Aréna jedna - Otrokáři přehled

Aréna jedna - Otrokáři
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146958/bmid_arena-jedna-otrokari-146958.jpg 3 89 89

Přežití série

1. díl >

New York. Je rok 2120. Amerika je srovnaná se zemí, zničená druhou občanskou válkou. V tomto postapokalyptickém světě dokáže přežít jen málokdo. A většina z nich jsou členové agresivních gangů, predátoři žijící ve velkých městech. Do okolí vysílají hlídky, které hledají otroky, čerstvou potravu pro jejich oblíbenou smrtící zábavu: Arénu Jedna. Je to stadion smrti, kde musí soupeři bojovat na život a na smrt tím nejbarbarštějším způsobem. V aréně existuje jen jedno pravidlo: nikdo nepřežije. Nikdy. Hluboko v divočině, vysoko v horách Catskills se 17leté Brooke Moorové a její mladší sestře Bree daří skrývat se a přežívat. Jsou opatrné a vyhýbají se otrokářům, kteří v oblasti hlídkují. Jednoho dne však Brooke není tak opatrná, jak by mohla, a Bree padne do zajetí. Otrokáři ji unesou ve svém autě, které míří zpět do města, kde na ni čeká jistá smrt. Otec Brooke ale sloužil u námořní pěchoty a vychoval ji, aby byla silná a nikdy se nevzdávala. Když její sestru unesou, Brooke zmobilizuje vše, co má k dispozici, a začne otrokáře pronásledovat v naději, že se jí podaří svou sestru přivést zpět. Cestou narazí na Bena, kterému je také 17 let a přežívá v divočině, podobně jako Brooke, se svým bratrem, kterého unesli. Své sourozence se vydají zachránit společně. Následuje postapokalyptický thriller plný akce, kde ti dva pronásledují otrokáře při té nejnebezpečnější jízdě, kterou kdy zažili, a sledují je až do samotného srdce New Yorku. Pokud chtějí přežít, budou muset učinit ta nejtěžší rozhodnutí ve svém životě, obětovat téměř vše, na čem jim záleží, a překonat překážky, které by ani jeden z nich nečekal — včetně svých vzájemných citů. Podaří se jim zachránit své sourozence? Vrátí se domů?
A budou muset sami bojovat v aréně?... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: , Vision (SK)
Originální název:

Arena One: Slaverunners , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aréna jedna - Otrokáři. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (22)

LuckaK.088
26.03.2024 3 z 5

Brooke je novodobý Chuck Norris. Až se trochu divím, že ten had, který ji uštknul, neumřel sám ve velkých bolestech..
Gramatika je opravdu noční můra milovníků češtiny.
Ale když odhlédnu od nesmrtelnosti hlavní hrdinky a otřesné korektury (spíše žádné - mám pocit, že to jen někdo hodil do překladače), tak samotný příběh špatný nebyl. A hlavně stránky letěly jedna za druhou, sic s nevěřícným kroutěním hlavou a počítáním žeber, kolik jich ještě Brooke zůstává nezlomených.
Za mě velmi slabé 3 hvězdičky.

Sianka
24.09.2022 1 z 5

Ke knížce mě přivedl tip na knížky pro čtenáře série Hunger Games. A je fakt, že knížka má v prvních scénách dost podobných rysů: jsou tu dvě sestry, starší ochraňuje mladší, ve vzpomínkách figuruje trochu zvláštní matka, která s nimi odmítla jít do hor, otec už před časem šel do války a Brooke předpokládá, že už nejspíš nežije. V popisovaném postapo světě existují arény smrti, kterým se sestry snaží vyhnout, ale nakonec neuniknou. Osobně by mi ani nevadilo, kdyby kniha opravdu byla Hunger Games volně inspirována, což jistě je, pokud by byla dobře napsaná. Jenže hlavní hrdinka, jak tu zmiňovali i ostatní hodnotitelé, je vykreslena jako natolik nerealistická superhrdinka bez toho, aby byl jen ždibec důvodu, proč tomu tak je. To už by bylo snad lepší připustit i něco jako "pavoučí kousnutí", či skutečně tvrdý výcvikový dril od dětství, než tolik náhod a absurdit. Z anotace knížky by se sice mohlo zdát, že Brooke dostala tvrdý dril od otce - vojáka, ovšem z děje každý pochopí, že drilu se nahodilé předávání zkušeností od otce ani zdaleka neblíží. Dívky spolu v horách údajně přežívají už měsíce, přičemž to spíš působí, jako by byly mimo původní předválečnou civilizaci sotva pár dní, protože vše, co Brooke nyní řeší jako řekněme "novinku", je opravdu neuvěřitelné, protože neznalost toho všeho by už dávno znamenala jejich smrt. A tak jsem ve výsledku knížku četla jako ukázku toho, jak se to nemá dělat. Ovšem svým způsobem se to paradoxně četlo svižně. Asi proto, že mě i trochu zajímalo, jak se s tímto konceptem dá "vylhat" ze scén, kdy už by byla hrdinka asi desetkrát mrtvá, a v tom to mělo i jisté kouzlo.


Hade
29.05.2022 1 z 5

Superman si hodil mašli, když nesahá 17 ti leté holce ani po malíček na noze.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Aréna jedna - Otrokáři v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených126x
ve Čtenářské výzvě8x
v Doporučených5x
v Knihotéce90x
v Chystám se číst96x
v Chci si koupit20x
v dalších seznamech8x