Trpké víno / Klášterní kostnice

Trpké víno / Klášterní kostnice https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/8898/bmid_letopisy-kralovske-komory-iii-pWl-8898.jpg 4 359 53

Pokračování příběhů královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. I tentokrát mu jeho představený nejvyšší komoří svěří vyšetřování záhadných případů, s jejichž řešením si nikdo neví rady.

hana4834

13.11.2023 5 z 5

Další lehké oddechové čtení

m2056
05.09.2023 4 z 5

Dobrý je to dobře se čte. Taková pohoda nebudete se bát.

olívoil
20.04.2023 5 z 5

A zase oddychová četba, druhý příběh se mi líbil víc, opět - za vším hledej ženu, tentokrát ctihodnou jeptišku :D
Opět doporučuji všem, kdo mají rádi jednoduché příběhy.

jarin58
19.04.2023 4 z 5

Ubírám na hodnocení za druhý příběh.Ten byl na můj vkus až příliš překombinovaný,nepřehledný.

DuncanIdaho
04.02.2023 5 z 5

I třetí kniha série o Jiřím Adamovi z Dobronína je příjemné počtení. Opět je zde nenudící děj, stále co objevovat. Opět je zde dost zamotaná záhada.

katka134
22.04.2022 4 z 5

Poslech detektivních příběhů příjemně vyplnil volné chvíle.
Rozárka jako jeptiška, nenápadně pátrající, se mi moc líbila.

poiu
18.03.2022 3 z 5

V prvním příběhu zůstáváme v Praze, kde je Jiří Adam pověřen nejvyšším purkrabím pánem z Vartemberka, aby prověřil záhadné zmizení jeho nevlastního syna Jakuba a také to, zda jeho zmizení může nějak souviset se smrtí jeho vlastního syna Jindřicha. Během pátrání je zatčen i bakalář Petr a případ se začíná víc a víc komplikovat, protože se zdá, že nejde jen o zmizení syna, ale hlavně o loupež spousty šperků...

Druhý příběh nás zavede do doksanského kláštera, kde dochází k záhadným vraždám jeptišek. Zde s vyšetřováním pomáhá hlavně Rozárka, protože JAzD ani Petr by jako muži a navíc laikové neměli do ženského kláštera vůbec přístup...

Tento druhý příběh mi přišel trochu překombinovaný, zbytečně moc nesmyslných vražd a vysvětlení taky trochu pokulhává...

"Já myslím, že se hříšně stýkal s některou řeholnicí. Strašné pomyšlení, že? Pokud ovšem k tomu opravdu docházelo, pak se hřích stal v zahradě za konventem. Ta nespadá pod mou pravomoc. Před Bohem i před naším opatem je za vše, co se děje za zdí, odpovědná abatyše. Dokonce jsem jí jednou tuhle možnost naznačil."

Malarkey
09.03.2022 4 z 5

Třetí kniha ze série Letopisů královské komory se nese v klasickém duchu. Tentokrát je o novelu méně, ale čtivost je víceméně totožná od předchozích. Čtivost v případě novel vynahrazuje i fakt, že třeba v Klášterní kostnici je to vyšetřování poněkud kostrbaté a vyústění trošku jak ze světa sci-fi. Líbilo se mi ale to prostředí kláštera v Doksanech a změnu v příběhu v podobě, pro změnu, sériových vražd jeptišek. Rád bych se ale díky příběhu ke klášteru jel podívat, tak snad se brzo i podaří. O chlup lepší i logickým závěrem je novela první – Trpké víno, která se odehrává v pražském prostředí a přidává i trošku důvtipu, kterého není nikdy na škodu.

animovanej medv
24.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Škoda, že ten konec nedává smysl... Jak se dozvěděla pachatelka, že má její sokyně dítě? I když se to vědělo v mužské části, jak se to dostalo až k ní?

ErikaKej
04.01.2022 5 z 5

Letopisy královské komory 3 sa mi zatiaľ páčili najviac. Oba som si vypočula ako audioknihu v prednese pána Hyhlíka. Celá séria Letopisy kráľovskej komory stojí za to a doporučujem:)

m_martina
10.12.2021 5 z 5

Knihy pana Vondrušky se vždycky krásně čtou, jsou to takové milé oddechovky. Jako nenáročná četba jsou ideální.

zdenaR
13.11.2021 3 z 5

Poměrně čtivé, druhý příběh o jeptiškách zbytečně zamotaný a s mnoha vraždami nepravděpodobný.
Dobře se poslouchá jako audiokniha.

Jaruš7
26.05.2021 5 z 5

Klášterní kostnice - audiočetba v neměnné poutavosti s hříšným tajemstvím.
Záhadné mordy v klášteře - dobře vykonstruovaný příběh v prostředí, kde řád přísnosti střeží sestry proti světským radostem života, i když se utápí v pekle svodů a pomsty.
Víra k askezi není všemocná proti síle života.
Fajn.

Z praxe ( Švýcarsko ) - kláštery byly i pro mladé elitní chovanky elitní, drahou školou, vyučující ruční práce, péči o domácnost, kuchaření, umělecké záliby, hudbu, jazyky a mravy.

Feliska764
27.02.2021 2 z 5

Oba příběhy byly dost zamotané a rozuzlení poměrně nečekané. Přesto se nečetlo špatně.

Jarka_rybář
29.11.2020 4 z 5

Další skvělá kniha pana Vondrušky. Do těchto příběhů jsem se sice zpočátku vžívala hůře, ale nakonec se mi moc líbily.

Le Chat
08.10.2020 5 z 5

Tento díl se autorovi opravdu povedl. I když Oldřich z Chlumu zůstává mým favoritem, určitě si přečtu i další případy pána z Dobronína. Nejvíc jsem si oblíbila Rozárku, je to šikovná hospodyně i vyšetřovatelka. :-)

čef
10.09.2020 5 z 5

Dvě relativně krátké historické detektivky jsou téměř stejné jako ostatní příběhy trojice vyšetřovatelů písaře Jiřího Adama z Dobronína a jeho společníků Petra a Rozárky. První příběh mi připadal tak nějak uvěřitelnější, ve druhém byly pro mne trochu příliš nepravděpodobné motivy pachatelů. No, je to jen bajka k pobavení a jemnému poučení, takže beru.

Páájinka
22.08.2020 5 z 5

Povedené detektivky. Vondruška nezklame.