Paní Hemingwayová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vášně, lásky, nevěry, rozchody... čtyři osudové ženy jednoho slavného muže Čtyři ženy, čtyři manželky Ernesta Hemingwaye: Hadley, Pauline zvaná Fife, Martha a Mary. Žhavé Antibes, bohémská Paříž, Londýn, Amerika, Kuba... všude tam se odehrávaly jejich lásky, vzplanutí, sňatky, nevěry a rozchody, propletené osudy kvarteta nevšedních žen, které miloval a posléze zase ztrácel světoznámý lamač srdcí a velký spisovatel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201539/pani-hemingwayova-201539.jpg 4.175
Orig. název:

Mrs. Hemingway (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Paní Hemingwayová

Přidat komentář
esma
20. ledna

Nebudeme si nic nalhávat. Ernest Hemingway byl v mládí velmi pohledný, brzy se dostal do širokého povědomí svou tvorbou a stal se slavným. To bylo silné afrodiziakum, proč ho vinit, že oslnil mnoho žen. Byla tam touha, vášeň, obdiv, chtěly ho. Snad jenom s Hadley to bylo nekomplikované, protože začínali na nule. Naomi Woodová z pohledu všech čtyř žen retrospektivně popisuje život, který s ním prožily a my můžeme číst o hloubce citů, kterými proplouvaly než se smířily s rozchodem. Jejich zpověď je velmi otevřena, ze strany autorky založena na autentických vzpomínkách, román se čte dobře, ale je smutný.

tlllk
12.08.2018

Neprišlo mi to veľmi ako biografia, skôr zopár faktov z wiki pospájané zaujímavým príbehom so zvláštnou symbolikou štyroch ročných období. Viac ako fakty tu išlo o pocity a možné dôvody a tá zvláštna časová postupnosť dávala celému príbehu tu správnu dynamiku.

tereza1198
26.06.2018

Hemingway zde působí rozháraně, téměř slabošsky. Chlap který podléhá rychle svým citům, ženy podléhají jemu a on je miluje, opouští a všichni se s tím musí nějak vyrovnat. Hadley tiše kapituluje, Fife šílí, Martha byla nestálá a Mary to vydržela až do hořkého konce. Nejvíc sympatií si u mě získala Hadley. Ta s ním žila, když byli chudí a věřila v něj. Ona jediná ho nikomu neukradla. I když mám pocit, že jako chlap za moc nestál.

petrarka72
07.02.2018

Údajně dobře ozdrojovaná, zároveň čtivá zpráva o Ernestu Hemingwayovi, jeho pouti, jeho životě a smrti skrze pohledy čtyř jeho zásadních žen. A protože se vzpomínky manželek začínají obvykle odvíjet ve chvíli rozchodu, rozvodu či loučení (Hadley čili Hash 1926, Fife 1938, Martha 1944 a Mary 1961), nese v sobě tato kniha, uváděná rádoby skandálním podtitulem "Vášně, lásky, nevěry, rozchody", zvláštní smutek a neokázalou nostalgii. To pomalé a zároveň nemilosrdné plynutí času, bolestné, i když přirozené přicházení změn a smiřování se se stavem věcí i se sebou samou, jež všechny dámy absolvují, mě hodně bavilo...

agatha2
29.12.2017

Pan Hemingway ve mně vždy vzbuzoval rozporuplné pocity, jeho knihy mám ráda, ale jeho osobně asi moc ne. Proto jsem sáhla po této knize, i když vím, že se jedná o fikci, i tak jsem se chtěla něco blíže dozvědět o všech důležitých ženách v jeho životě. Ještě před čtením této knihy jsem si o nich něco málo přečetla a pak jsem se pustila do tohoto románu. A jsem ráda, že jsem si ho přečetla. Bohužel nijak nezměnil můj soukromý názor na osobu pana Hemingwaye. Byl to velký spisovatel, ale jako muž mi moc velký nepřipadal, je mi líto....

Karborund
19.12.2017

Jako muž se neumím úplně vcítit do pocitů žen, které prožili manželské soužití s fenoménem jménem Hemingway, který tak často obměňoval svůj"vozový park".Kniha byla vcelku pěkně napsána, ale více než životopis jsem měl pocit četby dívčího románu.

