Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, jednou jsem si ji dala na čtenářský seznam, ale už jsem zapomněla o čem má být. Tipovala jsem něco na způsob seriálu Zoufalé manželky a ono trochu jo - typické předměstí, vyšší honorace, intriky... ale kniha, stejně jako hlavní hrdinky, řešila vážná témata- šikanu, domácí násilí, traumata. To postupně odhalovala kousíček po kousíčku. Kniha se mi moc líbila, i to napětí, že jste téměř do konce nevěděli, jak to tedy je, i když informací jste už měli hodně. Něco jsem odhadla a něco vůbec. Autorku určitě ještě vyhledám a přečtu si další knihu.

31.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět krásně napsané, rodinná historie se posouvá, hlavními hrdiny se stává další generace a jejich osudy. První díl se mi líbil o trošičku více, ale opět nemůžu jinak než plný počet hvězdiček. Ráda si přečtu znova

27.12.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Pana Ebena mám ráda, mám ráda jeho humor, na knihu jsem slyšela spoustu chvály a navíc se mi hodila do výzvy. Formát knihy naprosto skvěle vymyšlený! Nicméně, mě osobně až tak neoslovila... Ale to je asi můj osobní problém, protože mám ráda příběhy a nikdy mě nebavili knihy povídek apod. Ale myslím, že kdybych jí poslouchala v audioverzi, užila bych si jí víc, protože k tomu humoru samozřejmě patří i ten samotný přednes pana Ebena.

20.12.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Wau! Naprosto skvělé, knihu nešlo odložit. Nečekala jsem, že mě natolik pohltí. Daniel a Ana, dva mladí lidé z naprosto odlišných světů, které se na okamžik střetli a jeden druhému se vepsali do srdce i do duše. Ten příběh byl tak silný a přesto křehký a citlivý, emotivní a přesto hrůzu nahánějící, odkrývaný kousek po kousku až do sebe všechny dílky zapadly. Příběh poodhaluje další část evropských dějin, ze kterých mrazí. Děkuji autorce za krásný čtenářský zážitek, pět hvězdiček nestačí...

26.10.2021 5 z 5

Kopí osudu Kopí osudu Wilbur Smith

Čtivý dobrodružný román, pro mě jeden z těch lepších ze série. Hlavního hrdinu Leona jsem si zamilovala od první stránky, celou knihu jsem hltala. Líbili se mi postavy Masajů i tajemství kolem Evy, vykreslení všech záporných postav i zasazení opravdových skutečnosti do románu.

24.10.2021 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Z knihy jsem trochu v rozpacích... Kladně hodnotím téma i zajímavé osudy jednotlivých postav. Jako záporné vidím, že postav je tam příliš mnoho, takže je snadné se v příběhu ztratit a také retrospektivní vyprávění, ve kterém ještě probíhají vzpomínky do minulosti. Za mě trochu překombinované. Námět knihy mi zůstane v paměti, ale ke knize se s největší pravděpodobností nevrátím.

18.10.2021 3 z 5

Triumf slunce Triumf slunce Wilbur Smith

Knihy od Wilbura Smitha se mi líbí, i když tam jsou pasáže,které pro mě nejsou až tak zajímavé. Většinou se jedná o války, válečné a politické konflikty. Ale hodně záleží, v jaké fázi knihy se nachází. Pokud jsou na začátku, prokoušu se tím a užívám si zbytek knihy, kde se rozvíjí romanová zápletka. Tento díl se mi líbil, hezký vývoj děje i jednotlivých postav a jejich vzájemných vztahů.

15.10.2021 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Tak tohle byla oddechovka, žádná vysoká literatura, ale nemohla jsem se prostě odtrhnout. Čtenář může sledoval příběh z pohledu Stelly, trpící Aspergerovým syndromem i Michaela, který si nese břímě z minulosti. Dva lidi, každý z jiného světa, se shodou okolností setkávají a začíná jejich společný příběh. Vzhledem ke spoustě předsudků a domněnek o sobě samých i o tom druhém dochází k nedorozuměním, špatné interpretaci řečeného. Romantický (a předvídatelný) příběh s nevšední podtónem. Nechyběly erotické scény, a i když nejsem žádný puritán, tak jich bylo na tak krátkou knihu opravdu moc a někdy byly opravdu detailně popisovány.

28.09.2021 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Kdybych knihu četla jako náctiletá, tak by se mi asi líbila daleko víc. Připomíná mi to trochu L. Lanczovou. Takový slabší průměr.

