Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Přečteno za jeden den. Nad některými pasážemi z autobiografie mi zůstal rozum stát, nechápala jsem tu krutost a sobeckost Verity. Verity byla šílená, Jeremy fajn a Lowen mi nesedla- na to, že ji bylo přes třicet, celkem naivka,která se snaží zachránit dospělého chlapa. Autorka udržovala v knize stále napětí, děj pěkně odsýpal,ale nesedl mi moc konec, který vše zase otočil. Vím, že to byl záměr, ale už mi to přišlo překombinované. Je to kniha, o které za týden už nebudu nejspíš vědět o čem byla, případně jak dopadla, nezanechala ve mě hlubší stopu, narozdíl od jiné knihy Colleen (To nejlepšív nás), která mě totálně rozsekala.

25.08.2022 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Moc pěkná knížka, na střední bych ji určitě řadila k top knihám, dnes to pro mě bylo pěkné odreagování. Ale určitě fajn se na věci podívat zase z pohledu dospívajících, co prožívají "děti", jak nahlíží na své rodiče, jak se cítí v rodině, jak těžké je s někým mluvit o svých citech a ještě těžší o nich nemluvit. Celá kniha je protknuta smutkem ze ztráty, pocitem izolace a nepochopení, ale také nadějí, že jste našli spřízněnou duši, která vám rozumí, odvahou, že když trochu odhalíte své emoce, nic se vám nestane, naopak můžete získat. Declana jsem si zamilovala, prostě drsňák s citlivou duší

23.08.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Při prvních stránkách jsem si říkala, že to není můj styl a chvilku mi trvalo než jsem se do příběhu začetla a Maddie a Nicka si oblíbila. Hodnotím jako fajn pohodové čtení, místy naivní a samozřejmě s neodmyslitelným happy endem, ale účel to splnilo.

07.08.2022 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, dozvěděla jsem se z ní o kmeni Akhů a jejich zvycích a tradicích, nahlédnutí do kulturního prostředí Číny a tajemství čaje Pu-erh (za to přidávám hvězdičku, jinak bych asi knihu hodnotila spíš na 3*). V knize byla spousta náhod, ale vlastně to bylo celkem fajn čtení. Jen styl psaní mi příliš nesedl a v e-knize byla spousta chyb.

04.08.2022 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Tak poslední díl série konečně dočten. Na knihách se mi líbila ta společná rodinná linka, která je propojovala a v každé knize byla zmínka o té předchozí (a kupodivu vše souhlasilo). Už od počátku bylo jasné, o co v knize půjde. Dle mého chodili příliš dlouho kolem stejné věci, chvíli chtěla ona, pak on, pak se zase uzavřel, pak ona a nakonec happy end. Za mě byl nejlepší druhý díl, v prvním jsem si zamilovala Cala, ve druhém oba a v tomto posledním jsem naopak nemohla vystát Tristana. Jako oddechové čtení dobré, takže za 3*

30.07.2022 3 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Na autora jsem slyšela samou chválu, ale tato kniha mě tedy moc neoslovila.
Děj se odehrává na jihu Čech a jde tam hlavně o hledání vltavínů, sběratelskou vášeň, které lze snadno propadnout, a která nejen dává, ale také bere. Dočetla jsem jen kvůli délce, být kniha delší, asi bych to vzdala. Viděla jsem kdysi filmové zpracování, které bylo lepší.

23.07.2022 2 z 5

Poklad starého brouka Poklad starého brouka Olga Černá

Moc pěkný příběh, přesně zapadající do konceptu vydavatelství Baobab. Žádné princezny, drakové, čarodějnice, ale příroda, zvířata a život na vesnici.

20.07.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Není to vůbec letní čtení a z počátku je to těžká depka. Ale postupem se začnete u příběhu i usmívat. Je to čtení o smrti, umírání, pocitu viny, ale také o smíření, naději a novém začátku. Protože když něco končí, něco jiného začíná. Paula a Helmut se setkají na hřbitově a tak začíná jejich společná cesta, na které si jsou vzájemně oporou i terapeutem, pochází z rozdílných světů, ale mají mnoho společného, proto se dokáží vzájemně pochopit a možná částečně "vyléčit".

14.07.2022 4 z 5

Dvanáct šancí na nevěru Dvanáct šancí na nevěru Libor Hörbe

Knížka mě bavila... taková rošáda manželských párů a jak to ovlivní jejich partnerství i je samotné. Otevře to někomu oči, dokáže se partner změnit, zničí to někomu vztah, dostanou všichni to, co od toho čekali nebo přijde zklamání?

06.07.2022 4 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Dalo by se říct oddechová knížka s přesahem vážnějších témat (ztráta, zrada, opuštění, smutek...), bylo tam i pár vtipných momentů, kdy jsem se smála nahlas. Přesto mi přišlo, že autorka moc tlačí na pilu, chce zasáhnout cíleně city, hodně věcí a frází se tam dost opakovalo a neustále se všichni plácali na jednom místě... Flora pro mě byla nepochopitelně obětavá,až mi tím lezla na nervy, Izzy mi také nebyla moc sympatická, i když její chování se dalo vzhledem k věku ospravedlnit. Moje sympatie si získala celá rodina z Lake Lodge, včetně babči, ta byla super. A bezelstnost malé Molly. Téma fajn, zpracování trochu pokulhává.

06.07.2022 3 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

V knize pro mě nebyl téměř žádný "wau moment", přesto se mi kniha dostala pod kůži. Osudy jednotlivých postav - Barney, Laura, Benett, Seth, Howie, Maury a jejich rodin - se mi líbili, bylo to tak lidské, tak uvěřitelné, nic nešlo na sílu. Romantická linka byla trochu předvídatelná, nicméně jsem jim to přála. Nejvíc mě zasáhl příběh a osud Benetta. Ale musím říct, že kniha vzbudila spoustu otázek a dala náhled do medicínského prostředí.

