Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Na knize se mi líbilo to postupné odhalování příběhu, jako dílky skládačky, když do sebe konečně zapadnou a před vámi se objeví celý obraz a vy konečně chápete. Líbil se mi ten hořkosladký a bolestný příběh, který nám autorka předložila, příběh o poznání a poznávání, odhalení procitnutí, lásce, bolesti, naději, životě i umírání. Hvězdičku strhávám za závěr knihy, který mi celý dojem z knihy zkazil, pro mě neuvěřitelný happy end.

02.05.2022 4 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Vysoké hodnocení vcelku průměrné knihy. Nevadí mi přečíst si erotický román, ale tohle mě jako celek neoslovilo. Všichni tam od prvního setkání tvrdli a vlhli a pak se to naopak přelilo v klasickou romanťárnu. Možná kdyby autorka zvolila jen tu romantickou linku, více se rozvedla rodiné vztahy apod., tak už by byl v knize i nějaký děj. Nejvíc jsem se teď pobavila nad některými komentáři zde, opravdu trefné.

29.04.2022 3 z 5

Kořist Kořist Wilbur Smith

(SPOILER) Autora mám ráda, píše čtivě, ale jak se snaží knihou vyplnit mezery nebo pospojovat jednotlivé rodové větve, dopouští se spousty chyb, které pozornému čtenáři neuniknou. Škoda, za mě jeden ze slabších příběhů, i z důvodů, že děj se odehrává mimo Afriku.
SPOILER
V knize se setkává Tom se svým synovcem Francisem (syn Černého Billyho) a synem Christopherem (nevl. otec je dvojče Guy). Je vidět, že svět je malý a o náhody v něm není nouze.

27.04.2022 3 z 5

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Bude se mi po nich stýskat... tuhle trilogii mám ráda. A i když z ní léta ubrali jednu hvězdičku, nemění to nic na tom, že ve své době a pro svou cílovou skupinu, to byla naprostá pecka! Eva a Dick forever

18.04.2022 4 z 5

Panna nebo Blíženec Panna nebo Blíženec Lenka Lanczová

Knihy mého dospívání, jak já je hltala a tuhle sérii nejvíc. Tehdy to bylo fantastické, Evě i Dickovi jsem fandila, dnes s odstupem dobrých dvaceti let
vidím jak je příběh krásně naivní... Myslím, že dnešním mladým už tohle neučaruje, žijí v jiné době, hektické, kdy čekat na něco není in, tuhle dobu a tyhle dospívající nemají šanci pochopit.

17.04.2022 3 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Dle hodnocení jsem od knihy čekala hodně, asi až příliš. Úplně se mě nedotkla, nějak jsme se nesetkali. Dokonce jsem měla trochu čtenářskou krizi a dala si od čtení úplnou pauzu. Pak jsem se ke knize vrátila a konec se mi četl hezky.
Vzpomínání na studentská léta, partu přátel, válku, život po válce - prostě prožitky jedné generace Američanů, jejich vzlety i pády. Nejvíce mě bavil Georgův rodinný život,tudíž závěr knihy. Dávám 3,5*.

16.04.2022 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První setkání s autorkou, kniha mě moc neoslovila, asi nejsem detektivní typ. První půlka celkem nuda, od druhé vraždy to bylo akčnější. Zkusím dát autorce ještě jednu šanci..

04.03.2022 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Tak jo, od téhle knihy jsem čekala víc. Možná nebyla pro mě, možná si z ní víc vzít neumím... Čekala jsem ucelený román s nějakou dějovou linkou, který řeší rasové otázky. Dějová linka která se ale objevila jen ze začátku a na konci. Aby se mohli řešit rasové otázky, byly jen tak ledabyle do knihy vkládány situace a rozhovory. Z počátku jsem ani nevěděla do jaké doby román zařadit, Ifimelu mi byla od prvních stránek nesympatická o Obinze jsem si myslela, že je mafián. Když se ale děj vrátil do Lagosu, do doby jejich dospívání, ty dva jsem si zamilovala. Bohužel jim bylo společně věnováno tak málo prostoru... A co mi kniha dala - prostor na přemýšlení nad určitými otazkami, byly tam zmíněny věci, nad kterými bych dřív neuvažovala, vyhledala jsem si informace o Nigérii. A moc se mi líbil konec.

22.02.2022 3 z 5

Kouzelné sedlo Kouzelné sedlo Zuzana Pospíšilová

Kniha půjčena kvůli synovi, protože má rád koně, ale moc mě neoslovila. Příběh mi přišel bez pointy.

13.02.2022 3 z 5

Nad propastí Nad propastí Wilbur Smith

Wilbur prostě umí... i když kniha o Afriku (přírodu) téměř nezavadila, tak to bylo poutavě napsané. Kniha dobrodružná a o náhody v ní není nouze všichni se setkávají se všemi z předchozích dílů, divím se, že neobživl i sir Francis z 16. století. Ale ne,i když to bylo neuvěřitelné, tak se mi román líbil a doufám, že se dozvíme jak to dopadlo se Saffron a Gerhardem.