26.09.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vzhledem k všeobecné chvále jsem se knize dlouho vyhýbala, bála jsem se, že budu mít velká očekávání a kniha je nenaplní. Ale i já se přidávám k fanouškům knihy i autorky a nemohu jinak než hodnotit plným počtem hvězdiček. Kniha mě uchvátila, styl psaní byl krásný, přenesl mě do Slezska o více jak 100 let zpátky a já s hlavními hrdiny prožívala každý okamžik, často mi bylo ouzko, přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Navíc jsem si doplnila mezeru v našich dějinách a už se těším na druhý díl!

19.09.2021 5 z 5

Modrý horizont Modrý horizont Wilbur Smith

Tento díl mi přišel hrozně roztříštěný, rozvíjel se čtyřmi směry. 4 hlavní hrdinové ( Tom, Dorian, Jim a Mansur) a jejich osudy, které se setkávaly a zase rozdělovaly. Přišlo mi to překombinované, málo uvěřitelné a všichni Courtneyové byli superhrdinové. Autora mám moc ráda, jeho vypravěčské schopnosti jsou skvělé, ale tento díl mě nezaujal.

17.09.2021 3 z 5

Včelka Meduška - Pohádky z včelího úlu Včelka Meduška - Pohádky z včelího úlu Zdeňka Šiborová

Pěkné ilustrace, příběhy nebyli špatné, ale o včeličkách a zvířecím světě se mu více líbí příběhy skřítka Medovníčka.

17.09.2021 3 z 5

Monzun Monzun Wilbur Smith

Tento díl se mi moc líbil. Opět jsme se setkali s Tomem a zároveň jsme viděli vyrůstat a dospívat jeho syny a jejich životní osudy. Nechybělo dobrodružství, napětí, láska, rodinné spory. Zatím nejlepší z celé ságy.

17.09.2021 5 z 5

Volání divočiny (15 povídek) Volání divočiny (15 povídek) Jack London

Četla jsem pouze Volání divočiny - příběh se mi moc líbil, a když vezmu v potaz, že kniha byla napsaná v roce 1903, tak klobouk dolů. Krásný, dobrodružný, nadčasový příběh

29.08.2021 5 z 5

Normální obraz srdce Normální obraz srdce František Kožík

Velmi citlivý příběh o hledání svých kořenů a jak je pro člověka důležité znát pravdu.

21.08.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Pokud chcete knížku, kde se vůbec nic neděje a kde vůbec o nic nejde, tak si vyberte Malé ženy. Zvoleno do čtenářské výzvy, ale bohužel nedotčeno. Z tohoto důvodu také nehodnotím hvězdičkami.

19.08.2021

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Dávám tak 3,5⭐ Moje první setkání s autorkou, námět zajímavý, styl psaní mi až tak nesedl. Možná jsem očekávala jiný konec, kde se vše zase propojí v jedno. I když ten dvojí konec tam byl vysvětlen 'teorií mnohovesmíru'. Taková oddychovka, nejlépe přečíst v jednom tahu.

19.08.2021 3 z 5

Princezna bílých tygrů Princezna bílých tygrů Eva Bešťáková

Dětem se líbí, chtějí číst znovu, oceňuji pěkné ilustrace. Na textu mi trochu vadí přílišné vyjmenovávání, při čtení jsem zkracovala. Nedovedu si představit, že by děti četly v sedmi, osmi letech samy. Ale příběh jako takový byl hezký, určitě dobrý námět k povídání.

16.08.2021 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pěkná a silná knížka o nesnadném osudu Anny. Líbil se mi vypravěčský cit autorky i to jak bylo celé vyprávění zpracované (prolínání minulosti a současnosti). V knize byly silné okamžiky, ale k plnému počtu hvězd mi tam něco chybělo. Useknutý konec, shrnutí zbylých cca 45 let do pár vět a na konci spousta postav, která se v příběhu ani neobjevila.

31.07.2021 4 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Tento příběh považuji za slabší, ale není to problém knihy, jako spíš můj. Nezaujalo mě prostředí moře,dlouho mi trvalo se začíst. Nejvíce mě bavila část na souši, zajetí a útěk, hlavní hrdina mi přirostl k srdci a věřím, že v dalším díle zjistím, jak to s ním dopadlo a jak se vlastně Courtneyovi zabydleli v Africe. Opět musím podtrhnout krásný jazyk a vypravěčské umění autora, to prostě nezklame. Naopak poprvé mi vadily chyby v textu.

31.07.2021 4 z 5