Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113416/letopisy-kralovske-komory-i-113416.jpg 4.3395

Letopisy královské komory 1.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Kniha Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou

Dada077

vypočula som si Plzeňské mordy ako kvalitne spracovanú audio verziu, už takmer ako rozhlasovú hru, aké si pamätám z detstva. Postavy výborné, zápletka dobrá, u mňa plný počet

tittanie
02.11.2020

Příjemné detektivní příběhy. Jenom mi trošku vadila podobnost s Oldřichem z Chlumu a panošem Otou. Hlavně gesta a vlastně i chování Oty a Petra mi přišlo podobné.

Jarka_rybář
13.10.2020

Parádní kniha s velmi sympatickými hrdiny. Zvláště Pán z Dobronína je fajn.

Jaruš7
28.09.2020

Případ s alchymistou - to byli vždy ti s jistým cílem.
Zháňka po krásném Vlachovi, který v srdcích žen jiskru zažehl a v panstvu naději na bohatství podnítil, se jeví záhada zajímavou i pro královského písaře. A tak je třeba vyšetřovat i způsobem tkz. inkognito, jen přetrpět panské manýry v afektovanosti. ( Hra s kroužky mě dostala, asi jak Rozárku).
Citace:"Lehké řemeslo by se mělo trestat. Jedině co by opravdu pomohlo, pozvat miškaře."
"Když může církev pranýřovat obžerství a pijanství, proč by nemohla být hříchem přemíra práce? Práce je brána do pekel."

V klasickém stylu autora je audiokniha potěšením.

čef
20.09.2020

Standardně dobré, dozvídáme se, jak se pan písař z Dobronína sešel s Petrem a Rozárkou, průvodci mnoha dalších dílů, a bylo to místy docela akční. Nechci se opakovat a tak raději končím s doporučením a přáním příjemné četby.

jehanys
17.09.2020

Knihy pana Vondrušky mám rád, ale poprvé jsem nedočetl. Snad se někdy k této sérii vrátím.

Kitty
17.09.2020

Jako audio na cesty i na kolo.

CAM
30.07.2020

Krásná historická detektivka. Dobře se čte, taková pohodovka.

Dýka s hadem
Dýka s hadem