Vzestup draků přehled

Vzestup draků
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289153/vzestup-draku-KDu-289153.jpeg 4 66 66

Králové a čarodějové série

Kyra, 15, sní o tom stát se známým bojovníkem, stejně jako její otec, i když je jedinou dívkou v tvrzi, plné chlapců. Svádí vlastní souboj s tím, aby se jí podařilo porozumět její vzvláštní dovednosti, tajemné vnitřní síle, a uvědomuje si, že je jiná, než ostatní. Je před ní skrýváno tajemství o jejím narození a o věštbě, do které je zahalena, a tak se snaží přijít na to, kým vlastně je. Když Kyra dospěje a místní Lord se rozhodne, že se jí zmocní a odvede si ji, její otec ji chce provdat, aby ji tak zachránil. Ale Kyra odmítá a vydá se na svou vlastní cestu do nebezpečného lesa, kde se setká se zraněným drakem – a podnítí tak celou řadu událostí, které navždy změní celé království. Patnáctiletý Alec se zatím obětuje pro svého bratra, místo kterého se nechá naverbovat a je odvezen na voze směrem k Plamenům, zdi z ohně, která je sto stop vysoká a která brání vstupu armádě skřítků z východu. Na druhé straně království se žoldnéř Merk pokouší opustit svou temnou minulost a přejít přes les až k Věži, aby se tam stal Hlídačem a pomohl strážit Ohnivý Meč, magický zdroj síly království. Ale skřítkové se chtějí k Meči také dostat – a připravují ohromnou invazi, která má královstí navždy zničit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Morgan Rice

Rise of the Dragons , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzestup draků. Přihlašte se a napište ho.

Roux
25.02.2024 2 z 5

Vlastně nevím co si o téhle knize myslet. Na jednu stranu těch chyb, nelogických věcí a blbostí... na druhou stranu se mi to četlo dobře (pokud nedáváte důraz na ty koniny, co v knize jsou). Samotná Kyra mě občas štvala, jasně.. musím pořád brát v potaz, že jí je 15 :) Superhrdinky jsou proti ní bačkory, musí mít vlka, draka a jinou havěť, aby se ukázalo jak moc je jiná a zbije každého, kdo si dovolí ji vzdorovat či postavit... Divím se, že nezačala křičet, že je jejich nejlepší voják, jak jiná hrdinka v jiné sérii knih :)

PS: Alecovi bylo 16 :)

ales1191
05.05.2022 2 z 5

3 ze 6.

BraveRenard
07.02.2020 3 z 5

Mám přečteno všech 6 knih a musím říct, že tahle kniha je nejlepší z téhle série. Jinak je zde spousta nelogických situací, a kniha je strašně černobílá - souboj dobra se zlem, nic víc. Kdyby tam bylo méně brutality tak bych bych ji spíše doporučil menším dětem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Vzestup draků v seznamech

v Právě čtených3x