To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl)

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi , a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě. (DBK)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31667/big_to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-1--KTJ-31667.jpg 4.7204

Zvěrolékař 2.

Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata

Vydáno: , Svoboda

If Only They Could Talk / It Shouldn’t Happen to a Vet, 1970

Kniha To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl)

mgeisselreiter
21.10.2022

Krásně napsané, úplně jsem žil v té kouzelné anglické krajině, cítil to počasí a dokonce začal přemýšlet, že by nebylo špatné chovat si krávu na mléko a na máslo. Plný počet 5*, 21. 10. 2022.

bukiet
07.07.2022

Jsou knihy, které umí pohladit a pobavit. James Herriot měl výjimečný dar vyprávět poutavě, vesele i smutně o své práci veterináře, o svém životě na anglickém venkově, o své rodině a přátelích. A především o zvířatech. Napsal o tom všem deset knih a věřte, že pokud se do nich začtete, budete se k nim vracet.

Jara 56
29.03.2022

Díval jsem se na seriál Všechny velké a malé bytosti a pro porovnání jsem se dal do čtení knižní podoby, je to krásně napsané a na rozdíl od mnoha jiných knih, zrovna tak krásně natočené, spokojennost. Budu shánět další díly o zvěrolékaři, už se těším.

TeaPeter
10.03.2022

Velmi milé dílko. Přečteno už mnohokrát.

Kacatko86
09.01.2022

Kniha mě nechytla od prvních stránek, ale získala si mě postupně. Velká oddychovka, pomalu plynoucí děj, veterinární praxe v 30. letech v oblasti Yorkshiru. Připomínalo mi to trochu Betty McDonald a její Vejce a já. Ale tato kniha byla optimistictejsi, Betty si ten život nezvolila, kdežto Herriot ano a na vyprávění to bylo znát.

RHorse
31.12.2021

Super knížka, čtivá, odsýpá to, člověk se u ní pobaví. Doporučuji jako oddychovku.

ruzickova-kate
25.12.2021

Az na uvodni kapitolu moc mila knizka.

mataj
16.12.2021

Opravdu jsem netušila, že se mi může tak moc líbit příběh o začátcích jednoho mladého, právě vyštudovaného veterináře, ale je to tak. Atmosféra venkova na začátku minulého století je protknuta laskavým humorem a hlavně láskou ke zvířatům, lidem i samotné krajině.