KachnaN KachnaN komentáře u knih

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

WOW!! Tak tohle byla naprostá pecka. Byla to nejčtivější knížka, která se mi kdy dostala do rukou. Každý řádek mě nutil číst pořád dál a dál. Nikdy jsem neměla ani ponětí, co se stane v dalším odstavci.
A Thomas jako hlavní postava mi byl neuvěřitelně sympatický. Na nic si nevzpomínal a proto se ptal. To je logický. A nebyl rád, když mu nikdo neodpovídal. Kdybych se někdy dostala na podobné místo a nic si nepamatovala, taky bych se ptala. Tím si mě prostě získal.
A ta atmosféra, to prostředí ^^ fascinuje mě, že někdo dokázal tohle napsat. Bylo to tak promyšlený... Prostě naprosto ohromující knížka :)
Jen ten konec. Nechápu, jak nějaký autor tohle může udělat. Takhle to useknout. A myslím si, že vydavatel pro ČR bude mít s fanoušky docela problémy, protože já osobně nevydržím čekat půl roku na další díl...
Takže abych to shrnula: Skvělý děj, skvělé prostředí, skvělé postavy!! Doporučuji tuhle knížku všem fanouškům Hunger Games a podobných knížek! :)

01.11.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Tuhle knížku jsem poprvé dostala do rukou v roce 2011 od své kamarádky. Bylo mi 11 let. Do té doby jsem nic moc nečetla...ale s touhle knížkou se všechno rozjelo. Začetla jsem se do ní a zamilovala si čtení. Téhle knížce děkuji za to, že jsem našla tak krásný svět. Svět čtení. Jinak samotná knížka je naprosto skvěle napsaná. Čte se rychle a okamžitě vás vtáhne do sebe. To samé i Vražedná pomsta a Síla vzdoru (i když ta už je o něco slabší)...ale stejně je to pro mě je jedna z nejlepších trilogií :)

13.09.2014

Divergence Divergence Veronica Roth

Proč všichni srovnávají Divergenci s Hunger Games nebo Twilight? Proč to dělají? To se nedá srovnávat! Je to naprosto o něčem jiném. A je to dokonalé. V obchodě mě upoutal název, a tak jsem si jí koupila. Je to už delší dobu a za to jsem ráda, protože nemám ráda ty období, když všichni šílí po jedné knížce. Kniha mě dostala už od začátku. Nemohla jsem přestat číst. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek! :)

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Asi jsem od knížky čekala něco jiného. Teda určitě jsem čekala něco jiného. Tak nějak jsem si vsugerovala, že odpovědi na otázky, které mě pronásledovaly při čtení trilogie, dostanu tím, že si přečtu příběh z prostředí ZLOSINu. Jenže to se vlastně vůbec nestalo a já, dost zklamaná, jsem četla vlastně něco naprosto odlišného, než jsem od knížky očekávala. Takže z tohoto hlediska jsem byla více než zklamaná, protože jsem se vážně těšila, že se seznámím s organizací ZLOSIN a se vším, co se tam dělo od příchodu prvních "subjektů" až po vytvoření Labyrintu.
Na druhou stranu se mi ale kniha vlastně líbila. James Dashner je skvělý vypravěč a příběh z pohledu Marka a ostatních skvěle podal :) I když jsem v knížce nenašla přesně to, co jsem čekala, tak se dá říci, že jsem s "ukončením" série vcelku spokojená.

16.11.2016 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Musím se přiznat, že tuhle knížku jsem rozečítala několikrát, poprvé loni na podzim a naposledy před čtyřmi dny. Z mých prvních pokusů se do knížky začíst nebylo nakonec nic. Vždycky přišla kniha, které jsem dala přednost a musím teď přiznat, že to byla chyba.
Prvních pár stran vás asi nechytne, ale dejte tomu šanci. Udělala jsem to nakonec taky a nebyla jsem vůbec zklamaná. Okamžitě jsem se začetla a jen jsem si vyčítala, proč se mi to nepodařilo už před rokem.
Krásný příběh a skvěle napsaný. Z knížky jsem měla chvílemi husí kůži a jindy mě dojímala. Hlavně ten konec. PANE BOŽE, CO TO MĚLO BÝT? Prolila jsem vodopád slz! Doufám, že si co nejdříve pořídím i další díly, abych mohla jít v klidu zase spát!

20.08.2016 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Není to špatná knížka. Jen je všude okolo spousta dalších knih, o kterých by se dalo říct, že se mohly stát předlohou pro tuhle. Každopádně se Zkouška čte velmi rychle, každé další slovo vás nutí číst dál a dál. Pokud jsou tu nadšenci do tohoto typu knih, vřele jim doporučuji, aby na svůj seznam přečtených umístili i tuhle :)

23.07.2016 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Knížku jsem četla až po hodně dlouhé době, co jsem dočetla Kostičas, ale musím říct, že mě nefascinovala o nic míň. Jen pro mě bude zase hodně těžké čekání na další díl. Takovéhle konce knížek by měly být zakázané nebo mě jednou zabijí.

22.05.2016 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Řekla bych, že druhý díl je o něco málo slabší než ten první, ale stále skvělý :)
Příběh, akce, postavy... super!
Ale ten konec... to mi ti spisovatelé dělají opravdu naschvál! Nemyslím si, že to vydržím než vyjde další díl, ve zdraví.