85098211
27.06.2017

Kniha popisuje, jak se ostatně dá vyvodit z anotace, poměrně velkou část jednoho života, a sice známého spisovatele Ernesta Hemingwaye. Interpretky (audioknihy) se svého úkolu zhostily na výbornou, ale příběh jako takový mne moc nezaujal. Celé to je tak trochu rozvláčné a tím i lehce nezáživné. Tohle je ale pouze můj (subjektivní) dojem, předpokládám totiž, že kniha si své příznivce určitě najde.

Jana283
11.04.2017

Knihy E.H. jsem v mládí hltala a měla je moc ráda. Tak bylo zajímavé podívat se trochu i do jeho duše a milostného života. No nevyšel z toho úplně bez ztráty kytičky, zvláště co se týče vztahu k jeho čtyřem manželkám. A jako často i zde se za velikým dílem ukrývala veliká bolest duše.

Anie94
15.03.2017

Kniha nebyla špatná, ale hrozně nudná. Jedna paní Hemingwayová odešla a nahradila ji druhá. A tak pořád dokola. Nemělo to žádný spád ani žádný pořádný zajímavý děj.

Martooni
05.03.2016

Až téměř na konci knihy jsem zjistila, že je to fikce, nějakým nedopatřením jsem si to nezjistila dříve. To mne trochu zamrzelo.
Každopádně kniha se čte hezky.
Občas jsem se ztrácela v ději, který hodně skáče v čase. Párkrát jsem se musela podívat o pár stránek dozadu, abych se ujistila v jakém roce se příběh vlastně odehrává :).

asterixka
23.01.2015

Ernest Hemingway a jeho čtyři milující a zejména jím milované manželky. Moc pěkné čtení, život po boku slavného spisovatele nebyl žádný med, jak bychom si možná představovali.

asam
27.12.2014

Hodnotím 5* a doporučuji. Knížka se čte velice pěkně. Události se rychle střídají I když je to částečně fikce, - lásky, nevěry, rozchody alkohol, bouřlivé večírky a později i problémy s nemocí, depresí jsou zachyceny věrohodně a přiblíží nám slavného spisovatele.

Pistácie
10.12.2014

Kniha se četla jedním dechem. Nádherně napsané příběhy jednoho muže, velikána a jeho čtyř osudových žen. I když konec velkého Hemingwaye na této zemi znám díky výuce ve škole, a vím, že to s ním nedopadlo zrovna nejlépe, i tak jsem četla plná očekávání od začátku až do konce.
Je to strhující příběh. Vyvolávalo to ve mě spoustu pocitů a dojmů. A Hemingwaye sem měla možnost poznat z jiných, nových stránek, než jen jako pana spisovatele, ale i jako manžela a obyčejného člověka se spoustou kladů i záporů.

Gulveig
24.08.2014

Hemingway jako rozervaný muž, sběratel manželek, který se bojí samoty a opuštění. Jeho manželky jako by podléhaly, až na jednu, nějakému jeho kouzlu a i přesto, že jsou nakonec opouštěny, zůstávají už navždy v Hemingwayově životě. Hemingway na sebe neustále natahuje další a další vrstvy klubka emocí, které je ale celé zašmodrchané a už nikdy nepůjde rozplést a on a jeho manželky v něm navždy zůstanou navzájem propleteni mezi sebou. A to až do Konce.

iška
18.07.2014

Možná, že se mi o krapítko více líbila Pařížská manželka od Pauly McLain. Je sice pouze o první manželce Hadley, ale asi právě proto trochu propracovanější. Teď se ještě chystám, na knihu vnuka pana Hemingwaye: Hemingwayové a tím bych asi tuto tématiku uzavřela. Idealistické představy o velkých autorech ovšem berou za své.

bookcase
25.06.2014

Byla jsem mile překvapená touhle knížkou..Ernest a jeho ženy...Čtivá výpověď o čtyřech manželkách Papá Hemingwaye.

gossipavlina
21.06.2014

Moc hezké čtení, napsané citlivě a s emocemi. Čtivé a milé.

MartinaF
31.03.2014

Nádherný příběh z pohledu čtyř manželek Ernesta Hemingwaye. Příběh je psán tak, že máte pocit jako byste jejich lásky a rozchody prožívali s nimi.