Zaklínač: Věčný oheň

Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání. Nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13877/zaklinac-povidky-1-vyd-zaklinac-vec-dV6-13877.jpg 4.7460

Zaklínač: povídky (1. vyd.) 2.

Povídky, Fantasy
Vydáno, Winston Smith

Kniha Zaklínač: Věčný oheň

EduardVlach

Nejlepší povídka z prvních dvou dílů mám rád povídky s Marigoldem jsou velice zábavné

Petzar

Tento díl mě bavil asi o něco více než předchozí. Sice mela méně povídek, ale za to více propracovaných a dozvídáme se více o Geraltovi.

Zuzaček22

I druhá knížka o zaklinaci mě nadchla.takze honem na další.

Beltrix
25.10.2019

Geraltova dobrodružství mě baví - často pohádkové příběhy a klišé přetvořené do velmi uvěřitelných a "reálných" příběhů doplňují zaklínačovy zajímavé postřehy ohledně lidí a jejich chování, nechybí vtip a vypointované dialogy a samozřejmě moje milovaná Yennefer.

ludek.n
23.09.2019

Nevím, jak to pan Sapkowski dělá, ale jeho zaklínačské povídky jsou jedním slovem okouzlující. Možná je to proto, že si na nic nehraje, nevymýšlí komplikované zápletky, ani se nepodbízí čtenářskému vkusu. Jeho vpravdě ryzí fantasy, okořeněná tu větší či menší špetkou humoru, dává na prdel i těm největším anglo-americkým velmistrům žánru, a to s lehkostí a noblesou, kterou by člověk od polské fantastiky hned tak nečekal. Ať už se vypravíme na draka (Hranice možností), podlehneme žárlivosti pro krásnou čarodějku (Střípek ledu) nebo se necháme tahat za nos mimikem (Věčný oheň) vždy nás čeká zábava k pohledání. Andrzej Sapkowski boduje přímočarými příběhy, famózními dialogy a postavami, které přes veškerou svou magickou náturu jsou opravdové a uvěřitelné. K dokonalému uspokojení stačí někdy opravdu málo: tři povídky a je vymalováno jako z partesu. Tohle je prostě první liga, přijměte pozvání!

malazluta
19.06.2019

Krásné povídky přečtené jedním dechem.

Richie1
13.05.2019

Třetí kniha povídek o Geraltovi se mi také moc líbila, ale přesto o něco méně než předchozí dvě. Je zde více rozebírán vztah Geralta a Yennefer, který nikdy nebyl jednoduchý a na můj vkus zabírá příliš mnoho prostoru v ději. Také dialogů přibylo, což sice u Sapkowského, který dialogy umí velmi dobře, není na škodu - ale radši bych uvítal o něco více akce. Své bojové umění zde zaklínač téměř vůbec nepředvádí, více se filosofuje a mluví. 80%
13.5.2019 - přečteno podruhé

Misan1993
05.02.2019

Po dočtení sedmidílné ságy jsem byl zklamaný, že je všemu konec. Díky bohu, NENÍ :)

Já, robot
Já, robot