Zdislava a ztracená relikvie

Prokurátor krále Přemysla II. Otakara Oldřich z Chlumu a zároveň správce hradu Bezdězu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Tentokrát řeší krádež trnu Z Kristovy koruny; vzácné relikvie, již získal Havel z Lemberka hodlá ji věnovat chrámu sv. Víta v Praze. Zločin byl proveden pouhé dva dny před příjezdem krále, jenž se má zúčastnit slavnostního vysvěcení relikvie, takže celá kauza hrozí pěknou ostudou. V krátkém čase se vrší další zločiny - vraždy zemana Jan ze Střelče, lemberského kaplana a zlatníka Ruprechta z Jablonného. Souvisejí spolu tyto zločiny, či ne? A jak je to s Údajným znásilněním zlatníkovy ženy? Jsou do zločinu zapleteni i dánský vyslanec a francouzský šlechtic? Kdo a proč zabíjí kočičí miláčky Zdislavy z Lemberka? Oldřicha z Chlumu sice tlačí čas, aby rychle vyřešil všechny zločiny, avšak svého úkolu se tradičně zhostí opravdu na výbornou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2399/zdislava-a-ztracena-relikvie-2399.jpg 4.4446

Hříšní lidé Království českého 2.

Detektivky, Literatura česká, Historické romány
Vydáno · MOBA (Moravská bastei)

Kniha Zdislava a ztracená relikvie

Pavelpi

Nádherný příběh o relikvii,která se ztrácí a zase objevuje.Také Ota,zde prožívá další smutek a ukazuje se,proč má rád kejklíře a komedianty.Závěr a rozuzlení knihy je jako vždy logické a přehledné.

helenkan

Zase bezva čtení.

olívoil

další zajímavý příběh, škoda ztráty Otovy lásky...…...

Alex.rrr

Další z dobrých knih tohoto autora. Příběh byl napínavý, jednoduchý, s povedenou zápletkou. Trochu smutnější konec, ale příjemná změna od happyendingů. Za mě doporučuji.

jarin58

Pan Vondruška nevybočuje ze svého stylu psaní příběhů což je dobře a proto za čtyři hvězdy.Jsem spokojen.

Evžen82
29.12.2018

Kniha z této série mě ještě nikdy nezklamala. Vždy příjemné oddychové čtení a milý dárek pod stromečkem ☺ Také se mi líbí, že knihy lze číst v libovolném pořadí.

Emily82
17.12.2018

Kniha čtivá, má spád. Jediné, co bych vytkla, jsou velké historické nepřesnosti. Chápu drobnosti, ale že Zdislava zemřela dříve než nastoupil POII. mne zarazilo hned...Navíc nebyla bezdětná, měla 4 děti.
Byla to první kniha VV, kterou jsem četla, třeba budu příště shovívavější, třeba u jiných témat. Ale zrovna Zdislava mne hodně zajímá, tak jsem si toho všimla. :)

Bohemians
29.11.2018

Příběh je fajn, děj má spád. Maličko mě mrzel závěr s Beatrice - trošku telenovelské.. Poslední stránka zase zvláštně mystická. I tak půjdu do dalšího dílu! :-)