Vařila jsem pro Picassa

Román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci. Provence, jaro 1936: v přímořském městečku Juan-les-Pins panuje mimosezonní klid. Sedmnáctiletá Ondine, matčina pravá ruka, pracuje ve vyhlášené rodinné restauraci Café Paradis. Příjemným vytržením je pro ni nový zákazník z Paříže, slavný Pablo Picasso, vystupující pod falešným jménem. Ondine mu v pronajaté vile připravuje obědy. Picasso se ocitá na životní křižovatce a tajný pobyt u moře v Provenci mu může jenom prospět. Ondine začíná díky němu objevovat své schopnosti, talent i touhy. Setkání s Picassem ovlivní její život na dlouho dopředu, přestože každý z nich jde dál svou cestou. New York, současnost: úspěšná hollywoodská maskérka Céline přijíždí na Vánoce domů a dozvídá se od matky, že její babička Ondine kdysi vařila pro Picassa. Pod vlivem náznaků o tajemné rodinné historii se vydává na jih Francie. V omamné atmosféře Azurového pobřeží a za pomoci několika excentrických přátel z kurzu vaření se Céline konečně může otevřít budoucnosti. Objevuje pravdu nejen o sobě a své rodině, ale také odvahu důvěřovat vlastní intuici. Vařila jsem pro Picassa je čtivý román plný barev a překvapivých dějových zvratů, který vypráví o umění, provensálské kuchyni, rodinných vztazích a síle tvůrčího přístupu k životu. Podmanivý příběh, inspirovaný jediným málo známým obdobím Picassova života, proplétá fiktivní postavy s historickými v kulisách kouzelné jižní Francie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369348/varila-jsem-pro-picassa-M3A-369348.jpg 4.290
Vydáno, Metafora

Cooking for Picasso, 2016

Kniha Vařila jsem pro Picassa

Sofonisba

Když se ve správném množství smíchají historická fakta spolu s fikcí, okoření se to láskou - rodičovskou i partnerskou, přidá se chuť romantické Provance a dozdobí jihofrancouzskými recepty, které podráždí chuťové buňky už při čtení. Pak už stačí dát knihu do krásného přebalu a doporučit čtenářům se začíst... :)

Annannas
01.12.2020

Tak to je pro mě srdcovka. Moc pěkné počtení, které má spád. Rozhodně doporučuji

lištička123
05.07.2020

Kniha mě moc mile překvapila. Našla jsem v ní přesně to, co bylo napsáno na přední straně obalu: láska,jídlo, umění, Provence a čtivý příběh.

Jirinamac
07.06.2020

Vůně francouzského venkova, dvě časové línie, tajemství, romantika, pátrání po obraze, špatné rodinné vztahy, láska mateřská. Příběh neuvěřitelný, ale čte se moc pěkně.

Alisstarší
21.04.2020

Velmi dobrá kniha, která se čte jedním dechem. Autorka výborně spojila romantiku s fikcí a historií. Doporučuji k přečtení.

eva3992
09.08.2019

Román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci - tak tahle věta tuto knížku přesně vystihuje.
Příběh tří generací žen vyprávěný babičkou Ondine, která v mládí vařila pro Picassa, a vnučkou Céline, která odkrývá minulost své rodiny.
Příběh Vás udržuje v příjemném napětí, a "nutí" Vás knížku přečíst jedním dechem. Nenajdete zde žádné nudné pasáže, pořád se něco děje. Knížku určitě doporučuji.

Veve131
03.08.2019

Čekala jsem něco jiného, ale byla jsem mile překvapena. Kniha se pěkně četla, mělo to děj a spád. A moc se mi líbil obal knihy .

Nočnípták
20.12.2018

Byla jsem překvapená. Z příběhu, kde se fikce prolíná s historickými fakty, jsem měla docela obavy. Ale kniha se četla opravdu dobře. Tak nějak lehce a příjemně. Měla jsem pocit, že cítím vůni moře a vůni italských jídel, která Ondine připravovala Picassovi. I když zde bylo dost náhod a konec byl opravdu dost sladký až neuvěřitelný, tak se mi kniha líbila. Oceňuji pravdivé vykreslení Picassa. Ten tedy opravdu nebyl zidealizovaný.
Abych nezapomněla - NÁDHERNÁ obálka. Ta byla důvodem, proč jsem si knihu vybrala.
3* za příběh a 1* za obálku.