Černé světlo

Enzo Macleod, Skot vyučující biologii na univerzitě v Toulouse na jihozápadě Francie, se rozhodl, že s využitím svých znalostí vyřeší sedm nechvalně proslulých vražd popsaných v knize odložených případů pařížského novináře Rogera Raffina. Enzo už dokázal rozlousknout první dva zločiny, ale na třetí případ teď nemá ani pomyšlení. Právě mu diagnostikovali rakovinu, a navíc se objevil někdo, kdo má v plánu zničit jeho pověst i vztahy. Souvisí nějak Enzovy osobní strasti s šestnáct let starou brutální vraždou mladého prostituta v pařížském bytě? Dokáže najít alespoň nějaké zbytky důkazů — a zůstane naživu dost dlouho na to, aby dopadl vraha?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326088/cerne-svetlo-hJz-326088.jpg 4.1369

Akta Enzo 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Blacklight Blue, 2008

Kniha Černé světlo

tinka1974

Znovu mi skvěle četl pan Matásek. Tentokrát bych řekla, že příběh byl podstatně kratší, a nebo měl větší spád a jen se mi to zdálo. Zajímavý začátek, neuvěřitelný průběh a zvláštní konec. Opět minulost ovlivnila životy v přítomnosti. K velkým zvratům došlo i v Enzově životě, to mi dostalo a nakonec se ukázalo, že padoucha je dobré hledat v tom nejnepravdivějším člověku. Konec zůstal trochu otevřený. Jestli jsem to pochopila dobře, spojnicí v tomto příběhu byl vrah a způsob zabití z jednoho nevyřešeného případu, ten ale nebyl příčinou, situace, do které se Enzo dostal. Bohužel jsme se nedozvěděla, co za tím vším bylo. Snad někdy příště. Ještě mi čekají další příběhy

tompal

Fajn čtení na dovolenou

mol378

Enza si vždycky koupím a dostanu, co očekávám, pohodovou, nenáročnou, lehce napínavou a lehce zábavnou četbu a Francii.

Vevericka.eva

Po nevalném Kritikovi přicháží vynikající Černé světlo. Žádná schématičnost, svižný děj, napínavý příběh a kvalitní zpracování. Jedinou drobounkou výtku mám směrem k Anně, to jejich seznámení a... no, dalo se čekat, jak to dopadne.

zouharov

Líbí se mi celá série, tenhle díl přečtený jedním dechem. Knížka mě vtáhla od první stránky.

malpet

Tuhle sérii s Enzo Macleodem jsem začal číst poctivě od prvního dílu. Ten mně chytil svým stylem i nápadem s částmi v bednách ukrytého těla, které vedou vyluštěním nápověd podle přiložených předmětů k dalším ostatkům. Dvojka byla trochu slabší, víno mám rád, ale tady ho prostě bylo trochu moc a kromě toho se tam toho zase moc nedělo. Zato trojka zase nabrala dech, pěkně svižně ubíhala, navíc tu proběhlo několik zásadních událostí (nebudu napovídat) snad si autor nevystřílel všechnu munici, aby něco zbylo i do dalších dílů.
Vyslechnuto opět jako audiokniha v podání báječného Davida Matáska. Za mně pět hvězdiček.

Bakana

Trochu jiná detektivka než ty, co jsem v poslední době četla. Bylo oživení sledovat pro změnu skupinu laiků, jak jdou po stopě vrahovi, který se (opět pro změnu) nevyžívá ve zbytečných krutostech.
Neštymovaly mi jen 2 věci: jednak byl příběh místy trochu přitažený za vlasy, a za druhé jsem vnímala jako nepravděpodobné některé skoky ve vyšetřování (například způsob získání seznamu hemofiliků - no wtf!)

balasm

supr klasika od Maye