Znamení rožmberské růže

Oldřich z Chlumu narazí nedaleko hradu Bezdězu na umírajícího mnicha. Od něho se dozví, že se připravuje zavraždění Přemysla Otakara II. Okamžitě odjíždí krále varovat. Na Pražském hradě dojde k vraždě muže, který mohl o spiknutí podat svědectví. Navíc zločinci unesou Oldřichovu manželku Ludmilu. Pak se objeví stopy, které vedou k mocnému Vokovi z Rožmberka. O pomoc v jisté choulostivé věci požádá Oldřicha z Chlumu i královna Kunhuta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2398/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-znam-44k-2398.jpg 4.5396

Hříšní lidé Království českého (5.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Znamení rožmberské růže

lucie.8

Tento díl se mi líbil ještě o něco více než jiné, co už jsem četla (nečtu díly popořadě). Líbilo se mi zasazení části děje přímo na Bezděz a do jeho okolí.

Damato

Trochu jsem se v dušičce na chvíli panu Vondruškovi vzdálila, ale o to milejší bylo další setkání. Milé, trochu detektivní, jen - a to asi mojí vinou- jsem se začala ztrácet v postavách a pak i trošku v mrtvolkách, které pan Oldřich potkával na mém oblíbeném území kolem Kokořína. Rozhodně doporučuji, tyhle detektivky možná nestojí na supr historickém podkladě, ale ptám se sama sebe, jestli je to až takové mínus, co čtenáři panu Vondruškovi občas vyčítají, Ruku na srdce, strohou knihu dějepisu by málokdo četl a pokud vás zajímá historická událost - koukněte právě do těch knih dějepisu a bude mít dušička klid.

xxiixxi

(Audiokniha)
Příjemné poslouchání, poslouchám jako kulisu a příliš se nezaobírám tím, jak na pachatele mohli hlavní hrdinové s tak málo indiciemi přijít. Je to prostě taková oddychovka, kde si spíše užíváte popisů hradů, tvrzí, měst a oděvů a fakta jdou malinko stranou. Poslouchám/čtu díly napřeskáčku, takže pro mě nejsou ty už několikrát zmiňované chybičky tolik do očí bijící. Ale docela to podněcuje můj zájem o historii, vyhledávání si reálií či údálostí na wiki a mám chuť se vydat na prohlídku Pražského hradu, Kokořína či Bezdězu. Takže si myslím, že knihy svůj účel plní - pobaví a i lidé, kteří si o Přemyslu II. Otakarovi pamatují jen to, že byl Železný a zlatý, se dozvědí i něco víc a třeba to prohloubí jejich zájem o historii a podobně.

Carmen13

Příběh byl zajímavý, místy mi přišel trošku zbytečně komplikovaný, nebo možná spíš příliš zatížený nepodstatnými detaily, ale zase díky nim byl příběh zábavnější. Takže vlastně všem jak má být:-) Jen mám trochu zmatek v dětech pana Oldřicha. V Záhadě zlaté štoly se mu měl narodit syn a tady se paní Ludmila cítila slabá po porodu dcery a druhé časově stihnout nemohli...:-)

Hani77

Tato kniha mě ze začátku nechytla tolik, jako jiné podobné detektivky od p. Vondrušky. Déle mi trvalo, než jsem se dokázala vžít do děje (byly tu 3 dějové linie, které se pak potkaly). Druhá polovina knihy se mi četla lépe a celkový dojem je dobrý, ale díky "zapletenějšímu" začátku dávám jen 4*.

tlllk
30.07.2018

čo dodať, dať histórii osobný rozmer, prepojiť to s nenáročnou detektívkou a podať formou Audioknihy.... teším sa na ďalšie diely

Bulba
21.07.2018

Další výborná kniha ze série, autor historické detektivky opravdu umí. Nemohu nesrovnávat s knihami Ellis Petersové, které se mi taky líbily, ale Vondruškovy se mi zdají rozmanitější a navíc české prostředí je pro našince jednoznačně plus.

Jaruš7
27.06.2018

Četba doby, ve které vždy s potěšením ráda ustrnu. Bohatý příběh na rozvinuté bravurní komplikace, mnoho ambicí, zášti, přetvářky, každá postava má svou pestrou osobitost, city, touhy a domněnky mezi zákeřností a hrabivostí tvoří paletu s působivým dojmem.
Citace : " Nevinným lidem dá Bůh sílu, aby při mučení necítili bolest, pouze zločinec se na mučidlech přizná, protože cítí bolest několikanásobnou." (Boží soud).
"Rozum je lepší než síla."(Slaměná obrana na cimbuří - proti rachotící přesile v počtu prstů jedné ruky v podhradí.) :-)
Bezvadný.