Zaklínač: Meč osudu

Tři příběhy se Zaklínačem. Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání. nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13878/zaklinac-povidky-1-vyd-zaklinac-mec-8I7-13878.jpg 4.7376

Zaklínač: povídky (1. vyd.) 3.

Povídky, Fantasy
Vydáno, Winston Smith

Kniha Zaklínač: Meč osudu

Beltrix
předevčírem

U této knihy platí to samé jako u těch předchozích - Geralt putuje, prožívá dobrodružství a glosuje vše, co kolem sebe vidí, a přestože se ho lidé často štítí a bojí, tak nakonec je často lidštější než oni.

Zuzaček22

Knihy o zaklinaci jsem začala číst až po te co jsem viděla seriál a musím říct že skvělé čtení nemůžu se odtrhnout.u téhle mi na konci i ukapla slza.

ludek.n
23.09.2019

Další Sapkowského zaklínačská sbírka Meč osudu začíná poněkud nesměle a opatrně namlouváním si mořské víly v povídce Trošku se obětovat, posléze už ale nabere takové tempo, že i dryády z Brokilonu mají co dělat, aby jim stačil dech. Sám Geralt vyspěl v osobnost, kterých je ve fantasy žánru jako šafránu a jeho retrospektivní vzpomínání v povídce Něco víc ponouká k hlubokomyslným úvahám a vážnému zamyšlení nad světem i sebou samým. A pokud se najde někdo, kdo v závěru této povídky neuronil slzu, vzdám se týdenního honoráře ve prospěch dětských vesniček. Sapkowského povídky jsou dospělé, nebývale vážné a jedním slovem magické. Je neuvěřitelně snadné vklouznout do světa, v němž se pohybuje zaklínač Geralt, trubadúr Marigold, čarodějka Yannefer nebo malá princeznička Ciri. A vydat se s nimi cestou osudu je nezapomenutelný zážitek.

tlllk
25.08.2019

keby to bolo moje prvé stretnutie, bol by som stratený ako český turista v Tatrách. Pre mňa Geralt ponúkol to najlepšie v sérii s Ciri, to ostatné je tri krát luhovaný pigi-čaj.

marhoul
17.08.2019

Mé první setkání se Zaklínačem. Jsem okouzlena!!!

Richie1
15.03.2019

I druhá kniha o zaklínačovi je výborná. Povídky jsou delší, propracovanější, možná i vyzrálejší. Více se otevírá zaklínačův svět, jeho historie, vztahy, pozadí. Bylo např. zajímavé sledovat, jak se postupně naplní osud a protne život Ciri a Geralta. 90%
15.3.2019 - přečteno podruhé

Sitth
09.01.2019

Vynikající druhá kniha o Geraltovi, opět povídky a opět pecka. Není to bohapustá rubačka a má to i nějaký ten hluboký podtext. Autor neztrácí dech.
Vše o těchto třech knihách jsem napsal v jedničce a trojce.
Prostě doporučuji! Za mě 98%

Metla
13.08.2018

Byla to právě tahle útlá knížka, která mě před dlouhými lety seznámila se zaklínačem a otevřela mi nové dimenze fantasy literatury (a jako bonus zbourala zeď despektu vůči slovanským autorům). S odstupem času ve mně vzbuzuje mírný údiv, nakolik jsem trojicí povídek byla okouzlená, když neznalost předcházejících dílů zabránila chápat veškeré souvislosti a detaily ("Meč osudu" jsem zvolila na základě anotace a netušila přitom, že začínám číst od konce). Každopádně jsem celá nadšená hned druhý den běžela do knihkupectví pro zbytek povídkové trilogie. Každý z příběhů obsahuje trochu akce a spoustu chytrých dialogů - jako puberťák jsem preferovala hlavně tu akci, v pokročilejším věku jsem si s větším pochopením užila rozhovory plné dobrých postřehů.
První povídka jde námětem lehce mimo mě, zabývá se vztahy muž x žena, ale stejně to Sapkowski napsal chytlavě. Následující příběh mě zavedl do lesa Brokilonu, kde se zaklínač poprvé důkladněji setká se svým osudem. Poslední povídka se odehrává na pozadí války a je předskokanem ságy, hlavním tématem je opět osud, předurčení.
Tohle je zkrátka moje srdcovka, ráda se k ní čas od času vracím a vždy v ní najdu něco nového.