Jrsnbl Jrsnbl komentáře u knih

Sto veselých kreseb Sto veselých kreseb Josef Lada

Skvělá ukázka pravého českého humoru. Knihu jsem stihl projít za necelou půhodinku a považuji ji za kvalitně strávený čas.

15.10.2020 5 z 5

Toto byla má první ochutnávka poezie vůbec. Ač to pro mě bylo zprvu těžké číst, čím více jsem četl, tím jsem si k tomu našel větší a větší sympatie. Pro laika je toto dílo určitě skvělým úvodem do světa poezie.

15.10.2020 3 z 5

Alan je člověkem, který toho má na vyprávění více než dost. Ze situací, kde by jiný přišel o krk, se tento Švéd pokaždé nějakým způsobem vylíže. Důvodem proč tomu tak je, je jeho věčný optimismus. Právě s ním se v knize můžeme setkat na každém řádku. Moc krásná kniha s ještě lepším příběhem. Kniha nám nabízí i náhled do historických a politických dějin 20. století, které formovaly dnešní situaci. To dílu přidává o to větší hodnotu.

04.10.2020 4 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Dannyho příběhy si prostě musíte zamilovat! I když je to většinu času trumbera, stejně mu přejete, ať mu to alespoň jednou vyjde. Atmosféra Protektorátu Čechy a Morava na vás úplně dýchá a Škvoreckému se tyto povídky opravdu povedly! V budoucnu se určitě pustím do jeho dalších děl. Jakožto úvod k tomuto autorovi Prima sezónu určitě doporučuji!

29.09.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Velmi povedená kriminálka. Ovšem stále jsem k ní nenašel takové sympatie, že by se dala srovnat s Nesbeho sérií H.H. Joona Linna je mi po tomto díle více sympatický a přeji mu to rozhodně více než v Hypnotizérovi. Moc se proto těším na další díl!

22.09.2020 4 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Čteno v angličtině, dosti pěkný, ale tragický příběh.

15.09.2020 4 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Krásná humorná kniha. Jakožto příznivec sportů jsem si ji velmi oblíbil. Je zde promítnuta ta česká fanouškovská mentalita, kterou lze pochopit jedině tehdy, pokud jste opravdu oddanými fandy některého celku. Fotbal je někdy více než cokoliv jiného. V tomto případě to je podstatou bytí všech hlavních postav. Ať žije Viktorka!

15.09.2020 5 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Kdyby si v naší zemi přečetlo tuto knihu více lidí, člověk jako Andrej Babiš by určitě nebyl předsedou vlády. Díky autorům za zdroj skvělých, ale odporných informacích o tom, jak se Babiš dostal k moci.

01.09.2020 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Bohužel to není můj šálek kávy.

22.08.2020 2 z 5

Dobrodružné cesty světem Dobrodružné cesty světem František Alexander Elstner

Styl psaní mi bohužel nesedl, píše se zde dle mého názoru až moc podrobně. Většinou se zde objevují velmi nudné pasáže. Autor občas vytáhne nějakou vtipnou kapitolu, poté to ovšem znovu upadá. Ač mám cestopisy rád, tento se mi moc nezamlouval.

19.08.2020 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z nejkrásnějších knížek, kterou jsem kdy četl. Celou dobu jsem se u čtení usmíval.

13.08.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Řekl bych, že jsem našel další skvělou severskou detektivní sérii. Bohužel jsem zatím nenašel velké sympatie k Joonovi Linnovi, tak jako k Harrymu Holeovi. Nějak mi prostě nesedí. Na druhou stranu tento díl byl o hypnotizérovi, Eriku Maria Barkovi, jehož postava byla naprosto úžasně popsaná a strašně jsem mu po celou tu dobu fandil. S Lars Kepler jsem určitě neskončil a těším se na další díl. ;)

12.08.2020 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jedna z nejúžasnějších knih, co jsem kdy četl. Naprosto dechberoucí! V díle je skryto mnoho mouder, které odkryjete pouze tehdy, když se nad nimi opravdu zamyslíte. ;)

22.07.2020 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Naprosto úžasný počin! Má to všechno, co napínavý a dechberoucí kriminalistický román potřebuje. Nesbo je prostě král všech králů.

06.07.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

1984 a Farma zvířat - knihy, které by si měli přečíst naprosto všichni. Možná by se v dnešní společnosti žilo lépe. :)

30.06.2020 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Po přečtení série Harryho Holea jsem se bál, že ostatní Nesbøvy romány nemohou být na stejné či podobné úrovni. Avšak po přečtení této knihy jsem musel svůj skeptický návrh přehodnotit, Lovci hlav jsou skvělé dílo s ještě úžasnější zápletkou. Konec mě opravdu překvapil, ale to už je u Nesba zvyklostí. ;)

28.06.2020 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Dílo úžasně popisuje zvrhlost vyšších vrstev tehdejší Francie. Jsem si jist, že by se to dalo promítnout i do dnešní společností. Hvězdičku strhávám za pomalejší rozjezd, posléze to byla radost číst. :)

25.06.2020 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Tenhle příběh byl naprostá radost číst. Krásná hra se slovy, úchvatné verše, které jsem si naprosto užíval. Za mě dílo k maturitě, ze kterého jsem opravdu nadšený a jsem si jist, že si ho někdy v budoucnu znovu přečtu.

14.06.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Jsem si jist, že vzhledem k tomu, že je kniha považována za klenot české literatury, určitě své příznivce má. Já jsem ji však musel v půlce utnout, protože mě absolutně nebavila. Inu, 100 lidí, 100 chutí.

12.06.2020 2 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

"There´s no room for facts when our minds are occupied by fear." - Hans Rosling. Jedna z mnoha myšlenek v knize, která mě opravdu upoutala a naprosto se pod ní podepisuji. Faktomluvu by si měli přečíst naprosto všichni, jedině poté nebudeme žít ve světě plném dezinformací a nenávisti.

07.06.2020 5 z 5