13.02.2022 4 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

S touhle knížkou jsem se vrátila do svých -náctin. Trochu jsem se bála, že už jsem mimo mísu, ale já tý Evě prostě fandím! Příběh samozřejmě znám, i jeho pokračování. Pro dospívajících slečny, které jsou zmatené samy sebou, mají komplexy, vedou dívčí války, zažívají první lásky... je to fakt super příběh. A David - kdo by nechtěl takového fajn kluka, který ale zároveň není úplný slušňák...
LL má v každé knížce stejný scénář, krásná a chytrá hrdinka, která si ale vůbec nevěří, pálí za ní půl města a téměř všechny holky ji nesnáší, zažívá romantiku, lásku, ale také trapasy. I když je to na jedno brdo, prostě to funguje!

07.02.2022 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tak nevím, jestli se ze mě stal náročný čtenář nebo jestli kniha opravdu za moc nestála.... příběh hrozně roztahaný, celou dobu se tam pomalu nic nedělo, všechno se řešilo a dělo stále dokola. Jediný moment, který mě dojal bylo loučení Margary s holčičkou, jinak nuda. A to mám Jojo moc ráda. Ráda jsem se dozvěděla o Koňské knihovně.

02.02.2022 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pěkná kniha, komorní rodinné drama,kdy každý svádí své malé bitvy. Napsáno z pohledu dcery a otce, každý popisuje svůj vlastní život i ten společný, své pocity a odlišné pohledy na stejné věci. Kniha určitě vybízí k zamyšlení - co všechno je člověk schopen z lásky a přesvědčení udělat, obětovat, dá se utéct dostatečně daleko před svým svědomím, dokáže člověk opravdu začít nový život, jak velký vliv mají rodiče na děti, i když se jim snaží vyhýbat.... Samozřejmě že v knize je pár nedotažených věcí, ale určitě nutí k zamyšlení.

28.01.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kya si mě získala, postupně a pomalu si mě omotávala kolem prstu. Po začtení do knihy jsem ji nechtěla odložit a když se blížil konec, nechtěla jsem číst dál, protože jsem se nechtěla s Kyou a jejím životem v bažinách rozloučit. Líbila se mi detektivní zápletka i prolínání časových rovin, které potom vyústily do současnosti, krásný jazyk, na který jsem si pravda musela trochu zvyknou. Jediné mínus vidím v závěru, kde je tedy vše vysvětlené, ale už tomu chybí ten kýžený šmrnc, to kouzlo, které celou knihou provází.

27.01.2022 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha ve mě stále doznívají a rezonuje. Silný příběh, napsaný bez zbytečného patosu. Příběh dvou žen, jejich dětství, dospívání i dospělost, jejich postavení ve společnosti, to vše na pozadí desetiletí válek a bojů v Afghánistánu. Bohužel, stále aktuální téma, které nebere konce a pro nás pro Evropany mnohdy nepředstavitelné, že něco takového se ve světě stále děje. Celý příběh byl dechberoucí! Překvapivé pro mě bylo poznání, že pro ženy a vlastně nejen pro ně by byl komunistický režim lepší než nastolený islám pod taktovkou Talibanu.
Autor píše skvěle, dokáže krásně popsat, přiblížit téma a vtáhnout do děje i prostředí. Určitě ještě vyhledám jeho další knihy.

24.01.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hezká smutná kniha, doplněná dávkou sarkasmu. Dle mého je určena YA, ale určitě stojí za přečtení. Připravte si kapesníky... určitě se podívám i na filmové zpracování.

"Život není továrna na splněná přání "
"A já se zamilovala, jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela."

17.01.2022 4 z 5

Zlatý lev Zlatý lev Wilbur Smith

Mám ráda autora u všechny Courtneyovi hochy, děj byl napínavý. Bohužel pro mě byla kniha taková "vata", protože už jsem díky knize Monzun věděla vše podstatné. A v tomto díle jsem se nic nového a závratného nedozvěděla, spíš mi některé věci neseděli, popřípadě chyběli. Pokud chcete čist chronologicky, doporučuji Dravec, pak Zlatý lev a pak Monzun, takto na sebe knihy navazují.

15.01.2022 3 z 5

Princezna z třešňového království Princezna z třešňového království Markéta Zinnerová

Zatím přečteno bez dětí, napsáno hezky, citlivě, až bude potřeba probírat otázky život a jeho koloběhu včetně umírání, může se hodit. Jinak nevidím důvod proč dětem číst.

10.01.2022 4 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Kniha mě nechytla od prvních stránek, ale získala si mě postupně. Velká oddychovka, pomalu plynoucí děj, veterinární praxe v 30. letech v oblasti Yorkshiru. Připomínalo mi to trochu Betty McDonald a její Vejce a já. Ale tato kniha byla optimistictejsi, Betty si ten život nezvolila, kdežto Herriot ano a na vyprávění to bylo znát.

09.01.2022 5 z 5

Bramborová Bára Bramborová Bára Ivona Březinová

Jednotlivé příběhy, hlavními hrdiny vždy někdo jiný- bramborová Bára, líná Karolína nebo třeba Dominik-kominík. Příběhy byly trochu přes sílu, nic, co bych toužila číst znovu, ale oceňuji vtipné spojení jmen.

09.01.2022 3 z 5