Lekce tvůrčího psaní

Lekce tvůrčího psaní

Komorní psychologická novela, která podle autorových slov pojednává „hlavně o tom, jak obtížné je v Čechách napsat a koneckonců i prožít cituplný příběh“.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1219/lekce-tvurciho-psani-Nsq-1219.gif 2.8262
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Petrov

Karborund

Pár pěkných slovních spojení, několik vtipných vět, toť vše.Slabé.

hellena1523

Nějak mi uniká, z jakého důvodu je Viewegh jedním z nejslavnějších autorů. Kniha tak nějak o ničem. Dočetla jsem, ale jen proto, že jsem neměla co jiného číst.

kitja
21.12.2016

Velmi dobrá novela, kde se plynule prolýnají tři světy. Přečteno jedním dechem a ujasnění si toho, že když je někdo populární a úspěšný, neznsmená to automsticky, že píše sračky.

Viewegh je logicky zručný řemeslník, umí psát čtivě a dobře vystavět příběh. A jo, chápu proč se na bulvár dívá tak černobíle.

Alaglesia
14.12.2016

Začátek knihy byl velmi slibný, ale zbytek zklamal. Myslela jsem, že autor zpracuje příběhy jednotlivých postav trochu do hloubky, ale bohužel. Kniha je jako když napsána narychlo a bez nápadu.

BlackNapalm
09.01.2016

jedna hvězda, ze slušnosti.....

magduska
14.12.2015

Vskutku nemá chybu :)

Hermoso Risa
13.11.2015

Kniha, která má svou hloubku. Dokonale jsem se u ní pobavila. Michal Viewegh je úžasný!!

Terisha
04.05.2015

Bohužel tato kniha není žádné terno. Je to první kniha, kterou jsem nedočetla...

Pistácie
08.02.2015

Knihu jsem dočetla. Ale nechtělo se mi. Ze začátku jsem si říkala, celkem dobré. Ale postupem čtení moje nálada klesala, naděje v lepší čtení upadala. Nebylo to takové, jak jsem čekala. Bylo to horší. Nebavilo mě to. Dojít ke konci jsem spíš samu sebe donutila.

benyben
30.01.2014

Nechápu, co na Vieweghovi vidí!!!! Knížka je naprosto nudná!!!! Zbytečné tím ztrácet čas!!

pidalka777
29.12.2013

Četla jsem k této knize dost komentářů. Více jich sice bylo záporných a tak jsem si řekla že si ji musím přečíst a udělat si vlastní názor. Nuže kniha je podle mého názoru čtivá a taková odpočinková. Jen prostě co se může udát na semináři během jednoho roku. Líbila se mi

Lensiiee
08.08.2013odpad!

Tak tohle je něco. Dělám si srandu - NENÍ!!!

baunka
09.06.2013

Nejspíš jste nikdo smysl knihy nepochopil.Nejedná se o knihu s jasným začátkem a s jasným koncem,každý by si z ní měl něco odnést,ale rozhodně né nějaký romantický příběh s jasným dějem! Je to takový začarovaný kuh a dalo by se ještě hodně dlouho ve psaní této knihy pokračovat.Nemá jasný konec a začátek a to vám možná vadí,možná se v tom nevyznáte, strácí te se!! Uznávám takové knihy nemůže číst každý.
Můj názor je jednoznačný,já tuhle knihu zbožňuju,přečetla jsem jí v pouhé půlhodince a byla bych schopná přečíst si jí znova a to dělám jen vyjmečně!

Janiny
15.12.2012odpad!

nepochopila jsem důvod, proč tahle kniha vůbec byla napsána..je to nuda a znovu nuda

kika 13
05.11.2012

Není to návod jako recept na guláš.Mě to i tak nezaujalo.

Verousek
15.07.2012

Myslím, že zas tak hrozná tahle kniha není :) existují i horší :)

DustinMind
21.03.2012odpad!

Taková hovadina a ten blbec se ještě směje.

Kituska
03.09.2011

A Havran děl: "Viewegha už víckrát ne!"

WEIL
10.06.2011

M. Viewegh je sympaťák.
Je málomluvný, citlivý, má rád píšící lid!

Jitule Š.
17.05.2011

Tohle byla moje první Viewegovka. Teď bych si nejradši nafackovala, protože u mě už šanci nedostane. Můžete si básnit o Báječných letech, ale já už podobné utrpení absolvovat nehodlám. To ani nebyla knížka. Měla jsme pocit, že ho tlačil nakladatel a on si ráno sedl ke stolu, aby napsal předepsaný počet slov, aniž by se podíval, co napsal předtím. Je to ubohost a V. mě zklamal!

Beranka66
06.05.2011odpad!

To není kniha, to je anti-kniha. Ale jak to řekl nějaký ten nakladatel: Zavřu oči a vydám Viewegha a vím, že se prodá. V tomhle případě mohli prodávat jen prázdné papíry a mělo by to větší kvalitu. Jestli to měla být autostylizace, tak autor je namyšlený blb, který trpí stihomanem. Nadává na bulvár, ale bez něj by nebyl nic:-))) Povedla se mu jedna knížka, udělal si jméno a to je tak všechno.Srovnání se světovou literaturou by neunesl!!!

gilthix
10.04.2011odpad!

Kvůli téhle \"knize\" (zdůraznění slova kniha, spíše rádobykniha) jsem na nějakou dobu zcela zanevřel na české autory, jednoduše jsem se bál podobné odpornosti a urážky literatury. Nakonec z toho zůstala asi doživotní antivieweghovská averze. Přiznávám, tohle není můj oblíbený žánr, ani můj oblíbený autor, ani oblíbené téma. Jen si říkám, jak to vlastně bylo, než jsem tu -věc- přečetl.

Pajďulka
07.04.2011odpad!

Kam spěje česká literatura? Nebudu se divit, až se o něm budou za sto let učit ve školách. Bude klasik jako Neruda a Němcová - ti taky neuměli psát

Pajďulka
07.04.2011odpad!

Je to o ničem! Učitel tvůrčího psaní to má těžké, protože ho pronásleduje bulvár - nepřeceňuje se Viewegh trochu? Je smutné, že v ČR máme tak málo autorů - a skoro žádného kvalitního!

Lenka Kadeřáb
31.03.2011

Psychologická novela? Novela leda rozsahem, žádná pointa tam nebyla. A psychologie? To už vůbec ne. Akorát se tam obouval do literárních kritiků a novinářů. Jestli si chce vyřizovat účty, tak by to měl udělat jinak. Tohle je ukázka kýče!

Kvíteček jarn
31.03.2011odpad!

Autor se už dávno vyčerpal. Možná zprvu psal kvůli psaní, teď píše, aby splnil kvótu a vydělal. Poslední knížky vůbec neměly vzniknout. Psát umí, dokázal to na Báječných letech pod psa. Proč ustupuje konzumu? Kam se poděl jeho lehký styl? Už začíná být trapný a měl by zauvažovat o odchodu do spisovatelského důchodu