24.09.2015 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Zrovna jsem dočetla a...uáááááá - nemám slov
Naprosto dokonalá kniha. Nemohla jsem se odtrhnou už od samého začátku!
Příběh je vyprávěn opravdu poutavě a hlavní hrdinku si každý hned musí zamilovat. Nebo aspoň, já jsem s Penny prožívala každičkou emoci, ať už to byl smutek, radost a nebo vztek. Úplně jsem se do její postavy vcítila a bylo mi, jako bych všechny její zážitky, které byli příjemné i ošklivé, všechny její strasti, všechno, co zažívala, zažívala já s ní.
Pro někoho to možná může průměrná kniha pro teenagery (i když bych se fakt hodně divila!), ale já jsem naprosto spokojená.
Nezbývá mi nic jiného, než knížku všem vřele doporučit a těšit se na další její přečtení! :)

03.09.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Příjemná, milá a odpočinková kniha, která se skvěle hodí někam k vodě v těchto parných dnech.

03.07.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Dlouho jsem přemýšlela, jak zformulovat můj názor na tuhle knížku..Takže:
Jo, byla to pecka, sice o něco slabší než předešlý díl, ale i tak jsem se musela nutit do pomalejšího čtení, abych z toho vůbec něco měla. Ale trochu mě zklamala prostřední část knihy. Moc se to motalo okolo Thomase a mě spíše zajímalo, co se děje se zbytkem Placerů.

SPOILERY!!!
Teresu jsem neměla ráda ani v prvním díle, ale tady mě naprosto dostávala. To její chování bylo pro mě nepochopitelné. Jako jo, asi musela dělat to, co jí bylo řečeno, ale nemusela ale nemusela se chovat jako absolutní...ehm... A pak dělat jako, že se nic nestalo. Jasně, že se to stalo -_-

A co ten konec? Už zase? Dělá si tu někdo ze mě srandu?!?! Jak mám po dvou úžasných dílech vydržet do června? Myslím, že pan spisovatel bude mít docela problémy s fanoušky...

04.01.2015 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Naprosto dokonalá knížka!! Víc k tomu nemám co dodat :)

20.09.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Po skvělém začátku a ještě lepším druhém dílu série Hunger Games mě tenhle díl hodně zklamal. Čekala jsem něco víc a to něco nepřišlo. První půlka knížky byla naprosto o ničem, to jsem myslela, že jí dokonce odložím, ale asi jsem udělala dobře, že jsem jí dočetla do konce. Sice to nebylo nic exkluzivního, ale ta druhá půlka už se dala. Děj se trochu rozjel a začalo to být i trochu napínavé. Škoda, že ta trilogie nebyla zakončená o trochu lépe...

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Několikrát jsem něco napsala a pak to zase vymazala, vůbec jsem nevěděla, jak napsat komentář k téhle knížce. Je to tak dokonale napsaný příběh, že kdybych se pokusila něco o tom napsat...vypadalo by to tu oproti té knížce strašně... Jak říká Hazel o Van Houtenovi, říkám i já o Johnu Greenovi: nechápu, jak někdo může tak dokonale popsat umírání, aniž by sám neumřel. Smekám Pane Greene.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knížku jsem si koupila, protože to byl bestseller a lidé z mého okolí si jí pochvalovali. A tak jsem se na ní těšila. Asi až moc. Protože hned, jak jsem jí otevřela a začala číst, příběh se mi nelíbil. Bylo to pro mě nepochopitelné a zdlouhavé. Nezačetla jsem se. A odložila jsem ji někdy vprostřed knížky. Jak jsem nad tím přemýšlela, proč se mi to tak moc nelíbilo, rozhodla jsem se, že jí zkusím znovu. Tentokrát to byl o trochu větší úspěch, ale opět jsem se nezačetla a nedočetla jí do konce. Stále doufám, že se jednou probudím, otevřu tu knížku a začne se mi líbit...na druhou stranu, film mi přišel dokonalý, tak nevím, v čem je u knihy pro mě problém.

13.09.2014 1 z 5

Perfektní pro rozšíření poznatků ohledně kouzelnické říše. Nejvíc se mi určitě líbily poznámky Harryho a Rona :)

19.11.2016 5 z 5

Aréna jedna - Otrokáři Aréna jedna - Otrokáři Morgan Rice

Musím říct, že tohle pro mě bylo jedno velké zklamání.

29.07.2016 2 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Pro mě asi nejslabší kniha celé trilogie, ale i tak naprosto dokonalá! :3 Asi bych pár věcí pozměnila a občas se mi něco nelíbilo, ale jinak nádherné vyvrcholení příběhu Thomase a ostatních... :)

31.07.2015 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Tahle knížka má všechno, co od dobré knížky očekáváte!
Stupňující se napětí. Postavy, které budete mít rádi a postavy, které budete naopak nesnášet. Nějaká ta láska. A hlavně, co mě opravdu překvapilo, docela jsem se i nasmála. Nevím, jestli to bylo nějakým vypětím nebo něčím jiným, ale občas tam byla věta, která mě doopravdy rozesmála.
Věřte, že až tuhle knížku budete číst, nedá vám spát, budete přemýšlet, jestli se něco takového vážně neděje nebo jestli se něco takového nemůže stát...
Pro mě to byla opravdu hooooodně povedená dystopie a říkám: Sem s dalším dílem!

07.02.2015 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia