Usměvavý muž

Na silnici se z husté mlhy vynoří židle. Na ní sedí loutka v životní velikosti. Postarší advokát prudce zabrzdí a vystoupí z auta. Je to to poslední, co v životě udělá. Poté, co komisař Kurt Wallander při výkonu služby zabije člověka, propadne se do alkoholem poháněné deprese. Během dlouhých osamělých procházek po dánském pobřeží dospěl k rozhodnutí, že jeho čas u policie skončil. Vyhledá ho však starý přítel s prosbou o pomoc při vyšetřování podezřelé smrti jeho otce. Kurt o tom nechce nic vědět a chystá se podat výpověď. Tentýž den však zjistí, že onoho přítele nalezli zastřeleného. Okamžitě změní rozhodnutí a vrátí se do práce, aby vyšetřil případ dvojnásobné vraždy. Postupně odkrývá spletitou síť podvodů a za tím vším tuší věčně usměvavou tvář. Má to všechno nějakou souvislost? Ale zatímco je Wallander na stopě vraha, někdo je na stopě Wallanderovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207116/big_usmevavy-muz-207116.jpg 3.9328

Případy komisaře Wallandera / Komisár Wallander 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Mannen som log, 1994

Kniha Usměvavý muž

Čand@

Jajaj… toto bol pre mňa bohužiaľ asi najnezaujímavejší Kurtov prípad, čo som doteraz čítala. Už som si zvykla, že táto séria nebýva nabitá šialenými akčnými scénami, ani úplne nečakanými zvratmi a vždy ide viac o poctivú detektívnu prácu, ktorá býva zdĺhavá a dosť filozofická, odhalenie zločinca býva pomalé a bohato opradené myšlienkovými pochodmi hlavnej postavy. Tento diel sa mi ale vliekol extrémne pomaly a nezáživne. Nezapojiť si ho do čitateľskej výzvy, priznávam, asi by som ho ani nedočítala.

Eliškam

Já vlastně ani nevím, proč Wallendera čtu. Knížky občas nejsou vůbec logické, náhoda hraje velkou roli.
A i přes to, jdu na další díl.

Kortez

Audiokniha namluvená Jiřím Vyorálkem.
Téma nezákonného obchodu s orgány je svým způsobem vždy vděčné téma. Celkově Wallander mě baví a vím, že budou někdy následovat i zbylé příběhy v mém audioplayeru.

kilianek
17.10.2021

Nejlepší detektivky co jsem kdy četla jsou detektivky s komisařem Walanderem. Spisovatel Mankell umí nejen skvěle vymyslet složitý detektivní příběh ale umí zaujmout i životem ve Švédsku.

janina66
21.09.2021

Případy komisaře Wallandera si vždy ráda poslechnu jako audioknihu. Tato kniha byla dle mého názoru zatím nejlepší. Svižná a vcelku napínavá. Já byla spokojená.

Gibis
13.05.2021

Já mám Wallandera ráda. Není to sice žádná divoká jízda, jen stará dobrá poctivá policejní práce, ale Wallandera ještě pořád dokáže rozložit smrt člověka, byť by to byl padouch. Lidi se tam nekrájejí na kousíčky jak na běžícím pásu a to je příjemná změna v dnešním drsném trendu thrillerů.

eliska8413
06.05.2021

Série detektivek komisaře Wallandera mají jedno společné - neuvěřitelně se vlečou. Celé kapitoly jsou plné nudných policejních postupů a Wallanderovo myšlenkových pochodů. Na vraha vlastně většinou přijde úplnou náhodou, když o něj v podstatě zakopne. Jak spojit do jednoho případu šest zápletek je mi stále záhadou. Ale úplně nejvíc mě irituje ta komisařovo plačtivost nad dnešní dobou, nad novými pořádky a jeho nostalgické povzdechy. To se mi vždy protáčejí panenky.

Leona333
17.03.2021

Tuto severskou detektivku beru jako takového předskokana dnešních, severských thrilleru a kriminálek, které se dnes řadí na vrchol žebříčku čtenářského zájmu. Samozřejmě v ní hlavní postava bojuje se svými démony, jako je třeba alkohol a jiné... Každopádně v ní není ještě tolik šílených vražd a obsesní brutálnosti. Za sebe hodnotím, jako zdařilý krimi příběh.