Čas zemřít

Čas zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14445/bmid_cas-zemrit-9AX-14445.jpg 4 203 20

Sága rodu Courtneyů série

Napínavý dobrodružný román se odehrává v divoké přírodě současné Afriky, kde do osudu hrdinů zasáhne i občanská válka v Mosambiku. Tři hrdinové, profesionální lovec, bohatý zákazník a jeho dcera, podnikají safari v jednom z povolených loveckých území v Zimbabwe. Trojice, která pronásleduje starého sloního samce, se dostane přes hranice do Mosambiku, kde probíhá nepřehledná a krutá občanská válka. Zákazník při lovu zahyne a zbylá dvojice se svými domorodými průvodci upadne do zajetí povstalců, s nimiž musí absolvovat strastiplnou cestu napříč vzbouřenou zemí. Pro oba je to nejen zkouška fyzické zdatnosti, ale i zkouška vzájemného vztahu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

A Time to Die , 1989

zeros
06.12.2021 4 z 5

První polovina s popisem lovu v africké buši je naprosto skvělá a slovo safari je pro to v našem kontextu dost zavádějící. Autor tohle opravdu umí a jste jen rozpolceni, jestli fandit lovcům nebo zvěři. A s dalším čtením si uvědomujete, jak je potřeba chápat africkou realitu a nesoudit jen z našeho vzdáleného pohledu. Druhá "bojová" část už sklouzává ke slabšímu akčnímu příběhu, ale jsou to právě ty africké reálie a krátké exkurze do minulosti, co příběh pozvedávají. Velkým negativem je opravdu obrovské množství překlepů a chyb v českém překladu, jako by korektura vůbec neproběhla. V pozdějším vydání je do, doufejme, lepší.

Meda77
07.11.2021 3 z 5

Jsem fanda Smithe, ale objektivně trošku slabší psaníčko, oproti třeba Dravci. Chvílemi to spadá do lepších filmů s Chuckem Norrisem, romantiky, kterou Wilbur umí je tady pomálu, to už se víc namazlíte doma s čivavou, ale jinak to celkem plyne. Úvodních asi 200 stran se musíte připravit na naháněčku postaršího mamuta a potom už klasický akčňák. Myslím že měl trošku zkrátit stopáž a víc si pohrát s postavami. Od WIlbura lehký nadprůměr.

Kacatko86
16.07.2021 5 z 5

Po předchozím díle, který byl plný politiky a mocenských bojů se autor opět vrací k africké přírodě, lovu a dobrodružství. První část, kdy se ocitneme na safari, mě moc bavila, v druhé části se ocitáme na bojišti, plné akce a napětí. Kniha má spád, mám ráda autorův vypravěčský styl.

Alinke
17.10.2020 5 z 5

poutavý příběh, napínavé zvraty a přehodnocení životních priorit, vřele doporučuji

rengers
08.06.2020 3 z 5

Zklamání a překvapení. V první půlce knížky se hlavní hrdinové neustále ženou za lovem starého lva a slona.
Nekonečné popisování krajiny a taktiky lovu.
V druhé části se to zlepší, akcí přibude a začíná to být pravý Wilbur Smith.
Shrnuto a sečteno, jako by autor musel co nejrychleji vydat knížku s patřičným počtem stran!?

Simona99
30.07.2019 5 z 5

Další ze Smithových napínavých knih...skvěle podaný příběh z nebezpečného afrického prostředí!

postrach
28.12.2018 4 z 5

Není to můj styl a teprve druhá kniha,kterou od tohoto autora čtu,ale myslím si,že je dobře napsaná a že to pan autor umí.

hossek
04.09.2018 4 z 5

Za mě super kniha, dobře se četla. Škoda, že je to poslední díl Courtneyů.

niknikita
04.10.2017 4 z 5

Napínavý děj, nádherně vylíčená divočina africké krajiny a k tomu romantika - co si víc přát?

Elapheg
08.02.2017 4 z 5

Tak tady dávám čtyři hvězdičky. Každopádně i tato kniha nabízí čtenáři mnoho krás z africké divočiny, techniky lovu zvěře v safari, stopování zvěře, ale hlavně lidí vojáků, protože v této knize se také dost valčí a o akci zde není nouze. Situace se často mění a je zde mnoho zvratů. Autor si jako vždy nastudoval problematiku, o které píše, technické aspekty, politické a vojenské rozbroje a tím jen děj nabírá na reálnosti a to kladně hodnotím. I zde je však naštěstí prostor pro opravdová přátelství na život a na smrt a hlavně pro lásku, zejména mezi Seanem a Claudií. Těším se na další pokračování v díle: Zlatá liška a doufám, že se zde se Seanem a Claudií opět setkám. :-)

tatoke
04.10.2016 2 z 5

Wilbur to umí - chytne vás a nepustí, dokud nedočtete poslední stránku.
Jen mi nejde do hlavy, proč si to v Alpressu nikdo nepřečte a neopraví chyby, kterých je tam neskonale mnoho. Překladatelských i češtinářských.

Jessybelle
18.07.2015 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem četla. Super. A po ní následovaly další knihy...

amanda
18.08.2014

Hodně akce, napětí,super, až na ten sex ve špinavé řece.

otula
18.03.2014 2 z 5

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autora četl. Nebyla snad v ničem originální, je to spíš takový scénář pro béčkový film...

Kefidlo
12.10.2013 3 z 5

bavil jsem se, spousta zvratů, akce ....

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Jako vždy mě spisovatel touto knihou chytil.

petka-2007
30.12.2012 4 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - spokojenost!

pavlinapavlina
14.07.2012 5 z 5

Pokaždé mě Wilbur překvapí něčím novým. Zde opět. Zážitek.

LenkaKa
13.06.2012 2 z 5

Už mě to moc nebavilo, předchozí díly ságy mě přišly mnohem zajímavější.

ferda
28.12.2011 5 z 5

Knihu jsem četl již dávno a poté ještě jednou a nyní čekám až trochu zapomenu o čem to přesně bylo a začnu číst znovu. Kdo pamatuje česy našich"černých socialistických bratrů", tak tento svět uvidí v tehdejší realitě.

Afrika sloni ságy lovci dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021