kacenka7206 kacenka7206 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry... taková klasika, teď jsem se to rozhodla znovu číst (po šesté) a nepřestává mě to bavit. Knížka se čte naprosto fantasticky. Když začnu číst, tak se od toho nemůžu odtrhnout. Pořád nechápu, jak Joanne mohla vymyslet něco tak fenomenálního, tak rozsáhlou myšlenku. Všechno dokonale propracované. No a naši překladatelé? Odvedli skvělou práci! Koho by napadly slova jako Brumbál, famfrpál atd..? které se ihned chytly. Klobou dolů autorce i překladatelům!

27.08.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ze začátku bylo těžké se přinutit vůbec to číst, ale čím dál jsem byla, tím bylo těší se od toho odlepit. Konec mi zlomil a zase slepil srdce. Velmi citlivá kniha. Doporučuji.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásná kniha, která poukazuje jak těžký je život. Škoda že byla tak krátká. Potěšila velice. :)

07.12.2016 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Vůbec se to nedá srovnat s filmem, nejlepší díl HP v knize, proto dávám 5*

22.04.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná pohádka pro dospělé. Na konci přijde bolest.

07.12.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Asi nic pro mě, byl to velký boom, ale katastrofa.

07.12.2016 odpad!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přečteno okamžitě, krásný poutavý příběh plný lásky a krásných i bolestných citů. Konec byl pro mě tedy strašný, probrečela jsem ho celý a brečela jsem i ještě dlouho poté. Nádherný román.

07.12.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha, četla jsem ji kvůli maturitě, ale určitě si ji přečtu ještě někdy, příběh mě bavil, napsané to bylo parádně.

19.11.2016 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Četla jsem jako povinnou četbu k maturitě a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Naprosto úžasná kniha. Konec jsem nečekala ani náhodou.

27.08.2017 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Nevím co k tomu říct, musím se z toho vzpamatovat...

19.06.2017 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Úžasné pokračování Eragona, přečetla jsem knihu jedním dechem. Nebylo to vůbec slabší než Eragon, jak někteří tvrdí. Pro mě to bylo lepší. Doufám, že Brisingr bude ještě o stupínek lepší. :)

07.12.2016 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha mě naprosto vzala dech. Přečtena okamžitě. Úžasný příběh, krásně napsané. Postavy jsem si hned zamilovala. Nemůžu se dočkat, až si přečtu zbylé díly.

22.03.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pekne se to cte, mam to rada :)

05.06.2015 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knížka Než jsem tě poznala mě naprosto uchvátila. Když jsem se dozvěděla, že bude i pokračování, tak jsem si ji první nechtěla ani přečíst. Nakonec mě ani nevím co donutilo a jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla. Samozřejmě že se to prvnímu dílu nevyrovná, ale Jojo píše skvěle, takže mě kniha stejně nakonec bavila. Jen jsem někde četla, že se chystá další díl a toho už se bojím. :\

27.08.2017 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Pěkné zakončení.

27.08.2017 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Nejde přestat číst a ani nechci, bojím se, až dojdu na konec série, co pak budu dělat?

16.04.2017

Zaklínač: Věčný oheň Zaklínač: Věčný oheň Andrzej Sapkowski

Další dokonalost! Není co dodat.

16.04.2017 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tahle kniha mě okamžitě vtáhla a až do konce nepustila. Přečtena za jeden den.

16.04.2017 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Rowellová je prostě má krev a má duše. Konečně příběh, kde nejsou všichni dokonalí. Četla bych to pořád dokola. :)

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kdo by neznal Romea a Julii? Přes to všechno co jsem o tomhle díle slyšela jsem si ho nakonec přečetla. Možná jsem měla velká očekávání, ale knížka mě tak moc neuchvátila. Pěkný příběh, pěkně napsané, ale víc nic.