Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Zlatá liška Zlatá liška Wilbur Smith

Kniha se mi líbila, i když jsem se jí dle komentářů trochu bála. Zase KGB, zase politika? Ale tentokrát to vzal autor z trochu jiného úhlu, přes milostnou zápletku Isabely a Ramóna a příběh byl opravdu povedený. Navíc většinu vedlejších postav známe už z předchozích dílů, takže bylo jednodušší se v příběhu orientovat. A konec... opravdu trochu superhrdinský, ale s tím už se u Courtneyů počítá

20.07.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pěkná kniha, dcera dostala jako dárek při odchodu z MŠ. Nejvíc jsme se pobavili při pohádce Jak si pejsek roztrhl kaťata.

17.07.2021 5 z 5

Čas zemřít Čas zemřít Wilbur Smith

Po předchozím díle, který byl plný politiky a mocenských bojů se autor opět vrací k africké přírodě, lovu a dobrodružství. První část, kdy se ocitneme na safari, mě moc bavila, v druhé části se ocitáme na bojišti, plné akce a napětí. Kniha má spád, mám ráda autorův vypravěčský styl.

16.07.2021 5 z 5

Takoví normální #přátelé Takoví normální #přátelé Sarah Alderson

Pěkný psychologický thriller, taková jednohubka, žádná vysoká literatura, ale čte se to svižně. Pěkný aktuální námět, nevěděla jsem, která z hlavních hrdinek je více vyšinutá.

10.07.2021 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale ve finále to byl moc pěkný příběh. Příběh o složitých vztazích, hluboké a zároveň mnohdy nenaplněné lásce lásce, kompromisech, hledání sama sebe....

08.07.2021 4 z 5

Běsnění Běsnění Wilbur Smith

Ságu rodu Courtneyů čtu od začátku a toto je dle mého zatím nejslabší díl. Wilbur Smith je skvělý vypravěč, ale tento příběh mě nezujal. Místo vyprávění o rodině a africké přírodě to bylo o politické situaci, rozdělování moci, bohatství, extrémismu. Navíc mi byli všichni hlavní hrdinové tentokrát nesympatický. Závěr knihy byl pěkný a i přes ta všechna negativa jsem se zase dozvěděla více z historie Afriky.

06.07.2021 3 z 5

Síla meče Síla meče Wilbur Smith

Tak jak mi vždycky přišly méně záživné části o válkách a bitvách v předchozích dílech, tak zde to byla část o politice, ale chápu to a na knihách oceňuji zasazení do skutečných dějiných událostí. Linka hlavních postav a jejich osudy mě bavily. Lothar se změnil na klaďase, v Centaine jsem se nevyznala, na syny jsem ještě zvědavá v dalším dílu.

29.06.2021 4 z 5

Júla a Hmýza aneb Cesta do Juliiny země Júla a Hmýza aneb Cesta do Juliiny země Sylva Fischerová

Dostali jsme doporučení v knihovně. Pěkně vykreslená dětská fantazie. Ale zde moje nadšení končí. Na můj vkus se tam příliš mluvilo o umírání - pro čtení před spaním a citlivější dítě opravdu není vhodná kombinace. Padaly zde sprostá slova a nadávky -nedělám si iluze, že tak děti občas nemluvi,ale proč jim to nutit do knih, aby jim to rodiče předčítali?

14.06.2021 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Opravdu silný příběh. Surový, krutý, citlivě napsaný. Dějiny Pobaltských států jsem vůbec neznala, naprosto je zastínila druhá světová válka, byť se odehrávaly ve stejném časovém období s přesahem v podstatě do současnosti.

14.06.2021 5 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Nasmáli jsme se! Top je cena Křišťálový prdlajs

14.06.2021 5 z 5

Teta to zase plete Teta to zase plete Ivona Březinová

Opět moc pěkné, vtipné, tentokrát více popletené nebo spíše volené ne zcela klasické pohádky.

13.05.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kniha o tom, jak babička prostřednictvím pohádek seznamuje svoji vnučku s reálným a mnohdy krutým světem. O tom, jak prarodiče dostávají druhou šanci právě s narozením vnoučat. Laskavá kniha o životě a osudech obyčejných lidí, kteří mají šrámy na duši. Hvězdičku ubírám za začátek, kdy my styl psaní přišel trochu jako Děti z Bullerbynu.

07.05.2021 4 z 5

Pohádky o sněžných vílách Pohádky o sněžných vílách kolektiv autorů

Příběhy se dětem také líbily, i když já jsem měla u některých výhrady. Co ale musím naprosto vyzdvihnout, jsou překrásné ilustrace!

06.05.2021 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Útlá knížka, ale takové akce. Při odhadu, kdo je vrah se jazýčky vah přelévaly z jedné postavy na druhou. Nakonec jsem byla stejně úplně mimo. Bylo to moje první setkání s autorkou, ale určitě ne poslední.

01.05.2021 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Po Ranhojičovi jsem se na Šamana moc těšila, ale příběh už nebyl tak poutavý. Libili se mi velmi pasáže o Malém Šamanovi a indiánech.

29.04.2021

Nové pohádky skřítka Medovníčka Nové pohádky skřítka Medovníčka Jan Lebeda

Pěkné příběhy, akorát mě trochu zarazilo povídání o Mikulášovi a čertech a o Vánocích. Musela jsem pozměnit, protože to doma říkáme dětem jinak.

22.04.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Pěkný psychologický román, kdy téma knihy pro mě jako matku tří dětí bylo opravdu velmi náročné a bolestivé. Viděla jsem kdysi film a na knihu narazila až nyní, takže jsem věděla, o čem zhruba bude. Překvapil mě konec, který se lišil od filmového zpracování. Je to asi poprvé, ale musím říct, že film se mi líbil více. Kniha byla hodně roztříštěná, postavám jako Cambell a Julia tam dle mě bylo věnováno hodně prostoru, naopak film se držel hlavní linky příběhu.

05.04.2021 4 z 5

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

Vtipně popletené pohádky, pěkný nápad, sama vždycky čekám, jakým směrem se klasická pohádka vyvine. Oceňuji otázky, které následují po každé pohádce. Dětem se také moc líbila, už běžíme pro další díl.

03.04.2021 5 z 5

Martinka: Velká kniha příběhů 1 Martinka: Velká kniha příběhů 1 Gilbert Delahaye

Knihu hodnotit nebudu, protože mě osobně se moc nelíbí... Ale moje šestiletá dcera, pro kterou je primárně vybraná a čtená, je z ní nadšená. Ta by jí určitě dala pět hvězdiček

03.04.2021

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutná a přesto krásná kniha, se silným příběhem. Napsaná tak, že vás nutí číst dál a dál a pomalu odkrývá tajemství, životy a osudy hrdinů. Zanechá ve vás otisk, kniha, které se v myšlenkách jen tak nezbavíte. Četla jsem od autorky opěvovanou Slepou mapu, která nebyla špatná, ale čekala jsem od ní víc. U Hany jsem byla připravená, že může být také přechválená, ale své kladné hodnocení si zaslouží.

30.03.2021 5 z 5