Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Objevila jsem teprve ve svých 35 letech, četla svým dětem a náramně se bavila. I dětem se moc líbila, některé kapitoly chtěly číst znovu a znovu, dokázaly z knihy krásně vyvodit ponaučení. Kniha nemá chybu!!

21.03.2021 5 z 5

Ptačí vodopády Ptačí vodopády Wilbur Smith

Čím dál lepší! Děj by svižný, plný napětí a nepředvídatelných zvratů. Krásný popis africké přírody i jednotlivých postav. Kniha mapuje přítomnost hlavních hrdinů, oprašuje vzpomínky a vyplňuje "hluchá" místa, a tím krásně dokresluje celý obraz. Nutilo mě to vyhledávat místa na mapě, zjišťovat reálie a další informace, objevující se v knize. Už se těším na další díl.

16.03.2021 5 z 5

Asi jsem měla na základě recenzí příliš velká očekávání. Začetla jsem se až těsně před půlkou, resp. před odjezdem na ostrov.

28.02.2021 3 z 5

Pohádky pro děti, pro mámy a pro táty Pohádky pro děti, pro mámy a pro táty Hana Doskočilová

Moc milé pohádky, některé příliš krátké. Nejhezčí byli pohádky o řemeslech a pohádky na procházku.

26.02.2021 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Pěkný, svižný a čtivý příběh o problémech jedné rodiny, protkaný romantickou dějovou nitkou s předvídatelným vývojem. Příjemná oddechovka, hezky se četla, autorku mám moc ráda

20.02.2021 5 z 5

Je to pravda, Tygříku? Je to pravda, Tygříku? Byron Katie

Pěkná knížka, děti (3,5 a 6 let) moc baví, chtějí jí číst každý den!

15.02.2021 5 z 5

Na život a na smrt Na život a na smrt Wilbur Smith

Moje první setkání s autorem. Kniha se mi moc líbila, teda první třetinou jsem se musela prokousat, ale pak mě začala bavit a hlavního hrdinu jsem si oblíbila. Těším se na další pokračování rodinné ságy.

15.02.2021 5 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Oddychovka, záležitost na jeden, dva večery, dokážu si představit v létě k vodě. Prvních asi 40 stran jsem myslela, že knihu nedočtu, neseděl mi styl psaní. Ale nakonec si to sedlo a musím říct, že jsem se ve finále v některých pasážích od srdce zasmála.

25.01.2021 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Poutavý příběh Roberta Jeremyho Colea se mi vepsal do srdce. Jeho dlouholeté putování za svým snem z Anglie do Persie jsem si vychutnala do posledního detailu. Krásně, čtivě napsané, pěkně vykreslené postavy, popisy míst a situací. Příběh mě vtáhl a pohltil, až mi bylo líto, že se s ním musím po 670 stránkách rozloučit. Určitě si knihu opět někdy přečtu. Roby se stal v 9 letech sirotkem, ujal se ho bradýř, u kterého se učil řemeslu. Chlapec měl výjimečný dar poznat blížící se smrt u nemocných. Ovšem psalo se 11. století, a tito lidé byli považováni za čaroděje. Příběh popisuje putování Robyho a jeho učitele po Anglii, jejich život a léčení lidí. Chlapcův život změnilo setkání s židovským lékařem a vzplanula v něm touha po vědění a poznání. Rozhodl se stát lékařem a překonat nespočet překážek.

23.01.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Hezká, úsměvná a milá kniha

10.01.2021 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Pěkná kniha,která vás zavede do života Amišů. Autorku i její knihy mám moc ráda. Konec jsem trochu očekávala, takže wau efekt se nekonal. Po přečtení jsem myslela, že budu hodnotit méně, ale jak se pocity a myšlenky z knihy ve mě usadily, musím dát 4 hvězdy. A poslední stránka - pro někoho zbytečná (pro mě zpočátku taky), ale nakonec ve mě vyvolala další a další otázky. Už se těším na další knihu

06.01.2021 4 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Příjemné oddechové čtení, napsané s humorem vlastním Halině Pawlowské.

29.12.2020 4 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Nebylo to špatné, ale na můj vkus moc červená knihovna s předvídatelným vývojem událostí. Knížka nenadchne, ale ani neurazí.

22.12.2020 3 z 5