03.07.2022 5 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Pěkná romantická kniha, díky konci vlastně moderní pohádka. Ale jo, autorka píše čtivě, kniha se čte sama. V příběhu je hned několik rovin, téměř každá z postav prožívá své osobní drama nebo si nese břímě z minulosti. Ale čelit událostem z minulosti a zjistit skutečnou pravdu se rozhodne Zoe, až když ji lékaři oznámí nezvratnou diagnózu. A proto se vrací na místo,kde trávila s rodiči a bratrem prázdniny, kde poznala svoji lásku, ale kde se také stala tragédie, která se s ní už po zbytek času táhne. Setkává se s dávnými přáteli Jackem a Rose i ostatními obyvateli malé vesničky. Kdo má rád romantiku, pro toho je tahle kniha jako stvořená.

03.07.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Fredrick Backman má svůj osobitý styl, hodně dlouhé rozjezdy, kdy si říkám, že kniha je i ničem. Nicméně vím, že pokud vydržím, bude to fajn a kniha se mi bude líbit. A byla fajn a líbila se mi. Nejvíc se mi líbila ta část, kde Britt-Marie odhaluje svoji minulost a naprosto jsem si zamilovala Samiho.
"Člověk si nevybírá okolnosti, ale vybírá si své činy ... Britt-Marie přemýšlí, jestli jsme, jací jsme, v důsledku našich rozhodnutí, anebo okolností."
(ekniha)

03.06.2022 3 z 5

Útěk do Virgin River Útěk do Virgin River Robyn Carr

Za mě teda tento díl slabší. Chyběl mi tam drive, jiskra, vtip... bylo to takové přeslazené, hlavní hrdinové k sobě byli tak ohleduplní, že už jsem myslela, že se nerozhoupou. A když se rozhoupali, tak mě to nechávalo téměř chladnou.
Líbilo se mi, že autorka časově okamžitě navazuje na předešlý díl. A vsadím se, že v dalším díle bude hrát prim Mike a Brie.

30.05.2022 3 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Příjemné oddechové čtení, děj se odehrává v malebné přírodě, kde se všichni znají a jsou jedna rodina. Romantika jak vyšitá. Hlavní hrdinové Mel a Jack si s sebou táhnou břímě minulosti, ale právě zde se snaží najít a začít nový život. Konec se mi zdál trochu useknutý. Zkusím kouknout i na seriál. (ekniha)

28.05.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Moje první setkání s autorkou a už už se poohlížím po dalších knihách. Tohle byla prostě emocionální jízda. Střídání Tehdy a Teď, naprosté euforie v začátcích vztahu a nenaplněné touhy v průběhu let, to jak k sobě dva prostě patří a jak se ti stejní dva odcizí až už možná není cesty zpět. Krátké kapitoly, u kterých jsem se usmívala nad zamilovanou dvojicí a za dvě minuty mi tekly slzy nad bolestí manželského páru. Moc hezky zpracováné prolínání minulosti a přítomnosti, nešlo se odtrhnout. (ekniha)

24.05.2022 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Tento díl se mi líbil více než předchozí. Trochu zklamal konec, ale nic hrozného. Toto je přesně to oddechové čtení, které očekávám.

22.05.2022 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Kniha se mi moc líbila, hlavně její začátek. Při čtení ve mě všechno vibrovalo. Naprosto dokonale jsem se díky autorce dokázala vcítit do vztahů, situací a pocitů, které hlavní hrdinové prožívali. Popis toho křehkého, strachu, bezmoci, lásky, odhalování minulosti, vztahů rodičů a dětí, partnerů vůči sobě navzájem, dospívání.... líbila se mi i postava a osud detektiva. Bohužel od určité chvíle už jsem tušila, jaký bude konec a kniha ztrácela své svižné tempo. A moc mile mě překvapilo, že se v knize objevila postava Josepha, o které si čtenář domyslel, kým byl, a přesto autorka nesklouzla ke kýčovitému happy endu.

21.05.2022 5 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Kniha je vyprávěna ve dvou časových liniích - Ondine (babička, 1936) a Cèline (vnučka, 2013). Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, protože šlo o poznávání dvou zcela oddělených a odlišných světů. Postupně jsem si postavy oblíbila a příběh se mi moc líbil. I když mi asi uniklo spoustu detailů, protože často se v knize autorka vrátila k něčemu již řečenému, na co bych si bez jejího připomenutí nevzpomněla. Více se mi líbil příběh Ondine.

15.05.2022 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Z knihy jsem tak trochu v rozpacích. Moc se mi z počátku líbil příběh i styl jakým autorka vypráví. Ta syrovost, strohost, i ta tajemná rodinná historie, které čeká na čtenáře, aby ji rozpletl. Nicméně později mi to v knize začalo nejspíš vadit. Postupně se v příběhu objevuje tolik postav a jmen, nevěděla jsem, zda se na všechny soustředit, zda budou pro příběh důležité (většina nebyla). K hlavním hrdinům jsem si žádný citový vztah nevytvořila, nebyli mi sympatičtí, nedávali na jevo žádné emoce. Byť byl příběh silný, o neustálých ztrátách a vykořenění, křehkých vztazích, hledání místa pro život, nezanechal ve mě emoční stopu, důvod, proč bych nad hrdiny přemýšlela, jak to s nimi bylo dál, co je k jejich krokům vedlo, proč se zachovali zrovna tak...

08.05.2022 3 z 5