Pátá žena

Pátá žena https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235556/bmid_pripady-komisare-wallandera-pata-ze-6ek-235556.jpg 4 329 57

Komisař Wallander stojí proti vrahovi, s jakým se ještě nesetkal. Při brutálním nočním útoku přijdou v Alžírsku o život čtyři jeptišky a jedna cestovatelka. Zprávy o této nevysvětlitelné tragédii mají o několik měsíců později ve Švédsku krvavé pokračování. Komisař Wallander se plný energie vrací domů z idylické dovolené v Římě. Na kraj Skåne padá podzim a Wallander doufá, že v zimě bude klid. Jenže rutinní pátrání po starém samotářském milovníku ptactva vyústí v děsivý objev. Tělo starého muže je nabodnuté v pasti vytvořené z ostrých bambusových tyčí. Tato vražda byla pečlivě naplánována. A vzápětí zmizí další muž… Wallander musí svůj osobní život a plány do budoucna opět odsunout stranou. Nalezené stopy však nikam nevedou a vyšetřování postupuje vpřed jen skrze zarputilou policejní práci. Wallanderovi se postupně před očima objevuje obraz, jaký si nedokázal představit ani v nejčernějším snu. Tentokrát stojí proti vrahovi, s jakým se ještě nesetkal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den femte kvinnan , 1996

Majto
13.03.2024 5 z 5

Toto je jednoznačne najlepšia kniha z tejto série (možno je toto tvrdenie predčasné, bo neviem aké sú nasledujúce - čítam tradične chronologicky). Autor ponúka to najlepšie, čo sa mu počas predošlých dielov podarilo nazbierať. Skvelá zápletka, normálne vyšetrovanie (čo sa mi páči od prvého dielu), dramatické rozuzlenie... Na Wallanderov vnútorný svet už som si dostatočne zvykol, tak všetko pôsobí úplne prirodzene. Skvelá práca.

mila2411
30.10.2023 5 z 5

Šestý díl. Wallander byl s taťkou na dovče a hned pak to začne. Opět švédsko, opět začínající podzim, přituhuje a mrtvoly přibývají. I na po šesté autor jede, neubírá, tlačí to v tom rychlopomalém tempu nemilosrdně dopředu...

bigben
15.10.2023 4 z 5

U tohoto hlavního vyšetřovatele je vždy nabitý příběh mrtvolami a náročným vyšetřováním. Tady se nedá sáhnout vedle.

alca-212
15.11.2022 5 z 5

Komisař Wallander- sázka na jistotu... :-)
Mrzí mě, že dalších nových příběhů se od pana Mankella už nedočkáme...

kob
03.01.2022 5 z 5

Spokojenost - kniha měla spád a napětí, v textu nic nerušilo a komisař Wallander se tentokrát nezabýval přehnaně sám sebou.

janina66
25.10.2021 4 z 5

Další skvělá detektivka s Wallanderem. Výborné vyšetřování celého týmu. Tato série se mi líbí, a určitě se časem pustím do dalšího pokračování.

veronika0269
07.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Tenhle díl mne zatím bavil asi nejméně. Na mne to bylo moc rozvleklé. Líbí se mi, jak autor v každé knize zmíní problematiku nějaké cizí země (tady třeba Islamisté), ale v tomto díle mi to přišlo příliš našroubované na příběh. Dobrá kniha, ale prostě tentokrát tolik nebavila.

Bakana
06.01.2021 3 z 5

Wallander je sice pořád ještě sympaťák, ale jinak mě tahle detektivka až tak nezaujala.
Jako by se autoři předháněli, kdo vymyslí vraždu hnusnějším způsobem. I když zrovna v tomhle ohledu je Henning slabota. Ohodnotila bych jako průměr.

