Ve slepé uličce

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

To léto patří k nejteplejším, jaká ve Švédsku lidé pamatují. Komisař Wallander se chystá na dovolenou s novou ženou, která se objevila v jeho životě, a doufá, že to jeho vzpurná dcera a stárnoucí otec nějak zvládnou bez něj. Jenže letní pohoda nemilosrdně skončí, když se před jeho očima upálí v řepkovém poli mladá dívka. Krátce nato udeří vrah, jehož bestialita nezná mezí. Za oběť si vybere bývalého švédského ministra spravedlnosti. Brzy se však ukáže, že zavražděný je jen první z řady obětí sériového vraha… Jaké je spojení mezi ministrem v penzi, úspěšným galeristou a obyčejným zlodějíčkem? Proč vrah oběti skalpuje? Kolik jich ještě bude? A kdo byla upálená dívka? Wallander usilovně hledá odpovědi a především toho, kdo má ta zvěrstva na svědomí. Nemá přitom ani tušení, že vrah je blíž, než by si přál....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207122/ve-slepe-ulicce-207122.jpg 4.2263

Případy komisaře Wallandera / Komisár Wallander 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Villospår, 1995

Kniha Ve slepé uličce

veronika0269
08.11.2020

Na mě to tentokrát bylo moc dlouhé a příliš brzy jasné, co vraha motivovalo. Zbytečně detailní popis vraždy.

ViolettaCh.
07.11.2020

Další příběh komisaře Wallandera přináší nejen nový kriminální případ, který je zajímavý a dobře propracovaný, ale i pokračování vyprávění o jeho životě a životních názorech. Protože jsou zde připomínky toho, co proběhlo v předchozích knihách, je dobré číst je tak, jak vyšly po sobě. Toto byla pátá kniha, takže brzy se vrhnu na šestý příběh s názvem Pátá žena.

lencin
28.09.2020

Kurt Wallander. Výborný jako vždy.
(2014)

soukroma
14.06.2020

Poslední detektivka ze série, kterou jsem přečetla, takže už není, nač se těšit. Wallander byl vážně zvláštní, solitér, a jakkoli mi připadal pomalý a často až neprofesionální, měl svůj specifický šmrnc. Málokterý ze současných "fenoménů" krimi by asi jen tak zkonstatoval: "Je možné, že jsem úplně vedle. Nebylo by to poprvé. Ale nemůžu si dovolit, aby mi nějaká možnost unikla." Ano, často byl vedle jak ta jedle, a dokonce mu unikalo tolik věcí, že si toho všimne i čtenář.
A přesto všechno jsem měla ráda ty předlouhé, detailně popisné, rozvláčné, až starosvětské příběhy (kolikrát se dozvíme, že si zase vyndavá tresku z mrazáku a vaří si k ní brambory), kdy si dával oddechový čas, o víkendu si naordinoval klid od vyšetřování, a zpočátku i vystačil bez mobilu i počítače. Možná právě díky té rozšafnosti vyprávění, kde nechybí nikdy linka s otcem (ještě větším originálem, s tetřevem nebo bez) a dcerou (věčně se hledající a nakonec se potatící) mi ani tak nevadily hrůznosti a nechutnosti zločinů, kterými celkem očekávaně v severské krimi ani Mankell nešetří. Stejně jako snesu (byť s jistým cynickým pousmáním) autorovo časté dumání nad sociálním bahnem, kam se víc a víc noří Švédsko.

Tenhle případ byl dost děsivý, však také Wallander po odhalení pachatele před spolupracovníky pronese památnou větu: "Tak teď najisto víme to, co jsme vědět nechtěli."

"Barbarství má vždycky lidskou tvář.
Proto je barbarství vždycky nelidské."

Přes tu hrůznost patří Ve slepé uličce k těm nejlepším "Wallanderovkám."

"Když něco neřekneš, taky to může být nepravdivé tvrzení."

Simi
04.05.2020

(Audio) Každá kniha je lepší, než ta předešlá. Brilantni uvažování komisaře Wallandera, který není žádný superman, ale hodně dobrý provinční vyšetřovatel, nás provází celým příběhem o pomstě a touze napravit nespravedlové zlo. A super načtení. Perličkou je sbližování Wallandera s jeho otcem a jejich společný výlet do Říma. Pamatujete? Před nedávnem se tam tatínek vydal s kufrem přes pole v záchvatu senility.

čef
18.04.2020

Wallender je celý znechucený, kam se ten svět zhroutil, že se stále více věcí řeší násilím. Nakonec se však naštěstí dočká i kousku dětské radosti. Pěkně vyvážený příběh mistra detektivek, to se musí nechat. Opravdu zde nelze nic špatného nalézt, každý detail je na svém místě, čtenář je upoután až do konečného závaru. Pak je zde možná pár stránek navíc, ale i ty si fandové jistě nenechají ujít.

Lumír23
29.03.2020

Hodně kombinované, ale k přečtení. Dávám tak vysoké hodnocení i proto, že jsem blbec shlédl seriálový první díl, kde byla snaha asi nabídnout nečtevcům tuto knihu, ale byl z toho takový paskvil, asi jako toto souvětí. Seriál smazán, knihy budu číst dál.

pavels36
21.03.2020

Hodnotím tuto knihu z další série jako povedenou. Opět klasická detektivka se vším všudy. Autor se kupodivu od Thrilleru vrátil zpět a rozhodně stojí za přečtení. Doufám, že další díl bude v podobném duchu, neboť thriller a špionážní román moc nefunguje u této postavy...