Poslední bitva

Dějiny Narnie se nachylují ke konci. Mnoho věcí se změnilo od té doby, kdy Narnii vládli Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Mnoho dobrého se obrátilo ve špatné a Aslan se po dlouhé roky neukázal. Moci v Narnii se ujímají nepřátelé a spolu s nimi do země přichází i nové zlo a temné nebezpečí. V tomto dílu se v Narnii sejdou všichni hrdinové předchozích dílů, aby společně vybojovali poslední bitvu proti zlu. Na samém konci se shledávají s Aslanem a stávají se svědky zániku Narnie a jejího času…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/2274/letopisy-narnie-posledni-bitva-5jf-2274.jpg 4.11098

Letopisy Narnie (7.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Last Battle (1956)

Kniha Poslední bitva

JaNuBe

Poslední díl letopisů Narnie ve mně zanechal více otázek než odpovědí. Ještě ho budu chvíli vstřebávat a třeba se k němu někdy vrátím...

PhoebePollard

Myslím, že tenhle mám ze všech nejméně ráda. A to hlavně proto, že svět, který jsem si za těch sedm knih zamilovala skončí, ale vadí mi i absence Petra, Zuzky, Eda a Lucinky. A to, že Zuzka je najednou ta zvlá, protože hned po Lucince byla mou nejoblíbenější postavou z celé série. Také jsem se dlouho smiřovala s představou, že Narnie není na celém tom světě samotná, i když vím, že je to hloupá představa. Ale stejně mám tuhle sérii ráda a tento díl bych si nenechala ani za nic ujít.

ReniHan

Je to tady. Poslední díl. Kniha na mě zapůsobila o to víc, když jsem poznávala všechny ty "citace" z Bible. Lewis napsal krásnou sérii. Přijde mi neslušné hodnotit takovou knihu za kterou je více než je nějaký příběh. Na knihu budu vzpomínat dlouho. Dlouho.

ElleNora

Poslední a nejsmutnější díl série, ke které se budu ještě ráda vracet (až dospěji, těším se na pohled jinýma očima). Možná to bylo až příliš depresivní. Pořád jsem si kladla otázku, jak se z těch loajálních Narnianů mohli stát takoví zrádci.
Jsem ráda, že se v knize objevili všichni důležití z předchozích dílů. Bylo skvělé se znovu setkat s panem Tumnusem, Rípčípem, ale i s Polly a Digorym. Zarazilo mě, a jsem z toho pořád trochu vykolejená, Zuzanino chování. Netušila jsem, proč se jich u stolu objevilo jen sedm. Pořád jsem uvažovala proč. Možná to byl i pro mě ten nejemotivnější moment z celé knihy. Každopádně byla tahle kniha plná emocí, že člověk na ni jen tak nezapomene.

miss_nothing

Poslední díl mé nejoblíbenější fantasy série, ke které je třeba se opakovaně vracet - jakmile je člověk zase dost starý na pohádky. Propracovaný závěr nalezne čtenářovo ocenění až v nedětských očích.

Orange8knihomol
29.11.2018

Opět nemám slov.... U tohoto dílu mne zaskočil konec, při jehož čtení jsem jaksi zapomněla zavřít svá ústa. Příběh všech knih byl krásně a detailně promyšlený, neboť zapadal do sebe (a to hlavně v posledním díle). Je vidět, že si se psaním této série dal autor velkou práci a do psaní vložil své srdce, a proto je výsledek tak úžasný! Rozhodně musím DOPORUČIT úplně všem věkovým kategoriím.

DannyLady
25.11.2018

Poslední díl série mohu hodnotit jen dobře. Dle mého názoru to byl asi nejlépe propracovaný díl. Strhlo mě to od začátku do konce. Jen ten konec mě teda nechal lehce v depresi na to, že to je dětská kniha. Líbilo se mi propojení všech postav předešlých dílů.

Elulilinka1
05.11.2018

Tato kniha mě velmi překvapila (v dobrém slova smyslu), ale konec byl podle mě moc ,,utnutý" na sedm dílů Letopisů. Jinak jako vždy - SUPER!!!