Falešný tolar, Tichý jazyk, Boskovická svodnice

Tři detektivní příběhy z doby české renesance. Královský písař Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem Petrem Korcem a služebnou Rozárkou řeší případy, s nimiž si pražští královští úředníci nevědí rady. Příběh Falešný tolar přivede pana z Dobronína do jihočeské tvrze, kde se dozví o podivné vraždě. Ale nezůstane jen u jedné. Tichý jazyk je příběhem špionážním. Kvůli vyšetřování složité sítě dvorských intrik musí pán z Dobronína odcestovat až do Vídně. Třetí příběh Boskovická svodnice se odehrává v prostředí moravské šlechty. Vášnivá, leč nenaplněná láska skončí vraždou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2645/letopisy-kralovske-komory-ii-R5W-2645.jpg 4.4291

Letopisy královské komory 2.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Falešný tolar, Tichý jazyk, Boskovická svodnice

Jaruš7

Tichý jazyk - případ šmodrchy hýřící.
Česká šlechta kuje za tepla požadavky vůči ve Vídni usazenému králi.
Kdo je "tichým jazykem" - špionem na královském dvoře?
Informace si žádají morální oběti a kamufláž halí závoj nad nezvyklou, dobře konspirativní lstí, které se zločin lepí na paty.
Rčení je vžitý názor, ale i nejslabší článek chytrystiky.
Audiokniha opět skvělá.

Páájinka

Knížka se pěkně četla. Mám ráda knihy pana Vondrušky. Poslední příběh se mi líbil nejvíc.

Jaruš7

Boskovická svodnice - audiokniha, sype se to jako z širokého rukávu vyšívaného cizokrajným tajemstvím o smrti, o poťouchlé závislosti, o svůdnosti, která jí není.
Vondruškiáda ve stejně jedinečně zaběhlém stylu.
Pohodový zážitek.

m_martina

Když mi někdy není dobře, knihy pana Vondrušky jsou sázkou na jistotu a pohlazením na duši.

Marcik7

Knihy pana Vondrušky mám ráda a ani tato mne nezklamala.

Česneksmedem

„Jak krásný by byl svět bez všech pražských písařů,
komořích, tajemníků a sekretářů, kteří se jen naparovali
a kam vkročili, tam sedm let tráva neroste.“
Citát z knihy

Jiří Adam z Dobronína a Petr to nemají lehké, když jim konkurenci dělá ta parádní trojka OOD. Přesto jsem s touto knihou velice spokojen a Rozárka to jen podtrhuje (chytré děvče).
SPOILER!
Falešný tolar: „Boží spravedlností se lidé mohou utěšovat, ale nemohou na ni spoléhat.“
Tichý jazyk: „Urozená dáma nikdy nelže! S výjimkou svého manžela a milenců.“
Boskovická svodnice: „Zmateně ho napadlo, že lidská duše nestárne, na rozdíl od smrtelného těla.“
Díky pane Vondruško, skvěle jsem se bavil!

ještěrka38

Vše na jedno brdo.

Pavelpi
13.10.2019

První a třetí příběh byly výborné.Tichý jazyk na mne moc dobrý dojem neudělal.Celkové hodnocení je ale výborné.

Román o růži
Román o růži