ViolettaCh.
15.11.2020 5 z 5

Dobře propracovaný případ s typickou románovou nadsázkou, ale kniha to snese. S komisařem Wallanderem a jeho kolegy se po několika dílech čtenář již sžije, takže se těší na další případ.

lencin
29.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Případ ženy, která se mstí za násilí páchaných na jiných ženách muži.
Komisař Kurt Wallander.
(2015)

Lumír23
16.08.2020 5 z 5

Inu, klasicky, popisně, jako vždy. Někdy mě to irituje, v této knize kupodivu ne. Velice poutavé, ač dlouhé.

čef
12.06.2020 5 z 5

Romány o Wallanderovi jsou jednoduše všechny naprosto skvělé. Plné složitého pátrání, celá parta okolo hlavního hrdiny pracuje jako dokonalý stroj, i když se sem tam také někdy zadrhne. I v tomto příběhu je mnoho zklamání z vývoje ve Švédsku a je neuvěřitelné, že je děj situován už do 90. let. Kromě příběhu je zde tedy hodně společenské kritiky, zhnusení nad tím, jak se některé skupiny lidí snaží vzít právo do vlastních rukou, když už ztratily důvěru ve státní moc. Hodně moc zajímavé čtení!

Simi
04.05.2020 5 z 5

(Audio) Tato kniha zatím pro mne vede. Opět hlavním motivem je pomsta. Nekamenujte mne, ale i když to byly hrůzné vraždy, tak každá z “obětí” dostala, co si zasloužila. Možná Vás také naštve, že poslední vyvázne. V jednom roce 2 sérioví vrazi. To je na Wallandera i Ystad trochu moc. Celý tým je vyčerpaný a 3 z nich to při střetu s vrahem schytají. Naštěstí přežijí. Wallander je už unavený. Jak mu rozumím.

pavels36
26.03.2020 5 z 5

Super případ až do konce. Není co vytknout a doporučuji přečíst.Děkuji

Kyri
19.11.2019 5 z 5

Detektivka se dobře čte, postupně graduje, do konce je napínavá. Je to bezesporu nadprůměr.

callahanh
06.11.2019 4 z 5

Snad se všemi dosavadními komentáři se shodnu na tom, že úroveň Mankellových knih a Wallanderových případů jde příběh od příběhu nahoru. I další dobrodružství sympatického policisty je čtivé a napínavé, má spád a hluchá místa v něm prakticky neexistují. I když jsou vyšetřované zločiny hodně brutální, autor se nijak nevyžívá v jejich popisu, ale přistupuje k nim věcně a se spisovatelským nadhledem. Pátrání dává logiku a vše je v něm přesně vysvětleno, velmi zajímavá je osoba pachatelky, která má pochopitelný motiv a jen částečně může vzbuzovat ve čtenáři sympatie. Jediné, co se snad dá vytknout, je až příliš očividná sociální kritika a hodně časté úvahy o tom, co se děje se společností a kam spěje. Trochu smutné pak je to, že ačkoli se děj odehrává v devadesátých letech, v tomto směru se situace vůbec nezlepšila, ba naopak. Časté opakování nespisovného výrazu "bysme" přisuzuji překladateli, takže to Mankellovi nevytýkám, v přímé řeči to ale nevadí, protože policisté asi nemluví úplně spisovně, horší je několik dost šroubovaných větných konstrukcí. Pátá žena je vynikající detektivka, která i po dlouhých letech bez problémů obstojí v současné módní vlně severských kriminálek, což mluví samo za sebe. 80 %

Stepi84
29.04.2019 5 z 5

Každý díl je lepší a lepší...

ashburton
15.02.2019 5 z 5

Celou sérii jedu postupně od začátku a jde obrovsky nahoru. Co mě ale irituje, a nejen na této knize, ale zatím v celé sérii, jsou neustálé stesky po Rydbergovi a především pak neustále se opakující "bysme" - to snad nemůže překladatel myslet vážně?

cantona
21.11.2018 5 z 5

Opět mě komisař Wallander nezklamal. Příběh výborný bez hluchých míst. Takhle má vypadat kvalitní detektivka. Jak už jsem psal u jiných dílů Wallander je sympatický policista, ale trochu přecitlivělý. A právě proto je tak originální. Těším se na další díl.

Fondis
08.08.2018 5 z 5