Paní Hemingwayová

Vášně, lásky, nevěry, rozchody... čtyři osudové ženy jednoho slavného muže Čtyři ženy, čtyři manželky Ernesta Hemingwaye: Hadley, Pauline zvaná Fife, Martha a Mary. Žhavé Antibes, bohémská Paříž, Londýn, Amerika, Kuba... všude tam se odehrávaly jejich lásky, vzplanutí, sňatky, nevěry a rozchody, propletené osudy kvarteta nevšedních žen, které miloval a posléze zase ztrácel světoznámý lamač srdcí a velký spisovatel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201539/big_pani-hemingwayova-201539.jpg 4.1109
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno: , Metafora

Mrs. Hemingway, 2014

Kniha Paní Hemingwayová

petrucha86

Bylo to tak ve skutečnosti, nebo nebylo..? Ať tak či onak, čtivá oddechovka. Žádná z manželek si mé sympatie nezískala, ani Ernest zde není vylíčen ve zrovna nejlepším světle, nicméně jako jeho věrná čtenářka sem si ráda udělala alespoň přibližnou představu o jeho soukromí.

m_martina

Musím říct, že jsem o panu Hemingwayovi měla lepší mínění, dokud jsem si nepřečetla tuto knihu. Ani jedna z jeho žen mi nebyla doslova sympatická, možná jen ta první. Ale lehké to s ním neměla žádná z nich. Dávám tři hvězdy za zajímavé zpracování.

Leanne

Vyprávění je dost smutné, pokaždé začíná v bodě, kdy víme, že manželství končí. Zpětně se vrací k počátku vztahů, jednotlivé časové roviny se prolínají. Setkáme se se sympatickou Hadley, potvorou Pauline, energickou Marthou a smířenou Mary. Líbila se mi atmosféra, kterou autorka dokázala vytvořit. Ocitnete se v dovolenkovém Antibes, v Paříži (zde byla nejpůsobivější atmosféra konce války, kdy pomeranč byl vzácný dar), na ostrově Key West, v domě Finca Vigía nedaleko Havany - na místech, která byla pro Hemingwaye důležitá. Samotný Ernest mi moc sympatický není, prostě složitá povaha umocněná alkoholem a depresemi. Vyprávění manželek (i když je to fikce) bylo moc povedené, poslouchala jsem ji jako audioknihu a hlasy se k jednotlivým manželkám krásně hodily. Je zvláštní, že kromě Pohyblivého svátku mi Hemingwayovy knihy moc neříkají, ale tahle knížka mě hodně zaujala.

knihovniceVS
24.07.2020

Klidně to tak mohlo být...
Kdoví, co na něm jeho ženy přitahovalo? Společenská prestiž a úspěch, majetek, líbivý zevnějšek, zjevná neschopnost být sám a enormní potřeba být opečováván a veleben...? Trochu mám pocit, že tou největší motivací být jeho ženou, mohlo být to, že právě ta dotyčná zvítězila nad všemi ostatními. Ovšem za tu cenu?
Já nevím proč, spíš by mě zajímalo, v jakém stavu byla jeho játra - řeky ginu, rybníky martini, gejzíry šampaňského a hektolitry všeho možného dalšího alkoholu. Neodpíral si ničeho. Gurmet nebo slaboch?

Péťa1950
23.10.2019

Anotace knihu vystihuje. Jen bych přidala - z milenek manželkami. Různé doby trvání manželství, podobný scénář. Jen jedna žena opustila jeho, jinak to vždy bylo opačně. Alkohol, deprese, práce......až k tragickému konci. Kniha je dílem fantazie..jak napsala na závěr autorka.Uvádí, kde hledat skutečné životopisy E.Hamingwaye.

lusila
10.05.2019

Vydarená historická fikcia / postavy a miesta skutočné, udalosti vymyslené/.

Pasadenka
28.04.2019

Nevím, jak se ke knížce stavět. Nevím, kolik z toho je fikce a kolik skutečnost. Nicméně i tak se mi líbilo, jak autorka propsala jednotlivé manželky a hezky prošla celým Nestyho životem. I když na konci knížky mě napadalo, jak pošetilé životy vedla smetánka před 50 - 100 lety. Jak se vykreslení poměrů shodovalo se Scottovm (Velký Gatsby), kterého právě proto obdivovali. A jak vzdálený je tento život od života běžného člověka. Přemýšlím nad tím, jestli život v oparu alkoholu, bez jařma povinností není konec konců zničující. A jestli je extraordinérní život vykoupen polaritou lásky a nenávisti, kdy jedna přebíjí druhou a naopak. Každá paní H. si byla vědoma toho, že není jedinou. Že musí čekat, až se jí dostane milostného opojení od Papa, a vykoupí tím všechny předešlé chmury.

Byl krásný a opojný, dokázal strhnout davy a život s ním nikdy nebyl všední. Když miloval, tak miloval naplno. A nakonec si jej celoživotní melancholie vzala.

Laza27
18.04.2019

Zajímavá kniha, která ve vás pocitově dlouho zůstane....