Ptačí vodopády

Příběh začíná na evropských bojištích v 1. světové válce, kde se poprvé sejdou dvě hlavní postavy. Generál Sean Courtney a Mark Anders. Mark, výborný odstřelovač, je zraněn a vrací domů za svým dědou do jihoafrické divočiny. Objeví však pouze napůl rozbořený dům a zpustlé pozemky, které získala firma na produkci cukrové třtiny......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2811/ptaci-vodopady-DmP-2811.jpg 4.4173

Sága rodu Courtneyů 3.

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Alpress

A Sparrow Falls, 1977

Kniha Ptačí vodopády

Kacatko86

Čím dál lepší! Děj by svižný, plný napětí a nepředvídatelných zvratů. Krásný popis africké přírody i jednotlivých postav. Kniha mapuje přítomnost hlavních hrdinů, oprašuje vzpomínky a vyplňuje "hluchá" místa, a tím krásně dokresluje celý obraz. Nutilo mě to vyhledávat místa na mapě, zjišťovat reálie a další informace, objevující se v knize. Už se těším na další díl.

eltondo
10.04.2020

Tohle mi přišlo slabší, co se týká akce. Místo toho nekonečné vykreslování "ušlechtilých rysů" jednotlivých členů Courtneyovy rodiny. A je to dost rozkouskované.
A ještě nalezený renonc: Generálovi je 62 let a přitom vzpomíná, jak před 50 lety s vojenským oddílem proháněl povstalce :)

ferda
14.05.2019

I když se v knížce zabíhá už dost do politiky, ještě pořád je to ten správný Wilbur. Což se o těch posledních knihách nedá říct.

Kubajzz
08.04.2019

Pěkné čtení, líbila se mi.

denib
20.06.2018

Vypadá to, že pan Smith se mi jen tak neomrzí. A vůbec nevadilo, že Courtneyové mi tentokrát připadali trochu na vedlejší koleji vedle hlavní postavy Marka. Opět to byla velmi dobře čtivá kniha ze zajímavého prostředí. Politické i skutečné boje se tu mísí se snahou o zachování trochy přírody. Postavy jsou vykreslené tak, že není problém se do nich vžít. Vlastně nemám jinou šanci, než sáhnout po dalším dílu :-)

hossek
14.05.2018

Super knížka, moc mě bavila.

Elapheg
18.08.2016

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetl, některé části knihy mě i trochu nudily. Vydržte ale a čtěte do konce, stojí to za to. :-) Všechny postavy jsou zde brilantně vykresleny, ale krom vykreslení charakterů hlavních hrdinů - oblíbenců dávám Wilburovi jedničku za vykreslení padoucha Dirka Courtneye. Takhle nějak si představuji krutého člověka bez svědomí, majícího vysokou inteligenci, kterou používá jen k vlastnímu prospěchu a obohacení. Kniha naštěstí není jen happy end, kde klaďas vždy přežívá a všechno překoná, což ději dodává jen na reálnosti, nicméně to mu právě přidává na kráse. Wilbur zde i mistrovsky popisuje divočinu Afriky a její krásy i nástrahy. Velké plus v této knize má Wilbur opět za mistrovské líčení detailů. Umí Vás jak romanticky naladit, nechybí zde láska, krásně popsat scény z divočiny, tak si čtenáře udrží i detailním popisem všech nástrah, které zde na hlavní hrdiny v knize čekají a kterými si projdete i Vy se všemi postavami. Přeji mnoho příjemných chvil s touto knihou, která si Vaši pozornost jistě právem zaslouží. :-)

alef
03.11.2014

Afrika jako stálá inspirace. Pokaždé, když zatoužím přečíst si knihu nabitou dobrodružstvím, akčním dějem a úžasným popisem krásné africké divočiny, má volba je jasná. Líbí se mi i to, že se knihy opírají o reálná historická fakta a zároveň je v každé z nich vidět autorova láska k Africe. Od Smitha jsem přečetla již hodně knih a ani tentokrát mě nezklamal.