kamka1103 kamka1103 komentáře u knih

Emma Emma Jane Austen

(SPOILER) Emma,mě mírně rozčilovala,protože "ona ví přece vše nejlíp" , ale nakonec tzv dostala rozum a vše dobře dopadlo. Ale číst jí asi bych ji nedala. Bylo to velmi velmi rozvláčné . Poslouchala jsem v rámci výzvy při práci na zahradě... Veronika Khek Kubařová se nádherně poslouchala.

02.11.2023 4 z 5

Přemožená Přemožená Jude Deveraux (p)

Pěkný historický románek pro ženy. Vrátila jsem se k ní po letech. Doporučuji všem kdo má rád pohádkové konce

31.10.2023 5 z 5

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Rozdílné povahy tří hlavních hrdinek, přítomnost kočky s jejími koťaty, vůně dortíků a kávy.... To se prostě četlo samo. A happyend ? Ten k teto knize prostě patřil a já ho čekala od začátku . Milé, lehké oddychové čtení.

03.10.2023 4 z 5

Holka se sílícím hlasem Holka se sílícím hlasem Abi Daré

Knihu jsem právě dočetla a byla skvělá. Tak jak mi zpočátku dělal problém lámaný jazyk, kterým je tento příběh vyprávěný, ke konci mi připadal úplně úžasný. Dával knize 100% navíc na kráse i zajímavosti. Doporučila bych ji všem, vypovídá mnoho o problematice života v Africe, konkrétně v Nigérii. Příběh Adunni mě vtáhl do sebe a knihu jsem dočetla jedním dechem. Je sice plná bolesti, smutku, ponížení, neštěstí.....,ale zároveň je v ní spousta lásky, naděje, odhodlání , síly a víry ... Bylo by hezké kdyby autorka napsala pokračování, abychom se dozvěděli zda se Adunni podařilo dojít k svým vysněným cílům

22.09.2023 5 z 5

Četla jsem jako e-knihu,jsou v ní velmi citlivé popsány okolností dramatických událostí kolem jedné strašlivé ,krvavé tragédie,kterých se za války stal poměrně velký počet. Původně jsem se bála,že se do knihy vůbec nezačtu s pak jsem ji přečetla jak se říká "jedním dechem". Na tyto události spojené s naší historii, bychom zcela určitě neměli zapomínat.

08.09.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha se mi moc líbila a při doplnění filmem se skvělým obsazením není co vytknout. Odchové, zábavné, doporučuji

31.08.2023 5 z 5

Katovo poslední přání Katovo poslední přání Jevhenija Kononenko

Knihu Jsem začala číst v rámci Čtenářské výzvy. Překvapilo mě, jak byla čtivá. Vyprávění Ivanova života od jeho vyrůstáni v chudinske části Kyjeva, přes jeho práci "kata", rodinný život až do stáří, mě ale zaujalo. Je smutné jak totalitní režim poznamenává životy obyčejných lidí. Knihu bych doporučila především mladým, kteří totalitní režim odsuzují a vedou "hrdinské" řeči jak by oni udělali to či ono a vůbec netuší pod jakým tlakem se odehrával život v tehdejších dobách.

29.07.2023 4 z 5

Knihu Jsem četla v pobobe e-knihy. Moc se mi líbila a mohu a jen jen doporuci

16.07.2023 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

(SPOILER) Předchozí díly jsem nečetla a ani mě upřímně nelákají. Příběh Ruby a Nialla mi připomínal 50odstinů...
Ruby - mladá zamilovaná stážistka a Niall - viceprezident firmy se svým "stigmatem" z předchozího manželství.
Ale pro romantiky nádherný, přímo pohádkový závěr, kdy všechno dobře dopadne ... A "jestli neumřeli,
miluji se dodnes. Zazvonil zvonec a pohádky je konec".

07.05.2023 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

I když je JARO, poslechla jsem si tento duchařský vánoční příběh s chutí. Myslím, že takle posloucháná, s hlasem Eduarda Cupáka, byla výborná. Jako nadávek byla ještě povídka se strašidly ZVONY. Mám ráda audioknihy a doufám, že i ty se do plnění výzev počítají

06.05.2023

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Třetí díl série Porodní bába od řeky Hoppe. Tentokrát jsme se posunuli do období ll. svět. války. Patience je již maminkou čtyř dětí, její manžel, veterinář Hester odmítá se přihlásit k odvodu a je za to odsouzen do vězení. Patience musí zvládat děti, porody i práci na farmě. Kniha se mi libila, i když oproti prvním dvou dílům se omezily porody (ale dobře, doba to byla zlá)a hlavně se řešilo vlastenectví, pacifismus, rsdismus. A konec byl jak z červené knihovny.

12.04.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Knihu jsem poslouchala v audioverzi při úklidu, vaření a jinych domácích činnostech. Líbila se mi moc, vykreslení postav i dlouho skryvaneho tajemství obyvatel z malé vesnice v šumavských lesích, bylo zajímavé a napínavé zároveň. Mohu jediné doporučit

07.04.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knihu Jsem poslouchala v audioverzi. Líbila se mi. Téma alkoholismu, zdravotnictví, rodiny, která se prolínají a jsou vykreslování Hynkem, chururgem v malé okresní nemocnici, mě zaujalo a poslouchala jsem ho jedním dechem.

28.01.2023 5 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Právě jsem dočetla ve formě e-knihy. A můžu doporučit všem co mají rádi oddychové čtení a šťastné konce. Krásné přiložení současnosti a vzpomínek. Svým způsobem trošku "červená knihovna", ale mě se prostě moc líbila.

17.01.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Velice poutavé poslouchání. Hlas M. Táborského dodává příběhu ještě víc. Poslouchala jsem tuto knihu, jak se říká, jedním dechem. Určitě jen jen doporučuji a určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

31.12.2022 5 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Plzeňské mordy mám ve formě audioknihy. Jedná se v podstatě o první z Královských letopisů. Adam z Dobrodiba se tu poprvé setkává se svým pomocníkem bakalářem Petrem i se svou pozdější půvabnou hospodyně Rozárkou. Příběh se mi pěkně poslouchal při úklidu a vánočním pečení. Milá oddychovka, já osobně doporučuji

20.12.2022 4 z 5

Lily a já Lily a já Joan Bauer

Krásná knížka s zajímavým tématem, jako je výcvik asistenčních psů. Malá Olive je stejně stará jako dcera. Z každé stránky na mě dýchálo tolik lásky a pochopeni, že je to možné jen v knížkách. Kupodivu jsem na konci nebrečela, ale dost infantilně se usmívala. LILY A JÁ můžu jen a jen doporučit.

22.11.2022 5 z 5

Knihu mám ve formě audioknihy, takže jsem ji poslouchala při úklidu a pak i při kávě. Smutný začátek, zvláštně nadějný prostředek a konec, který jsem nečekala, ale aspoň nezapadal do stereotypu červené knihovny. Zřejmě si pořídím i druhý díl. Celkově se mi kniha líbila.

27.10.2022 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Knihu Jsem začala číst do čtenářské výzvy. Už první stránky mě zcela vtáhly doprostřed africké přírody. Krásný poutavý příběh života autorky se mi moc líbil. Klidně si ho přečtu nekdy ještě jednou.

27.10.2022 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásná lidská moudrost vycházející ze všech stránek této knihy. Četla jsem ji společně s dcerkou.

25.10.2022 4 z 5