Karborund Karborund komentáře u knih

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

Humorné i smutné zároveň.S nadsázkou vylíčené počínání soudobých politických stran.

08.06.2017 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Na čtvrtý pokus jsem se dočkal slušné krimi od "Keplerů".Po prvních dle mého názoru velmi průměrných knihách Joona Linny, jsem se dočkal velmi slušné knihy.Napětí od začátku do konce,minimum hluchých míst , zajímavé a věrohodné rozuzlení.

06.06.2017 4 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Každý velký spisovatel /a to pan Vondruška je/ má právo na nějaký ten omyl či brak.Doufám, že tímto dílem si svoji slabou chvilku vybral.

31.05.2017 2 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Začátek příběhu mě moc nebavil, postupně dostával děj na akčnosti a zajímavosti a nakonec jsem byl velmi spokojen.Důstojné zakončení celé série.

28.05.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Ze zdejších komentářů by se mělo jednat o top knihu, bohužel u mě tomu tak nebylo.Nedokázal jsem se ponořit do příběhu, vše bylo poměrně čitelné a předvídatelné.První tři knihy, které jsem četl mi v hlavě dlouho nezůstanou.

25.05.2017 3 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

První dva díly nasadily laťku hodně vysoko a proto musím hodnotit třetí část jako slabší.Děj mě tolik nedokázal upoutat a v některých situacích jsem se ztrácel.Přesto to bylo pěkné počtení.

10.05.2017 4 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Nastolená laťka prvního dílu zůstala stejně vysoko.Středověké poznávání evropského kontinentu,porovnávání zvyků,kultur a tradic s našimi z dob Karla IV.

23.04.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Paganiniho smlouva mě oslovila více než Hypnotizér, ale na víc než tři hvězdy to není.Strhující děj často přecházel do nudnějších fází.Naproti tomu vliv vysoké politiky dával ději uvěřitelný ráz.Určitě mám top příběhy ala Kepler teprve před sebou.

22.04.2017 3 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Cestování středověkou Evropou ,koktejl namixovaný z protipolů, na jedné straně morové rány,zlo inkvizice a na druhé bezbřehá láska a sebepoznání.Nečekaně dobá kniha.

09.04.2017 4 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Laskominka do hlubin časů dávno minulých.Napsat životopis o osobnosti českých dějin o které víme velmi málo je velký kumšt.Nenudil jsem se.Buďme hrdi za takové vládce českých zemí, kteří neohýbaly hřbet ani před císařem či papežem.Dnes by takových panovníků bylo sakra potřeba.

20.03.2017 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Příběh působil uvěřitelně a přirozeně a já chtěl poprvé na čtvrtý pokus Wallanderovi /Mankellovi/ poděkovat.Bohužel ta bondovka na konci vše zhatila.Škoda

08.03.2017 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

B.Minier mě posadil na tobogán, zavázal oči a lehce do mě strčil.Pak jen proud slov,pocitů,bezmoci,bolesti,emocí,strachu,naděje ....a jsem dole.Skvělá jízda.

15.02.2017 5 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Povinná četba do škol.Bez agresivity a zbytečných emocí, s klidem a rozvahou napsané dějinné chyby a omyly s porovnáním dnešního světa.Žádná manipulace, žádné tupé vymívání mozků.Velké dílo pro "obyčejné" lidi.Žádná kniha nezmění svět, ale může alespoň určit směr.Velké díky

08.02.2017 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Začátek knihy navodil silnou emoční atmosféru, která časem vyprchávala jako pára nad hrncem.Wallanderovi nelze upřít snahu případ vyřešit, ale jeho postava moje sympatie prostě nemá.Téma nadčasové, bonus s výraznou českou stopou nepotěšil.

08.02.2017 3 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Oproti Bílé lvici, kterou jsem zatím od Mankella četl, byla Slepá ulička mnohem propracovanější a líbila se mi více i když samotný příběh nebyl až tolik uvěřitelný.Bohužel Wallander ani zde nezískal moje sympatie.

03.02.2017 3 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Návrat ke kořenům.Po projížďce Francií a Čínou jsme zpět doma na Hebridách.Kniha s vůní kouřící rašeliny, nezkrotného větru a moře plné bouří to je to co dělá P.Maye panem spisovatelem, navíc s velmi dobrou kriminální zápletkou.Nikdy by mě nenapadlo, že takový drobní tvorové jakým jsou "obyčejné" včely, můžou být alfou a omegou našeho žití.Kniha byla velká laskomina.Bravo

29.01.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velice mě lákalo přečíst si dílo oceněné Pulitzerovou cenou, ale hlavně kladný ohlas ostatních čtenářů.Samotný děj mě nijak neuchvátil, ale ten pocitový požitek, kdy autor dokáže podat díky slovům tak intenzivní a uvěřitelný pocit nálad, bolesti i radostí mě odzbrojil.Kniha, která je psána přímo srdcem.

22.01.2017 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Po přečtení knihy mi zůstala příjemná chuť vína na patře, vypravěčské schopnosti autora opět vyníkající, kriminální zápletka stejně jako v prní části byla slabá, ale přesto je u mě P.May top autor.Popis výroby vína příjemný vzdělávací bonus.

13.01.2017 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Napínavé dílko s překvapujícím závěrem.Bohužel mi přišlo, že v této knize vlastně nebyl žádný kladný hrdina.Ba se dá říct, že chorvatský snajpr mi byl nejsympatičtější a fandil jsem mu více než Harrymu, který na mě působil namistrovaně a šikanoidně.Závěrem si mě trochu usmířil.

10.01.2017 4 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

První část knihy byl parádní bonus za 20 dílnou ságou.Pěkně vysvětlené pocity a pohnutky autora, proč,kdy,kde,jak.To mě opravdu bavilo a dostal jsem zde veškeré odpovědi k celému dílu.Bohužel povídky v druhé části mě nebavili, hlavně druhá o dvou "řitířích" mi přišla až hloupá.
Jinak celé dílo HLKČ mě bavilo, ale Přemyslovská epopej to není.Oldřich z Chlumu byl až moc pohádkově spravedlivý a dokonalý a jeho postava nebyla moc uvěřitelná.Ještě hůř u mě dopadl lamač srdcí Ota, z kterého autor vytvořil středověkého Rocca Sifrediho.Stále opakované fráze a slova, pořád se jen vyprazdňoval měchýř a každých 20 stránek bylo potřeba někoho pomilovat.Určitě však nelituji a už se těším na Husitskou epopej.

29.12.2016 3 z 5