Běsnění

Běsnění https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2796/bmid_saga-rodu-courtneyu-besneni-ANN-2796.jpg 4 168 19

Sága rodu Courtneyů série

Synové Centaine de Thiry-Courtneyové cítí k sobě nepřátelství na život a na smrt. Avšak pokrevní spojení je vzájemně přitahuje stejně jako touha po zlepšení situace na jihu rodné Afriky. V krvavém zápase proti sílící vlně černošského běsnění se musí Manfred a Šasa postavit tváří v tvář také důsledkům svých vlastních bezohledných ambicí.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Rage , 1987

Jessybelle
Jessybelle
29.12.2022 3 z 5

Knihy W.S. jsem vždy hltala, nicméně tato pro mě byla tvrdý oříšek. I přes přemíru politiky měla své lepší části. Dozvěděla jsem se i něco málo o historii Afriky.
Ale jednoznačně mohu říci, že už se k ní nikdy nevrátím.

Meda77
Meda77
04.03.2022 3 z 5

Trošku slabší, než jsme u autora zvyklí, ale lehce nad průměr dosahuje. Ztráta času to není, jen jsme zvyklí na vysokou laťku od autora, ale číst se v klídku dá.

Kacatko86
Kacatko86
06.07.2021 3 z 5

Ságu rodu Courtneyů čtu od začátku a toto je dle mého zatím nejslabší díl. Wilbur Smith je skvělý vypravěč, ale tento příběh mě nezujal. Místo vyprávění o rodině a africké přírodě to bylo o politické situaci, rozdělování moci, bohatství, extrémismu. Navíc mi byli všichni hlavní hrdinové tentokrát nesympatický. Závěr knihy byl pěkný a i přes ta všechna negativa jsem se zase dozvěděla více z historie Afriky.

čef
čef
19.03.2021 5 z 5

Sága rodu Courtneyů je prostě monumentální. Tolik životních zádrhelů a divokých událostí v daleké Jižní Africe. Pro nás naprosto nepředstavitelné poměry života v této bohaté zemi. Láska a nenávist si podávají ruce, lidé umírají naprosto nesmyslně i na základě spiknutí všelijakých teroristů. Je zde také hodně politiky, což mne moc nebere, ale sem to určitě patří.
Opět velký román velkého spisovatele.

rengers
rengers
22.05.2020 2 z 5

Zatím nejslabší ze série Ságy rodu Courtneyů.
Příliš Africké politiky a málo akce jak jsme u autora zvyklí. První polovina se doslova táhne jak turecký med, až ta druhá se trochu rozjede.

Verdel163
Verdel163
15.05.2020 5 z 5

Prostė a jednoduše dokonalé.Afrika si získala mé srdce a autor mou náklonnost jen zesílil.Výborný příběh.četbu jsem si užil od začátku až do konce.Nezbývá než doporučit.

aelfric
aelfric
11.02.2019 4 z 5

Fantasticka jizda Jižní Afrikou, kterou si nemužete nezamilovat díky unikátnímu talentu autora vyprávět příběh...

Elapheg
Elapheg
21.11.2016 5 z 5

Velice zdařilé dílo od Wilbura Smithe. Řekl bych, že jedno z jeho nejlepších. Román je zasazen do 20. století a je zde zachycen další vývoj našich hrdinů: Centaine, Šasy a Manfreda, jejich manželek a dětí. Jejich osobní život je silně spjat s majetkem a životem v politice. Autor zde výborně zachytil dva protipóly myšlení. Na jedné straně snaha o dosažení co největší politické kariéry a majetnické sklony ve velmi exponované výši, na straně druhé, bída černých zubožených lidí, jejich snahy svrhnout mocenskou vrstvu bílých, nenávist, stávky, revoluce, touha po pomstě a krvi. Autor dobře nechává na čtenáři, aby si čtenář sám udělal vlastní úsudek o tom, co je už za hranicí přijatelnosti, ať už je to ze strany přilíšného majetkaření, či naopak krvežíznivé nenávisti po odplatě mocným. Každá kapitola knihy má co nabídnout, ať už je to rebélie, politikaření a pikle, láska manželská i milenecká, stárnutí hrdinů a vývoj jejich potomků. Tajemství Šasy a Manfreda, které zná jen Centaine je pečlivě střeženo do poslední vývojové línie celkového děje knihy. Napětí je tu mnoho a i když tu tolik nefiguruje milovaná Afrika, čtenář se s touto knihou nudit rozhodně nebude. Za mě pět hvězdiček.

orinka3
orinka3
26.05.2015 1 z 5

Ach ne, slabota. Po letech jsem chtěla vzít autora na milost, abych si u nějaké četba odpočala, ale spíš mi začal jít na nervy. Literární klišé, škoda času. 1 hvězdičku nechávám za čtivost, a to jsem opravdu tolerantní. Naivní příběh, řemeslný styl.

03.04.2015 5 z 5

Pro anihuly - Síla meče je druhý díl...

anihuly
anihuly
13.09.2014

potrebovala by som vedieť druhú časť ságy. prvá je pobrežie v plameňoch, tretia je besnenie, ktorá je druhá?

Chaki
Chaki
09.04.2014 5 z 5

Klasika od Wilbura, tzn. vysoký standard

Jack Bauer
Jack Bauer
15.03.2014 1 z 5

Nejhorší, nejslabší a nejnudnější Wilburova kniha co jsem dosud četl.

20.12.2013 5 z 5

Perfektní uzavření trilogie nevlastních bratrů Šasy a Manfreda...Jedna z nejlepších knih, co od Smitha je..

Kacitko
Kacitko
07.12.2013 3 z 5

Už jsem od Smithe četla lepší ...

pidalka777
pidalka777
04.07.2013 3 z 5

Autor je Pašák. Další díl ze ságy Courtneyů prostě super.

Vlasta610
Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Když jsem dočetla věděla jsem, že si ji zase ráda přečtu.

petka-2007
petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

pavlinapavlina
pavlinapavlina
14.07.2012 5 z 5

Napínavé. Pokrevní bratři usilují každý po svém o lepší život v Africe. Měli by číst všichni, kdo má více sourozenců, zvlaště nevlastních, nebo děti. Je tu hodně emocí (výčitky, nenávist, křivda, vzdor, ale také láska a porozumění). Ukázka, kam může dojít láska i nenávist a fanatismus.