Znamení rožmberské růže

Oldřich z Chlumu narazí nedaleko hradu Bezdězu na umírajícího mnicha. Od něho se dozví, že se připravuje zavraždění Přemysla Otakara II. Okamžitě odjíždí krále varovat. Na Pražském hradě dojde k vraždě muže, který mohl o spiknutí podat svědectví. Navíc zločinci unesou Oldřichovu manželku Ludmilu. Pak se objeví stopy, které vedou k mocnému Vokovi z Rožmberka. O pomoc v jisté choulostivé věci požádá Oldřicha z Chlumu i královna Kunhuta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2398/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-znam-44k-2398.jpg 4.4473

Hříšní lidé Království českého 5.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Znamení rožmberské růže

willy9203

Asi zatím nejkomplikovanější Vondruškova detektivka, s kterou jsem se potkal. Možná až na škodu věci. Ale nechybělo ani napětí ani trochu překvapení.

Ajrad1981

Pohodové čtení, jako vždy. Sice jako vždy trochu překombinované a vzájemně propletené, ale jako oddechovka je to fajn. A podařilo se mi odhalit jednoho spiklence. :-)

betička

Poslouchala jsem jako audioknihu. Moc příjemné poslouchání a příjemný relax.

lidunka1

Zatím od Vondrušky nejslabší. Děj se vleče, odehrává se asi na třech místech, ztrácí se přehlednost.

eltondo

Dojem z příběhu kazily nesmysly jako např.:
-Vyskytují se zde purkrabí Bohuslav ze Švamberka a pan Hynek Berka z Dubé. Občas (nejednou) se to ale autorovi poplete a vyjde mu z toho najednou Hynek ze Švamberka. Číst detektivku, kde se autorovi pletou jména postav je zážitek.
-Nebo: Na cestě stál Kryšpín a jeho dva pomocníci s meči v rukou. (A o dvě věty později): Kromě Kryšpína měli oba čeledíni jen sekery.
To si to po sobě autor nemůže aspoň přečíst? Navrhl bych za to buď jeho lámání v kole nebo alespoň vsazení do šatlavy ;)

CAM

Pěkná detektivka. Dobře se čte.

Radka1911

Další vtipná a zároveň napínavá historická detektivka z českého prostředí. Knížka se příjemně čte, ostatně jako všechny ostatní od pana Vondrušky.

olívoil

láska, žárlivost, intriky...…...štěstí a zdravý úsudek...……...opět skvěle napsáno...……….jdeme na další knihu

Nitranská brána smrti
Nitranská brána smrti