Ďábelská garda 2: Znovu v zeleném pekle

Ďábelská garda 2: Znovu v zeleném pekle https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92012/bmid_dabelska-garda-2-znovu-v-zelenem-pe-n3S-92012.jpg 4 99 11

Ďábelská garda série

Po úspěchu prvního dílu Ďábelské gardy, v němž se čtenáři seznámili s praporem francouzské cizinecké legie, naverbovaných mezi německými válečnými zajatci a nasazenými v padesátých letech 20. století ve válce ve Vietnamu, je tu pokračování. Po porážce francouzských sil u Dien Bien Phu (1953), jejíž pevnůstky se staly hrobem legie, byl prapor bývalých esesáků rozpuštěn. Avšak ne všichni jeho příslušníci se vrátili domů. Na scénu do Vietnamu přicházejí Američané. Známí „hrdinové", bývalí příslušníci zbraní SS, se vracejí do asijské džungle. Tři sta individuelně vybraných komandos vytváří tajnou bojovou jednotku. Pod kódovým označení operační svaz G se z nich stávají žoldáci bez pána, nespoutaní velením ani předpisy, kteří mohou bojovat kdekoliv a kdykoliv si zvolí. A oni chtějí bojovat tvrdě, nelítostně a bez pravidel. Tato kniha líčí jejich dosud neznámý příběh - příběh mužů strašidelně žíznících po krvi, nadaných nadlidskou odvahou a se sklonem k šílenství. To všechno z nich učinilo nejobávanější zabijáky a hrdiny nekonečné a vražedné vietnamské války.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Elka Press

Devil's Guard II : Recall to Inferno , 1973

vvikingg
21.04.2023 5 z 5

Volné pokračování prvního dílu, autor Elford má smysl pro černý humor, opět likvidace ,,opičáků v černém pyžamu veterány z Task Force G

LordByron
30.06.2022

Vrhol som sa do toho, lebo kednotka ma bavila ako hovado a mal som taký ten dojem keď ani nechcete aby kniha skončila a chcete aby bola ešte ďalej. Málokedy ho mávam.
Toto bolo ppdobné a taktiež dobré čo sa týka taktiky, brutality a väčšiny vecí. Akurát to už fakt znelo nevierohodnejšie a vymyslene.
Napríklad si spomínam na pasáže o antisemitizme - esesáci podľa autori buď priamo židov masovo vraždili alebo ako vraj takmer všetci v Diablovej garde proti nim absolútne nič v najmenšom nemali.Prr autora existujú len tieto dve vyhranené typy a nič medzi.
To je absurdné. V reáli by nejaké menšie protižidovské predsudky mala tak tretina - polovica skupiny a nie len ten jeden zlý z einsatzgruppen čo je akože podaný ako úplný protiklad našich gerojov.
A na druhú stranu mal v reali malokto daco s priamym vyvrazdovanim.

jarin58
05.09.2021 4 z 5

Pokračování prvního dílu a dá se říci ve všem velmi podobné.Možná už ne takové maso.

Alezi76
28.08.2020 5 z 5

Důstojné pokračování, které se nese ve znamení prvního dílu.

zapálenýčtenář
08.03.2020 4 z 5

Skvělé pokračování, výborné nápady, úžasný smysl pro humor.
"Oni mě za to zastřelí," prohlásil sklesle." Proto jsme vás taky nechali naživu."
Hans a jeho komando smrti jsou odvážní chlapi natěšení na každou akci. Kterou si sami naplánují a provedou jak nejlépe umí.
Bojovat s nimi musel být zážitek.
Škoda že totéž se nedá napsat o "dozorcích" z US army.
Ti pánové zodpovídající se " růžovému tisku " se mi nezamlouvají.
Příčí se mi víc armáda nepřiznávající že používá fosgen, než lidi kteří ho používají a nemluví o tom.
Hans : válku nemůžeš vyhrát neustálým ustupováním.
Spojenectví se rodí ze strachu a ne z přátelství.
Jeho chlapi: nám se nelíbí představa, že bychom si hráli na vojáky. My vojáci jsme.
A taky: slaboši bitvy nevyhrávají.
Pokud má stát mít armádu, pokud má být posílána do boje, pokud má vyhrát..
tak si prosím takovou která to dokáže.
Takovou co ví že válka není humánní.

Bulldog
25.07.2019 5 z 5

Opět bez výhrad a doporučuji..

Karborund
24.06.2019 4 z 5

Opět skvělé dílo. Zlo se léčí zlem.

Kolombovka
05.05.2019 5 z 5

skvělé pokračování prvního dílu. kdo četl první díl, rozhodně doporučuji i druhý.o zábavu je postaráno :-)

koubin007
14.01.2018 4 z 5

Opet bezkonkurenční Hans Wagemuler a jeho komando smrti. Pokračování povedené skupinky byvalych ss veteranu bojujicich proti Vietkongu. Chytlavé, uveritelne, ackoliv chvilemi jsou nemecti vojaci vyliceni příliš s nadpozemsky, neporazitelne. Kniha je opet poskladana z nejruznejsich vojenskych protiteroristickych operaci, ackoliv v tomto dile uz jde spise o korist a penize nez o ideologii a nenavist vuci rudochum.
Trochu slabsi nez prvni dil to je, ale pro fanouska valecne literatury rozhodne povinnost.
Mnohdy mrazive sceny mrazi o to vic, kdyz si clovek uvedomi, ze to je s nejvetsi pravdepodobnosti skutecnost a ne fikce. Francouzi pritomnost ss v legiich sice nikdy oficialne nepotvrdili, ale rada spickovych historiku se shoduje na tom, ze nemci v legiich bojovali. Doklada to nekolik clanku Task force G, ktere jsou dostupne na internetu.

Patapuf
08.09.2014 4 z 5

Dobré čtení, ale slabší oproti prvnímu dílu..... přesto nelze upřít, že to byli skuteční odborníci....

Wolf_1
05.01.2012 4 z 5

Docela pěkné pokračovíní, ovšem už není tak čtivé a chytlavé jako první díl. Přesto doporučuji.

cizinecká legie

1997  86%Ďábelská garda