To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl)

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi , a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě. (DBK)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31667/big_to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-1--KTJ-31667.jpg 4.8156

Zvěrolékař

Vydáno: , Svoboda

If only they could talk / It shouldn’t happen to a vet

Kniha To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl)

Štěpinambura
17. listopadu

Nejvíc nejlepší kniha kterou jsem kdy četla! Pokud to dobře vystihuje, že jsem z ní naprosto odvařená můžu pouze dodat, že pokud by tento výjimečný autor ještě žil (umřel v roce 1995 na rakovinu prostaty) rozhodně bych mu poslala spoustu pochvalných dopisů! Děkujeme pane Herriote (skutečným jménem pane Wighte) že jste tady byl a zanechal jste zde tak úžasné dílo! Nikdy nezestárne.

ivzu77
17. listopadu

Krásné a klidné čtení. Příběh mladého začínajícího veterináře, který si musí budovat svou pověst a klientelu. Úsměvné i smutné příběhy lidí z anglického venkova, pro které je farma a zvířata ( po rodině ) vše na světě.

carbici
16. listopadu

Velmi příjemná kniha. Kdysi mi ji doporučovala moje babička a já teď po mnoha letech ji doporučuji všem okolo.

Katri
13. listopadu

Přestože obvykle nečtu tento typ literatury, bylo zajímavé udělat výjimku a ponořit se do světa veteriny, plného roztomilých tlapek, kopýtek a sametových kožíšků. Prostředí, v němž se děj odehrává, je příjemný venkov s okolními farmami a krásnou přírodou. Postavy jsou dobře vykreslené a oceňuji, že se nejedná o černobílé vyobrazení jejich charakterů.
Další plusový bod dávám za vtip, neboť v Herriotově vyprávění narazíte na nejednu pasáž, která vám vykouzlí úsměv na tváři. A celkově autorův styl protkávají úsměvné historky ze života, které celému dílu přidávají na uvěřitelnosti. Zkrátka se jedná o knížku velice zdařilou a milou. A ačkoliv se v ní objeví i pár méně šťastných momentů, stále převažuje ta veselá stránka.
Jediné, co mi trochu chybělo, byla skutečnost, že dílo bylo vystavěno více na dílčích příbězích, než na jedné hlavní souvislé dějové linii. S tou se v příběhu na můj vkus pracuje méně, než bych si přála. Ale i tak musím říct, že čas, který jsem knize věnovala, za to stál. :)

helena8303

Opravdu nadčasová knížka a pro všechny. Moc se mi příběhy ze všedního života zvěrolékaře líbily a hltaly je i moje děti. Oslava obyčejného člověka, který má rád lidi i zvířata a je zapálený pro svoji práci. Prostě správnej chlap.

Deia

Skutočne je to veľmi milá a príjemná kniha, sála z nej taký pokoj. Veľmi sa mi páči miesto, kde sa kniha odohráva, yorkshirské prostredie je síce drsné, ale z popisov knihy vyplýva, že musí byť krásne. Aspoň James bol ním zakaždým uchvátený (a ja spolu s ním). Aj jeho príhody sú väčšinou zaujímavé, aj keď niektoré sú na jedno kopyto, ale zas od takého prostredia sa toho asi veľa očakávať nedá, keď väčšinu zákazníkov tvoria hospodárske zvieratá :). S čím som mala veľký problém sú niektoré postavy. James pôsobí veľmi sympaticky, ale to sa nedá povedať o jeho šéfovi, Siegfried mi strašne liezol na nervy a s takou osobou by som skutočne nedokázala pracovať. To platí aj pre jeho brata Tristana, ktorý je síce normálnejší, ale zato je neskutočný povaľač. S ostatnými postavami som už problém nemala :D. Čo mi ešte na knihe trochu vadilo, bola taká neucelenosť – skutočne sú to iba také príhody a viac by som ocenila, keby to bol taký ucelenejší záznam, nie jedna kapitola = jedna príhoda. Ináč sa mi kniha páčila, aj keď zatiaľ nepociťujem túžbu púšťať sa do ďalších častí.

Sariega

Někdy to bylo jen na jedno brdo ale jinak to bylo příjemné (a někdy i zábavné) počteníčko.

animovanej medv

Přijemná oddychovka. Na mě místy to bylo moc dlouhé, ale jak říkám - velmi příjemné na mnoha místech jsem se s chutí zasmála.