Dvanáct šancí na nevěru

Tři páry víkendových chalupářů a jeden pár místních tvoří partičku veselých lidí okolo padesátky, kteří se spolu léta scházejí. Při jednom společném sezení v místní hospodě přijde tahoun společnosti, redaktor Petr Bauer, s nápadem třikrát o víkendech postupně vystřídat všechny muže z party u partnerek svých kamarádů. Zdánlivě nerealizovatelný hec se nakonec doopravdy rozjede a vyústí v sérii víkendů, kde se tito letití kamarádi poznávají zcela jinak, než jak jsou doposud zvyklí. Protože se předem dohodnou, že erotika není vyloučena a záleží na dohodě promíchaných dvojic, odehraje se během třech týdnů dvanáct velmi specifických návštěv a vztahy mezi přáteli se posunou do zcela nečekaných rovin. Experiment je nakonec opravdu dotažen až do konce a po něm se celá parta definitivně rozpadá. Na každý ze zúčastněných párů má tato akce, původně pouhá recese, zásadní vliv a po ní už nic není jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370436/big_dvanact-sanci-na-neveru-4Ae-370436.jpg 4.450

Kniha Dvanáct šancí na nevěru

ErčaV.
14.10.2021

Tahle kniha mě hodně mile překvapila. Ze začátku jsem si myslela, že to bude docela nuda, ale už během pár stránek jsem změnila názor. Ten konec děje mě tedy dost dostal. Celá kniha se četla dost dobře.

Petrush
07.03.2021

Četlo se to dobře. Děj rychle odsýpal. Možná až moc rychle. Ale na druhou stranu, to tempo vyprávění se k příběhu hodilo. Byl to takový kolotoč.
Každopádně si tato kniha zaslouží aspoň o hvězdičku víc než Malý pražský erotikon, který mi to tématem připomnělo.

Surikata369
21.09.2020

Moje prvotina od tohohle autora a musím říct - za mě super :) Nejdřív se mi do ní bůhví proč (zřejmě kvůli nelíbivé obálce?) nechtělo, ale už od první stránky jsem věděla, že tohle si vychutnám a tak se taky stalo. Děj odsýpá, postavy dobře vykresleny, myšlenka VELKÉHO CUKU skvělá, styl psaní autora na jedničku... Nemám co dodat, samé superlativy :)

Inka063
10.07.2020

Po Labyrintu mysli opět výborné. Krásně se to čte. Pan Hörbe je taková mužská odnož Mornštajnové :-)). Udivuje mě, jak autor – technik, absolvent ČVUT – může tak brilantně popisovat duševní pohnutky nejen mužů, ale hlavně žen. Jak dokáže tak naprosto uvěřitelně a plasticky vykreslit psychologii, lidské charaktery a jejich proměnu a posun. Útlá knížka nabízí spousty filozofických otázek: např.zda je právo, byť kamaráda, zasahovat do rodinného života druhého, otevírat mu oči, „zachraňovat“ ho. Nebo je to spíš povinnost, když si dotyčný neumí pomoci sám? Ale co by se stalo, kdyby se mu ty oči neotevřely? Nebyl by dotyčný spokojenější? Atd.atd.
Opět výborná knížka. Kromě psychologických sond a filozofických otázek tu autor svým postavám dává do úst své názory, s nimiž plně souhlasím, stejně jako v knize Labyrint mysli.
Jen ta obálka se mi nelíbí. Evokuje takové pohodové, nenáročné letní čtení. Jenomže ono tomu tak vůbec není. A protože pracuju ve školství a jsem neuvěřitelný hnidopich, zarazilo mě, že na 2.stupni mají na zmíněné škole dvě učitelky zeměpisu. Ilona i její kamarádka. Buď je to hodně velká škola, nebo autor malinko zapomněl ... :-))). Ale to na kvalitu tohoto příběhu nemá absolutně žádný vliv.

Pechule
06.06.2020

Neznámý autor, kniha bez označení bestseller a při tom čtení úplně super. Nečekala jsem, že se od knihy nebudu moct odtrhnout, a že se mi bude tak moc líbit. A výjimečně jsem ani předem nekoukala na zdejší hodnocení knihy, které je právem vysoké.

Ála1968
07.01.2020

Bylo to super čtení.Mám ráda české autory,ale moc často se mi nestává,aby mě kniha od nich tak zaujala,že ji přečtu a neodložím,jak jsem to poslední dobou udělala s Třeštíkovou a jejími Bábovkami nebo Okamžiky štěstí od Hartla.Hned od začátku mi bylo jasné,že příběh nedopadne moc dobře,ale bylo to fajn počtení na jedno odpoledne.Myslím,že kniha opravdu stojí za přečtení.

Pralinka1910
30.12.2019

Po všech odložených Trestikovych, nedoctenych Hartlech a těžko uveritelnemu Viewegovi výborná kniha od našeho autora. Moc me bavil příběh, který je uvěřitelny, vtipný ( aspoň z pocatku) a velmi dobre podaný. Zvlášť oceňuji psychologické nastineni postav, jejich myšlenek, životních postojů a chování. Stojí za přečtení a dovedu si i představit jako námět na film.

Ála41
26.12.2019

Tahle kniha mi bude ještě dlouho ležet v hlavě.... Brzo mi ale došla trpělivost při špatné orientaci mezi postavami, vratila jsem se na začátek a udělala jsem si na malý papírek popisků a s tím po ruce jsem pak celou knihu precetla. Za mě super čtení, mě to bavilo, bylo to napínavé.