Ženy z rodu Habsburků

Podtitul: Úděl matek, manželek a dcer nejmocnější evropské dynastie. Během staletí si páni z rodu Habsburků dokázali diplomacií a válkami zajistit v Evropě takové postavení, že se jejich území rozprostíralo od hranic Polska až po africké pobřeží. Jakou roli v jejich bojích a intrikánství sehrálo něžné pohlaví? Nemáme náhodou za každým velkým činem hledat ženu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31195/zeny-z-rodu-habsburku-7Cf-31195.jpg 3.919
Literatura česká, Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Alpress

Karborund

Žádná z nich to neměla v životě lehké, pěkná sonda do osudů habsburských žen.

Atanone
22.10.2017

Tak jsem si optimisticky myslela,že si v těch habsburských příbuzenských propletencích udělám trochu pořádek,ale opak je pravdou,vždy se to jen zhorší,mám v těch Leopoldech,Rudolfech,Josefech a Karlech jen vetší zmatek ☺
Každopádně to bylo fajn čtení,škoda,že kniha nebyla delší.
Moje osobní favoritky jako vždy Marie Terezie a Zita.

paja1ajaja2
15.09.2012

Dobře psané,dobře se kniha čte.
Zajímavý pohled na rod.

hortenzie
23.08.2012

Zajímavý pohled na život habsburských princezen, jejich manželů i jejich dětí. Nalezneme zde údaje známé - např. o Marii Antoinettě, Alžbětě Bavorské, ale i údaje méně známé - např. o synovi Marie Luisy a Napoleona Bonaparta Orlíkovi.

Habsburkové

Jan Bauer