Karborund Karborund komentáře u knih

Pane Vondruška opět skvělá krimi.Strčil jste celého Browna se svojí "Šifrou" hravě do kapsy.Napětí,moc církve,invaze Ludmil,trochu konspirační teorie, moc jsem si to užil.Díky

28.08.2016 4 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Středověké krimi pana Vondrušky prostě neomrzí.I na Moravě si uměl sjednat respekt a popostrčit právo a spravedlnost vzhůru.Škoda, že dnes již takový Oldřichové z Chlumu nejsou bylo by jich sakra potřeba.

22.08.2016 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Předešlý "Mráz" byl pěkný, ale zklamal mě svým koncem.Kruh byl naprosto famozní, napětí od začátku do konce.Hvězdičkama často šetřím, nyní nezbývá než dát plný počet.

22.08.2016 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Oldřich z Chlumu opět v plné parádě.Serie Hříšní lidé... zaslouží absolutorium.

09.08.2016 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Stejný pocity jsem měl pouze v trilogii z Hebrid.Nejdřív začínám číst knihu a po čase zjistím, že již nečtu, ale žiju stejný příběh.P.May mě dokáže vtáhnout do děje a o tom vlastně čtení je.Prostě Pan spisovatel

04.08.2016 4 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Středověký Adam Dalglish v podání Oldřicha z Chlumu mě opět nezklamal.Prolínání dějů,sugestivní prostředí,provázanost činů a osob.Vždy, když dočtu knihu od p.Vondrušky, říkám si, dám nyní pauzu,ale za dva dny šmátrám po další.Doufám, že je to pořád jen zábava a ne závislost.

01.08.2016 4 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Vondruškova klasická středověká krimi,dle mého názoru z edice Hříšní lidé...zatím nejslabší.

21.07.2016 3 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Opět výborná středověká krimi,spousta zápletek a provázanost dějů.Tohle čtenáře musí bavit.

08.07.2016 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Tady mě pan Vondruška nezklamal,velmi čtivé historicko-detektivní dílo.Trošku pohádkově spravedlivý Oldřich z Chlumu, ale proč nežít v iluzích o správném středověkém poldovi.

01.07.2016 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velmi poutavé a napínavé čtení,které bavilo a nutilo číst dál a dál.Jen závěr a vyvrcholení bylo pro mne částečné zklamání.Je to jako upéct luxusní dort a nakonec místo ochutnání ho rozmlátit baseballovou pálkou.Minier se svým stylem psaní podobá mému oblíbenému P.Mayovi, určitě autora nezatracuji a časem zkusím další knihu.

25.06.2016 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Třetí část opět výborné čtivo,Vůbec mě netrápí autorovo osobní výplody fantazie, já prostě věřím v knize každému slovu.Tohle čtení prostě musí bavit,

10.05.2016 4 z 5

Záleží jen na kole Záleží jen na kole Robert Penn

Absolutně nenucenou a pohodou formou pojatá historie cyklistiky spojená s tvorbou toho největšího vynálezu světa-kola.Jako aktivní cyklista jsem si užíval výrobu cyklošperku a musím dát v mnoha ohledech autorovi za pravdu,

20.04.2016 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Pokračování přemyslovské ságy pokračovalo ve stopách 1.dílu.Rozhodně ubylo válek, což je historický fakt, zato intriky a prospěchářstvím se to jen hemží.Možná by i dnešní elita byla zahanbena.Oproti prvnímu dílu se zde stírají rozdíly mezi fakty a fantazií, což ukazuje na vědomostní i spisovatelské kvality pana Vondrušky.Možná by bylo dobré si od další části odpočinout ovšem já mířím směle do třetí série.

16.03.2016 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Asi jsem získal alergii na vše BIO a to i včetně BIOgrafu a BIOlitu.Jestli měl tohle pan Viewegh doma, měl by dostat řád Bílěho lva a Hedviku by měl vystavovat někde v teráriu.

17.02.2016 1 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Určitě jsem nebyl zklamán.Historická fakta okořeněná velkou dávkou fantazie.Věčný kolorit válek, já na bráchu brácha na mě a do toho všeho vsazené milostné "obtěžkávací" vsuvky.Měl jsem vždy v Přemyslovcích docela "hokej", ale kniha dala jednotlivým panovníkům tvář a povahu a člověk si je dokáže líp začlenit.Rozhodně na sebe nenechá další díl dlouho čekat.

17.02.2016 4 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Vynikající projev sebeironie a asi i upřímné.Kdo z nás to dokáže.

10.02.2016 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Trilogie "z Hebrid" nasadila velice vysokou laťku a proto hodnotím průměrnou 3.May dokáže čtenáře vtáhnout do děje a ten se stává jeho součástí.Bohužel Enzo by na odhalování indicií potřeboval IQ 250, což sráží autentičnost a věrohodnost příběhu.Každopádně May umí a těším se na další četbu.

02.02.2016 3 z 5