Modrý horizont

Další generace Courtneyů vyráží na cesty, aby uplatnila své nároky na jihu Afriky. Dostávají se do nebezpečné přírody plné divoké zvěře. V patách jim je skupina bezohledných vojáků a domorodých stopařů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2803/big_modry-horizont-Sx7-2803.jpg 4.3173

Sága rodu Courtneyů 11.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Alpress

Blue Horizon, 2003

Kniha Modrý horizont

Kacatko86

Tento díl mi přišel hrozně roztříštěný, rozvíjel se čtyřmi směry. 4 hlavní hrdinové ( Tom, Dorian, Jim a Mansur) a jejich osudy, které se setkávaly a zase rozdělovaly. Přišlo mi to překombinované, málo uvěřitelné a všichni Courtneyové byli superhrdinové. Autora mám moc ráda, jeho vypravěčské schopnosti jsou skvělé, ale tento díl mě nezaujal.

Francois17

Obrovský román nabitý dějem. Událo se toho tam na dvě knihy. Výborné. Teď musím zjistit jak pokračovat, protože autor postupně dopisuje různé díly, které zapadají do prázdných míst celé série. Následovat bude asi Tajemný oheň. Možná.

Lanley
11.09.2020

Je to dávno co jsem knihu četl. Pamatuji si opět že je kniha skvělá, bohužel mě nepohltila tak jako předchozí díly. Určitě ale stojí za přečtení. Je to skvělá sága na dovolenou či na cesty.

marimari
17.10.2018

Další čtivá oddychovka, když se vám nechce moc přemýšlet.

denib
08.02.2018

Bravo. Nevím, jak to Smith dělá, ale každý další díl mě zatím baví ještě víc než předchozí, snad to nezakřiknu. Základní děje jsou sice v podstatě vždy stejné - nejmladší generace Courtneyů se zamiluje a celá rodina čelí nějakému zapřísáhlému nepříteli, ale i tak to pořád ráda čtu a pořád s napětím :-) Tady mi učarovalo zejména to, že se proti předchozím dílům většina děje odehrává na souši, takže člověk čte přece jen víc o Africe. Objevilo se tam pár drobných nelogičností, ale to v tomto případě ráda odpustím. Určitě se vrhnu i na další díl.

ferda16
23.11.2017

Další napínavý příběh rodu. I když předešlé dva díly mě pohltily víc. Ale po delší pauze se těším na další díl.

zd0981
13.05.2017

Přečetl jsem první stránky a moje podezření s každou další vzrůstalo, asi to bude šunt. Knihu jsem zavřel a odložil, když jsem narazil na "...nevinnou holou štěrbinkou v klíně ..."
Jsou úchylní autoři nebo pro úchyly píší?

jana5843
16.02.2017