Panna nebo Blíženec

Panna nebo Blíženec https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92132/panna-nebo-blizenec-92132.jpg 4 601 36

Blíženci (L. Lanczová) série

Volné pokračování románu ZNAMENÍ BLÍŽENCŮ zastihne hlavní hrdinku Evu v deváté třídě. Vztahy s učiteli a především se spolužáky v kolektivu třídy se velmi vyostří díky pomlouvačným anonymním dopisům, jež "Tajný přítel" nelítostně všem posílá. Nikdo neví, komu věřit a komu ne, podezření padá na všechny a ani Eva nemá zrovna čisté svědomí... Krom toho je tu vzdálený kamarád Dick, blízký, i když tajemný hlas v telefonu, první mejdany a první průšvihy, frajer Deri, který Evu originálním způsobem balí, všechny ty malé i velké starosti teenagerů nejen s láskou - a posléze i dobrodružné prázdninové putování na kolech, které na rozloučenou se základkou podnikne Eva se svými přáteli.... celý text

Nermal
13.01.2024 4 z 5

Pokračování úspěšného příběhu Evy a Dicka, na některých místech trocha kritiky pozitivním příkladem, ale jak známo, každý se musí spálit sám, aby si to vyzkoušel. Přijmout radu jiných, to není ono.

Vendula39
15.11.2022 4 z 5

Odpočinkové pokračování příběhu o mladých krásných lidech. Postavy jak kladné tak i negativně orientované, dodávají tomu příběhu takový šmrnc. Evě jsem to s Dickem od začátku přála a když dostala tu nečekanou pusu ve sklepě, kéž bych to taky tak zažila.

Kacatko86
17.04.2022 3 z 5

Knihy mého dospívání, jak já je hltala a tuhle sérii nejvíc. Tehdy to bylo fantastické, Evě i Dickovi jsem fandila, dnes s odstupem dobrých dvaceti let
vidím jak je příběh krásně naivní... Myslím, že dnešním mladým už tohle neučaruje, žijí v jiné době, hektické, kdy čekat na něco není in, tuhle dobu a tyhle dospívající nemají šanci pochopit.

andrea7191
09.09.2021 3 z 5

Četba z dob puberty :-D Jak já tyhle knihy hltala na ex :-D

tittanie
29.05.2021

Tuhle autorku, její knihy a hlavní hrdinky mám ráda. Často se k nim vracím. Eva je moc fajn. Musím, ale říct, že devadesátá léta musela být hrozná, to se opravdu řešily jenom sex a drogy? Začala jsem být alergická na hlášku, který se v celé trilogii opakuje několikrát a to "Když mu nedáš, bude hledat jinde." A výchovné metody Evina tatínka mě tady dostávaly. A Krajta byla strašná potvora.

Pejuška
17.11.2020 5 z 5

Ano, další díl přečten a bavil mě. Je vidět, jak Eva dospívá a vyspívá, jak je vlastně krásná první láska, a velmi mě bavilo jejich vandrování po krásách Česka :). Na Dickovi obdivuju, jakou má trpělivost a jak si za Evou stojí. Už se těším na třetí pokračování... a směle souhlasím s Lucissiou, v téhle době je tato četba balzámem :)

Amneris
19.06.2020 5 z 5

Skvělá oddechová knížka a druhé pokračování série o Blížencích. Eva je oproti první knížce mnohem vyspělejší a zažívá nová dobrodružství s Dickem...

Lucissia
22.03.2020 4 z 5

Bylo fajn se na pár hodin vzdálit dnešním starostem a vrátit se do doby kdy i mně bylo patnáct. A nejvíc mě pobavilo, že jsem si tenkrát ve knížce ledacos podtrhla a teď zavzpomínala. Vzhledem k době teď nebudu číst nic těžkého a vrhám se na další Lanczovou. :-)

vladus.r
06.02.2020 5 z 5

Lanczovou a její knihy miluju. Tuto knihu jsem četla po několika letech již podruhé a jistě si jí za pár let přečtu znovu. Výborná oddechovka na dlouhé večery.

Aknel26
21.08.2019 5 z 5

Moje první Lanczová, až později jsem zjistila, že to je druhý díl v sérii – a myslím, že díky této knížce jsem si autorku tak oblíbila. Má totiž:
- výborný příběh, ale tím, jak je děj rozprostřen do celého školního roku a části prázdnin, nemá čtenář(ka) pocit, že Eva prožívá jeden nabitější den za druhým. A navíc zbývá prostor i pro menší, zdánlivě nepodstatné příhody, které děj dokreslují a osvěžují.
- dost postav, sympatických i protivných, každopádně však působících skutečně, opravdově. Jen mě udivovalo, jak byli všichni tak okouzlení holkou ze základní školy. A také jak byli kluci v 17, 18 letech tak zkušení (Deri, ty prase!).
- super styl. Pestrou slovní zásobu, žádné „bavím se“ na každé stránce, jako tomu je v pozdějších knížkách.

JancaMia
12.07.2019 4 z 5

Eva a Dick podruhé a opět krásné počtení ... ale třetí díl je podle mě stejně nejlepší ...

Pája699
27.05.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenějším trilogie z dětských let :-) Ať je mi kolik je, ale vždy když potřebuji nějaký oddech, ráda si knížky od paní Lanczové přečtu. Má to příběh, děj, zasmějete se, není to na jendo brdo.

TaLu
20.07.2018 4 z 5

První díl s emocemi objevování, hledání a nacházení sebe sama i druhých a svého místa uprostřed světa se mi líbil více. Přesto i druhý díl patří mezi mé oblíbené. Jen mi přišlo, že dvojice se odklonila trochu od svých snů a tím jim začínají přibývat starosti. Ale tak to v dospívání bývá. Najít sebe sama není jednoduchá cesta a možná právě proto potřebujeme v určité době svého života číst takovéto knihy.

daniska
24.04.2018 5 z 5

Výborný i poletech se budu k ní ráda vracet.

Vikos

02.11.2017 2 z 5

Kniha mě moc nebavila.

Audrina
27.05.2017 4 z 5

Druhý díl příběhu Evy a Dicka je stejně dobrý jako ostatní díly. Eva už dospívá a není už tolik to vyplašené děvčátko z prvního dílu, což mi bylo o hodně bližší. Pouze mě mrzelo, že je prázdninám věnována tak malý část knihy.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Vím, že se opakuju, ale kniha se mi moc líbila. ☺

Alien.
06.09.2016 3 z 5

Knížka se nečetla přímo 'jedním dechem', ale rozhodně byla zajímavá. Akorát jsem nepochopila, kdo byl Tajný přátel, ale to už je moje mínus :)

Kniha Panna nebo Blíženec je v

Přečtených1 378x