Poslední cantilena, Tajemství Tudorovců

Dva příběhy písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína se odehrávají v polovině 16. století. Poslední cantilena zavádí královského písaře mezi bratrstvo chrámových zpěváků. Podivná smrt jednoho z nich by královskou komoru zřejmě vůbec nezajímala, pokud by se současně neztratil starodávný kancionál. Jen zasvěcení ale vědí, proč je ta kniha tak cenná. V Tajemství Tudorovců odjíždí Jiří Adam z Dobronína jako vyslanec ke dvoru anglické královny Marie a spolu s ním i známá z teplických lázní Kateřina Dolanská, která se vyzná v diplomacii mnohem lépe než on. Jenže záhy se ukáže, že její úkol je úplně jiný. Snaha odhalit dávnou vraždu je zavede nejen do cel ponurého Toweru, ale i do ruin zničeného opatství nedaleko Canterbury......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37810/letopisy-kralovske-komory-v-PAG-37810.jpg 4.3220

Letopisy královské komory 5.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Poslední cantilena, Tajemství Tudorovců

Jarka_rybář
29.12.2020

Moc pěkná kniha Druhý příběh je sice trochu zmatený a plný intrik, ale přesto dobrý. První mne chvílemi velmi bavil.

Ava365
28.12.2020

Další dvě výborné detektivky s Jiřím Adamem z Dobronína. V té druhé se s ním podíváme do Anglie.

Páájinka
15.06.2020

Příběhy byly hezké. Líbí se mi styl psaní pana Vondrušky.

Standa24
04.06.2020

Oba příběhy se mi líbily. Mám rád britskou historii a proto oceňuji, že se Jiří Adam z Dobronína vydal i do Tudorovské Anglie. Bylo to zajímavé zpestření.

Pavelpi
19.10.2019

První příběh byl celkem dobrý,zato Tajemství Tudorovců se mi moc nelíbilo.Připadalo mi to hrozně překombinované a nereálné.

Devorah
30.08.2019

V tomto díle se nevyskytlo nic nového, co bychom od Vondrušky už neznali z děl předchozích. A přece je zvláštní, že u jiných jeho knih to není na škodu a skvěle se po celou dobu čtení bavíme dialogy hlavních hrdinů. Což se tady rozhodně říci nedá. Jeho hrdinové jsou stále stejní, nijak se nevyvíjí, nikam neposouvají, stále stejné vzorce chování, a to je pro čtenáře ubíjející. Co se týče zápletky, tak obě povídky spojuje naprostá absurdnost a jakási nedotaženost.
Není to vyloženě špatná kniha, ale Vondruška to rozhodně umí daleko lépe.

Carmen13
16.04.2019

První povídka mi přišla lepší, nicméně se musím přiznat, že klíč ukrytý ve dvou kancionálech mi přišel už taky trochu moc. Ale jinak dobré, i když ne všechny myšlenky byly dotaženy do konce.
Příběh z Londýna byl zajímavý, ale popravdě jsem se v něm trošku ztrácela, což se mi téměř nestává. Zápletka dobrá, ale pro mě až moc politická. I v této povídce mi přišlo, že ne všechno bylo dotaženo do konce. Např. jsem moc nepochopila, kdo přesně byl a jakou roli v celém případu hrál tiskař Petr Selby.

jindrich7442
28.11.2018

Tak jak mám oblíbeného Vondrušku a již jsem pronikl i do života Jiřího Adama v 16. stol., musím hvězdu ubrat. V nymburku bylo ještě stále hezky, ale Londýn mě neuvěřitelně nudil. Doufám, že v Osmanském táboře si pan Vondruška reputaci napraví :)

Dýka s hadem
Dýka s hadem