Entomologův odkaz

Dávný slib umírajícímu muži zavede Enza na ostrov u pobřeží Bretaně, kde se nachází více než dvacet let nedotčená pracovna zavražděného sběratele hmyzu. V tomto klaustrofobním prostředí musí Enzo rozluštit šifru, kterou muž zanechal všem na očích. Enzo čelí nepřátelství místních obyvatel, kteří netouží nechvalně proslulou vraždu opět vidět v novinových titulcích. Pohledná vdova, místní rváč, jehož se nepodařilo usvědčit, místo činu zamrzlé v čase, nebezpečná propast u útesů a sbírka matoucích zpráv dělají z případu jeden z nejsložitějších, které Enzo zatím řešil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342758/entomologuv-odkaz-lSO-342758.jpg 4.3210

Akta Enzo (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Freeze Frame (2010)

Kniha Entomologův odkaz

Ales.BD
předevčírem

Lehce nad průměrem. Způsob uchování vzorku DNA je trochu neuvěřitelný, podobně jako ženy, které Enzovi skáčou do postele hned jak ho poprvé uvidí. Také bych se rád dočkal nějakého normálního vztahu, protože to co je mezi Strakou a Charlotte je podobné zoufalství jako mezi Li Jenem a Margaret v jiné sérii. No, a chvílemi se mi zdálo, že čtu reklamu na skotskou whisky.

mončičáček

Matásek sice není Dvořák,ale k Enzovi už neodmyslitelně patří.Moc se těším na Zpětný ráz a opět si ho vychutnám v audiopodobě.Peter May prostě umí, jeho detektivky mají všechno,co člověk od tohoto žánru čeká,ale vždycky je tu ještě něco navíc-propracované popisy prostředí, různé zajímavosti z historie i dalších oborů a moment překvapení v závěru. Klobouk dolů!

kokosek

Tentokrát řeší Enzo starý případ na ostrově. Nejsou to sice Hebridy, ale i tak je vidět, že tohle prostředí Peter May miluje a velmi dobře ho zná. Rozhodně zatím nejlepší případ z téhle série.

polednice1705

Jedním slovem, skvělé. Moc jsem si to užila a závěr byl úžasný...Peter May opět nezklamal..

simona5r

(audiokniha) Parádní detektivka, kdy Enzo postupuje systematicky a postupně odhaluje totožnost vraha. Nechala jsem se nachytat (přesně jak autor zamýšlel) a podezírala nesprávného. Perfektně a do detailu promyšlené, vše vysvětlené v závěru a člověk si jen říká wau, tak to dobře vymyslel. Jediný, co mě v knize rozčilovalo byl vztah a rozpory mezi Enzem a Charlotte.

Danago

Já miluju tuto sérii a ani tento díl mě nezklamal. Autor prostě umí!

Petula.N

Za mě zatím nejlepší díl :) Myslela jsem si celou dobu, že vím kdo je vrah a ono nééé. Super, ani chvíli jsem se nenudila.

Vlaďkaa4

Tak tenhle dil byl lepsi nez ty predchozi. Tak ve 2/3knihy vim kdo je vrah, abych se na konci dozvedela, ze vim prd????. Plny pocet hvezdicek.