Znamení rožmberské růže

Oldřich z Chlumu narazí nedaleko hradu Bezdězu na umírajícího mnicha. Od něho se dozví, že se připravuje zavraždění Přemysla Otakara II. Okamžitě odjíždí krále varovat. Na Pražském hradě dojde k vraždě muže, který mohl o spiknutí podat svědectví. Navíc zločinci unesou Oldřichovu manželku Ludmilu. Pak se objeví stopy, které vedou k mocnému Vokovi z Rožmberka. O pomoc v jisté choulostivé věci požádá Oldřicha z Chlumu i královna Kunhuta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2398/big_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-znam-44k-2398.jpg 4.4539

Kniha Znamení rožmberské růže

kvádr

První kniha od pana Vondrušky a ráda budu pokračovat. Velice hezky napsané, lehce napínavé a jen lehká výtka: občas jsem se ztrácela u hlavních osob.

zdenaR

Oddychové čtení nebo poslech.
Klasický Vondruška - trocha napětí, trocha záhad, malinko překombinované, ale milé :-)

rafan65
02.09.2021

Super kniha četla se parádně asi zatím nejlepší kterou jsem od Vondrušky četl. Příběh je napínavý a má krásně propracovaný děj. Možná se někomu styl psaní tohoto autora nepodává ale já mám knihy pana Vondrušky moc rád.

Anavi8912
29.06.2021

Pohodové čtení, historický příběh s detektivni zápletkou. Pan Vlastimil Vondruška patři mezi mé oblíbené autory.

Pralinka1910
22.04.2021

Středověk nemam v oblibě, ale pan Vondruška mi náhled trosku vylepšil. Dej je občas hodně překombinovaný až nelogicky. Knížku jsem pojala jako pozvánku na místa o kterých píše. Hned bych se jela podívat na Bezděz, Kokořín, Harasov a do lékárny v Mělníku.
Jako bonus je 21 písmen v názvu knihy.

PREBURDA
16.04.2021

Další svazek knihy, kterou jsem přelouskala jedním dechem. Do děje svou nerozvážností je vtažena a byla jsem za to ráda, i paní Ludmila. :o)

Mája777
09.04.2021

Líbila se mi. Jsem ráda, že Ludmila konečně dostala více prostoru.
Teď si dám pauzu a brzy se k nim všem určitě vrátím.
(9. 4. 21 - 10 005 - 27)

fionka36