Pátá žena

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Komisař Wallander stojí proti vrahovi, s jakým se ještě nesetkal. Při brutálním nočním útoku přijdou v Alžírsku o život čtyři jeptišky a jedna cestovatelka. Zprávy o této nevysvětlitelné tragédii mají o několik měsíců později ve Švédsku krvavé pokračování. Komisař Wallander se plný energie vrací domů z idylické dovolené v Římě. Na kraj Skåne padá podzim a Wallander doufá, že v zimě bude klid. Jenže rutinní pátrání po starém samotářském milovníku ptactva vyústí v děsivý objev. Tělo starého muže je nabodnuté v pasti vytvořené z ostrých bambusových tyčí. Tato vražda byla pečlivě naplánována. A vzápětí zmizí další muž… Wallander musí svůj osobní život a plány do budoucna opět odsunout stranou. Nalezené stopy však nikam nevedou a vyšetřování postupuje vpřed jen skrze zarputilou policejní práci. Wallanderovi se postupně před očima objevuje obraz, jaký si nedokázal představit ani v nejčernějším snu. Tentokrát stojí proti vrahovi, s jakým se ještě nesetkal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235556/pripady-komisare-wallandera-pata-ze-6ek-235556.jpg 4.3249

Případy komisaře Wallandera / Komisár Wallander 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Den femte kvinnan, 1996

Kniha Pátá žena

lencin

Případ ženy, která se mstí za násilí páchaných na jiných ženách muži.
Komisař Kurt Wallander.
(2015)

Lumír23

Inu, klasicky, popisně, jako vždy. Někdy mě to irituje, v této knize kupodivu ne. Velice poutavé, ač dlouhé.

čef

Romány o Wallanderovi jsou jednoduše všechny naprosto skvělé. Plné složitého pátrání, celá parta okolo hlavního hrdiny pracuje jako dokonalý stroj, i když se sem tam také někdy zadrhne. I v tomto příběhu je mnoho zklamání z vývoje ve Švédsku a je neuvěřitelné, že je děj situován už do 90. let. Kromě příběhu je zde tedy hodně společenské kritiky, zhnusení nad tím, jak se některé skupiny lidí snaží vzít právo do vlastních rukou, když už ztratily důvěru ve státní moc. Hodně moc zajímavé čtení!

Simi

(Audio) Tato kniha zatím pro mne vede. Opět hlavním motivem je pomsta. Nekamenujte mne, ale i když to byly hrůzné vraždy, tak každá z “obětí” dostala, co si zasloužila. Možná Vás také naštve, že poslední vyvázne. V jednom roce 2 sérioví vrazi. To je na Wallandera i Ystad trochu moc. Celý tým je vyčerpaný a 3 z nich to při střetu s vrahem schytají. Naštěstí přežijí. Wallander je už unavený. Jak mu rozumím.

pavels36

Super případ až do konce. Není co vytknout a doporučuji přečíst.Děkuji

Kyri
19.11.2019

Detektivka se dobře čte, postupně graduje, do konce je napínavá. Je to bezesporu nadprůměr.

callahanh
06.11.2019

Snad se všemi dosavadními komentáři se shodnu na tom, že úroveň Mankellových knih a Wallanderových případů jde příběh od příběhu nahoru. I další dobrodružství sympatického policisty je čtivé a napínavé, má spád a hluchá místa v něm prakticky neexistují. I když jsou vyšetřované zločiny hodně brutální, autor se nijak nevyžívá v jejich popisu, ale přistupuje k nim věcně a se spisovatelským nadhledem. Pátrání dává logiku a vše je v něm přesně vysvětleno, velmi zajímavá je osoba pachatelky, která má pochopitelný motiv a jen částečně může vzbuzovat ve čtenáři sympatie. Jediné, co se snad dá vytknout, je až příliš očividná sociální kritika a hodně časté úvahy o tom, co se děje se společností a kam spěje. Trochu smutné pak je to, že ačkoli se děj odehrává v devadesátých letech, v tomto směru se situace vůbec nezlepšila, ba naopak. Časté opakování nespisovného výrazu "bysme" přisuzuji překladateli, takže to Mankellovi nevytýkám, v přímé řeči to ale nevadí, protože policisté asi nemluví úplně spisovně, horší je několik dost šroubovaných větných konstrukcí. Pátá žena je vynikající detektivka, která i po dlouhých letech bez problémů obstojí v současné módní vlně severských kriminálek, což mluví samo za sebe. 80 %

Stepi84
29.04.2019

Každý díl je lepší a lepší...

Mesiáš
Mesiáš