Zaklínač: Stříbrný meč

Povídková sbírka. Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání, nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13876/zaklinac-povidky-1-vyd-zaklinac-str-bJu-13876.jpg 4.7498

Zaklínač: povídky (1. vyd.) 1.

Povídky, Fantasy
Vydáno, Winston Smith

Kniha Zaklínač: Stříbrný meč

Petzar

Zezačátku jsem měla pocit, jestli nečtu jiný díl než první, ale postupně jsem se do toho dostala. Měla jsem možná i výhodu, že jsem prvně viděla seriál a díky tomu jsem se zorientovavala v ději a mohla porovnávat. Kniha je určitě úžasně napsána (hlavně dialogy) a další díly jsou lepší a lepší (takže jestli někoho nechytl první díl, tak další povídky jsou rozhodně více propracovanější a stojí za přečtení).

Zuzaček22

Koukala jsem na seriál a ten mě moc nadchl,takže si musím přečíst i knížku a musím říct že jsem nadšená.

Drea

Zaklínač se na mě smál z rodinné knihovny celý můj život, ale já okolo něj chodila s myšlenkou, že tohle asi nebude to pravý kafe pro mě. Ani nevím, proč jsem si to myslela, zkrátka nějaká utkvělá představa nepodložená konkrétními důvody.
Když přišel Netflix se seriálem, pořád jsem ke Geraltovým osudům zůstávala chladná. Už vůbec mě nepřesvědčilo obsazení Henryho Cavilla, který pro mě postrádá jakékoliv charisma, do hlavní role.
Ale jak jsem začala na seriál narážet všude možně, najednou něco kliklo a já si řekla, že seriál vlastně chci vidět, ale nejdřív si musím přečíst knižní verzi. A tak jsem sáhla do knihovny pro Stříbrný meč a páni!!! Jak je možný, že jsem se tolik let vyhýbala něčemu, co si hraje s odkazy na moje milované pohádky. :D
Pokračuju další povídkovou knihou a vezu se na vlně knižního zaklínačského maratonu, abych se mohla vrhnout na maraton televizní. On možná ten Cavill nebude zas tak špatnej. ;)

Boboking
30.12.2019

Zrovna se objevil seriál na Netflixu, a moc nadšený jsem nebyl. Tak jsem se rozhodl po čtvrtstoletí opět začíst do této knihy a paráda. Sapkowski to prostě napsal skvěle, problém je v Netflixu :-)

malazluta
19.06.2019

Krásné povídky přečtené jedním dechem.

3nitka
12.04.2019

Tak tomu hovorím slušné navnadenie na autora, ktorého som zatiaľ obchádzala.
Humor, aký sa mi páči.
Krásne rozprávky.
"Řemeslo zaklínače je hodno veškeré úcty. Chrání nás nejenom před Zlem, ktoré na nás číhá v temnotách, ale také před tím, ktoré se skrývá v nás samých. Škoda, že jich je tak málo."

Beltrix
07.04.2019

O zaklínači Geraltovi jsem slýchávala již dlouho předtím, než jsem se dostala k tomu, abych si knihy o něm konečně přečetla. Proto jsem se na ně opravdu těšila a nezklamaly. Hlavní hrdina je opravdu šedý charakter, jak má být, má drsný a suchý smysl pro humor a dar k pozorování lidí, prostě sympaťák jak má být. V jednotlivých povídkách mě bavily vtipné poznámky, ale i aluze na známé pohádkové příběhy; příběhy celkově rychle odsýpaly, možná až moc rychle, takže jsem si občas přála, aby byly delší (nicméně je mi jasné, že to by knize spíše uškodilo). Takže z mé strany: Povedené seznámení s novým světem a hrdinou.

ADE138
20.02.2019

Absolutní klasika pro každého milovníka žánru.

Nedokončené příběhy
Nedokončené příběhy