Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113416/letopisy-kralovske-komory-i-113416.jpg 4 569 107

První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata.... celý text

dwarfik1
24.08.2013

Čtivá detektivka na pozadí historických událostí.

tenax
17.08.2013 5 z 5

Velice pěkné, napínavé a poutavé čtení. Vychází z dobových reálií a popisuje mimo jiné věrohodně skutečný život v období české renesance. Těším se na další díly.

dwarfik1
08.05.2013

Začal jsem číst a nějak se nemůžu od knihy utrhnout. Po delší době kniha, která mě opravdu zaujala.

Acionna
08.03.2013 5 z 5

Když jsem tuto knihu dostala do ruky, trošku jsem se bála, přece jenom jsem již znala "Hříšné lidi" a Oldřicha z Chlumu. Kniha však předčila mé očekávání a těším se na každou další. Pěkně popsaná historie, krásná detektivní zápletka a sympatičtí hrdinové, jak Adam z DObronína, tak jeho pomocník Petr a jeho Rozárka.

Dandulka
21.05.2012 5 z 5

Tady to všechno začalo, Jiří Adam z Dbronína, bakalář Petr a černovlasá Rozárka......

cori
23.10.2011 3 z 5

Pokud máte rádi historické detektivní příběhy a oblíbili jste si Oldřicha z Chlumu, rytíře Přemysla Otakara II., určitě se vám bude líbit i jeho o něco mladší kolega Jiří Adam, který odhaluje zločiny ve službách Ferdinanda I. Ani zde nechybí mladší pomocník, s nímž může vést vtipné dialogy. Doporučuji všem milovníkům české historie, neboť autor, vystudovaný historik, věrně popisuje dobové reálie i mentalitu a nepřekrucuje historii.

SirJohny1981
03.09.2011 5 z 5

Užívám si každou novou knihu tohoto autora. Bezva!