karantena karantena komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak tato kniha je strhující.Ano jsou to jatka,ale ne odpad.Kdo se zajímá o dějiny II.svět.války tak pochopí proč.Předem chci upozornit,že pokud si koupíte knihu vydání 2020 se 692 stránky tak jsou to dvě knihy v jedné.Na smrt a Na smrt II.V této knize se každou větou a každým slovem popisují zvětrstva z koncentračního tábora.A ano,nejstrašnější je,že je to pouze zlomek toho co se opravdu v Birkenau a Osvětimi dělo.Popisování poprav na Ukrajině,konkrétně v Babím Jaru jsou tak drastické,že knihu nedoporučuji čtenářům se slabší povahou a nebo velmi citlivým ženám.Kniha má děj,je rozdělana do dvou příběhů Karla a Viktora.Ve druhé knize se však jejich osudy a nejen jejich protnou.Asi je zvláštní napsat,že se mi kniha moc líbila,ale je to tak.Občas jsem jí na pár minut musela odložit a přemýšlet,co dokázali lidi přežít za zvěrstva.A že lidi v dnešní době si neváží toho co mají.Lidstvo se nikdy neponaučí z děsivé minulosti.Někdy jsem měla pocit,že jdu na smrt s nimi.

02.05.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak to byla opět jízda.Napětí nechybí,kniha má spád,napínavý děj,nechutnosti ,no prostě vše co od tohoto autora očekáváme. Jak já se na ní těšila a konečně dočkala.Už aby vyšla další .Jmenuje se Lov zla.

13.10.2018 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tak tohle bylo něco!Knihu jsem četla na samotě na chatě u lesa a hlídala psa,který se bojí i svého prdu.Jako fakt jsem byla po...a zjistila jsem,že se mi vrátil zlozvyk z dětství a každý večer jsem koukala pod postel i do skříně jestli tam není vrah.Když mi o půlnoci cinknul telefon se zprávou,to už bylo na mě moc.No naštěstí to byl muž.A teď ke knize.Je drsná,má spád,čtivá,prostě vše co od Chrise Cartera očekáváte.Nedoporučuji slabším povahám,neboť autor nás ani tentokrát nešetřil a kniha vám pěkně zabrnká na nervy.Tentokrát zašel autor až do podrobností zrůdnosti.Knihu doporučuji,protože tohle byla fakt jízda.

01.03.2023

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Vzhledem k tomu,že mám knihy s Kim všechny přečtené a její tým mi je sympatický,tak konec byl pro mě velmi smutný i slza ukápla.

17.01.2020 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Parádní kniha s netáhnoucím dějem.Sympatičtí vyšetřovatelé,humor nechybí,ani zápletka a napětí.Mělo to hlavu i patu.Tak šup sem s dalším dílem.

03.04.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Kniha nepotřebuje žádný komentář.Je prostě opět úžasná jako všechny knihy s Robertem a Carlosem.

27.11.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Napínavá kniha od začátku až do konce.Měla spád a každá kapitola končí tak,že čtete dál a dál ...až je ráno.Konec šokující.

03.11.2018 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Tak toto je dílo génia.Drsné,brutální,napínavé a zároveň vše do sebe zapadající.Přistihla jsem se ,že třeštim oči do knihy a mám ještě otevřenou pusu úžasem.Prostě kniha je famozní.Já měla to štěstí,že jsem četla knihy tak jak jdou po sobě.To je teprve zážitek,protože pak krásně vše pochopíte a zjistíte co bylo, proč a jaký to má následky.

22.03.2021 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Opět napínavá kniha. Raker je sympaťák a já měla to štěstí, že jsem četla knihy postupně, takže s ním prožívám jeho život i případy od počátku. Časová linka se na konci krásně spojí a vše vám dá smysl.

28.05.2020 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Moc pěkná,napínavá kniha.Čtivá stejně jako první díl.Představivost vám pracuje na plné obrátky.Tak šup sem s další knihou.

24.02.2020 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Tak to byla kniha podle mého gusta.Napínavá,čtivá,promyšlená,žádné nudné pasáže.Vyšetřovací tým sympatický,někdy se i člověk u dialogů zasmál.Prostě jízda a já hned jedu druhé kolo.

16.02.2020 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Já se vždy vyděsím toho rozláčněného začátku,ale pak.......to stojí za to.Vše do sebe zapadne jako náročná skládačka.Nic není opomenutu,či zapomenuto a čtenáři je vždy minulost taktně připomenuta takže se v knize neztratíte.Moc se mi líbila a jdu hned číst další knihu.

27.08.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super,víc není co dodat.

14.10.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Parádní kniha s velmi dobrou zápletkou.Nechybí napětí i sem tam nějaká nechutnost.Kniha měla spád,dobře se četla.Psaní autora mě baví nic zbytečně roztahaného.Za mě super.

07.08.2018 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Čtení pro náctileté.Duchařina.

07.09.2020 2 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Pokud nehcete spát,přečtěte si tuto knihu.Ano,je brutální!Ještě brutálnější je,že je napsaná podle pravdivého případu Ondřeje Riga.Člověk je až nucen se ptát,proč už není trest smrti.

26.02.2020 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Drsná a brutální,tak bych popsala tuto knihu.Po přečtení mi kniha ležela ještě čtrnáct dní v hlavě a přemýšlela jsem nad tématem,které se ve skutečnosti opravdu v tomto světě děje.

07.04.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Opět úžasný Bernard Minier,skvělá kniha a napínavý příběh s Martinem Servazem.Já měla to štěstí,že jsem četla knihy tak jak na sebe navazují.Mráz, Kruh ,Tma,Noc,Sestry.O to je to pro mě větší požitek,protože čtenář ví vše o minulosti Servaze a vraha Hirtmanna kde se jejich osoby téměř v každé knize střetnou,nebo má s nimi alespoň dějovou linku.Všechny knihy jsou dokonalé,temné a velmi dobře propracované.A to mě moc baví.Jsou napsané svižně a jelikož jsou plné napětí,nutí vás to ve čtení stále pokračovat a knihu neodložit.

20.02.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Tak toto byla jízda k neuvěření.Paráda doporučuji!!

06.03.2018 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Pro mě trošku zklamání.Samé výslechy,spoustu jmen,postav do toho politika, akce a napětí žádné.Predchozí díly byly lepší.Ani mě moc toto téma nenadchlo.

13.11.2021 2 z 5