně sevřená novelka.

MortRainey
02.08.2018

Rychlé čtení - novelka - skoro jako povinnost, co rok to kniha.

ecila13
09.09.2017

Jako lekce, jak psát, fajn. Jinak mě děj moc nezaujal.

Karborund
30.07.2017

Pár pěkných slovních spojení, několik vtipných vět, toť vše.Slabé.

hellena1523
03.02.2017

Nějak mi uniká, z jakého důvodu je Viewegh jedním z nejslavnějších autorů. Kniha tak nějak o ničem. Dočetla jsem, ale jen proto, že jsem neměla co jiného číst.