Sto veselých kreseb

Sto veselých kreseb https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83829/bmid_sto-veselych-kreseb-zf0-83829.jpg 4 57 15

"Veselá mysl, půl zdraví", praví naše staré přísloví a musíme tomu věřit, vždyť všechna přísloví jsou vlastně jen staletými zkušenostmi. K udržení druhé poloviny zdraví postačí, zase podle přísloví - čistota, a tedy: kdo je čistotný a veselé mysli, může býti stále zcela zdráv. Protože pak veselá mysl je podmíněna z velké části dobrým humorem, měli by být humoristé uznáváni za tak důležité činitele, jako nejlepší lékaři.... celý text

Skallarix
11.09.2022 3 z 5

Humorné slovní hříčky a vtipy opatřené kresbami J. Lady. Však zajímavější než zmíněné vtipy mi přišla předmluva, která byla vyňata z autorovy knihy "Kronika mého života".

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Humoru a vtipu není nikdy dost.

Andrée
16.01.2022 5 z 5

Rychlá jízda se trestá pokutou 20 Kč. A safra!

Paní: "Dnes ráno jsem si náhodou všimla, jak vás ten mladý listonoš líbal! Od zítřka budu přijímat poštu sama!"
Služebná: "Ale to vám, milostpaní, nic nepomůže. On má rád jen černovlásky."

A 36 Kč za kg másla... Jakooo??!!!

ajaworld
25.09.2021 1 z 5

Knihu jsem našla u kontejneru :-). Přečteno asi za 1/2 hodiny. Pro mě tedy dost vyčpělé vtipy, pár jsem ani nebyla schopna moc porozumět (zřejmě moje chyba). Ale tak úplně nelituji, alespoň vím, o co jde.
Předmluva J. Lady je výňatkem z Kroniky mého života. Kvalita kreseb určitě není taková, jako u jiných ilustrací.

4444913
25.05.2021 5 z 5

Moje jednička v kresleném humoru je jasně Pavel Kantorek ale i vtipy pana Lady jsou super a věčné."Milostivá paní,co dáváte manželovi když mu nechutná oběd?Kabát a klobouk!"

Jrsnbl
15.10.2020 5 z 5

Skvělá ukázka pravého českého humoru. Knihu jsem stihl projít za necelou půhodinku a považuji ji za kvalitně strávený čas.

Boby17
28.06.2020 5 z 5

Mám za to, že u nás není člověka, který by se nesetkal s dílem Josefa Lady a to i včetně malých dětí (kterým je ovšem nějaké jméno šumafuk). A zde je nabízena jiná podoba autora obrazu Švejka nebo vánočních pohlednic. Knížečku jsem si pročítal v dětských letech a dodnes mi v paměti utkvělo setkání kluka s podomním prodavačem, který měl celý svůj obchod na pultíku zavěšeném kolem krku. Prodavač: "Co chceš kluku?" Hoch: "Nic." Prodavač: "Tak si to vem a maž!"

Péťa1950
19.09.2019 5 z 5

Lada, jak ho čtenáři dětských knížek neznají. Něco pro pobavení a zlepšení nálady.

MOu598
14.08.2019 2 z 5

Neprodejná členská premie lubu čtenářů - máme ji doma 2x.
Jednoduché kresby, jednoduché vtipy - většinou přežité.
U jednoho vtipu je zajímavá tabule s cenami:
"mouka kg 4,00
cukr kg 7,60
káva kg 60,00
sůl kg 2,00
brambory kg 0,50
máslo kg 36,00"
Dnes je cukr skoro za stejnou cenu a brambory 50x dražší.

triatlet
06.08.2019 4 z 5

"...nejlepší vtipy jsou staré, starší a nejstarší" (s. 8)

Po předmluvě (stať O českém humoru z knihy Kronika mého života) následuje cca 100 vtipů s obrázky, které zachycují pointu vtipu.

- Obžalovaná, nechte mě také přijít ke slovu, nejsem váš manžel.

- Mařenko, proč jsi vrazila do těch děvčátek?
- Babičko, to já schválně, abych jim ukázala, jak jsem způsobná. Já do nich strčím, a potom řeknu: "Pardon."

konicekbily
24.09.2018 5 z 5

Generální úklid knihovny odhalil poklady. Mezi nimi je i knížka kreslených vtipů malíře,ilustrátora a redaktora Josefa Lady. Vydáno 1970, nákladem 180000 výtisků, ODEON, Klub čtenářů. Už tenkrát jsem četl, pochvalu dávám až dnes. Moc pěkný výběr z díla!

KejmlP
17.09.2018 5 z 5

Co říct? Milé, úsměvné, kvalitní. Tak jako celé Ladovo dílo. Pro pochopení některých vtipů už to chce trochu znalost doby a kontextu, ale pořád je to mnohem výše, než tvorba součastných "humoristů".

radusak9806-1
22.03.2017 3 z 5

Nedokážu už některé obrázky docenit, protože nevidím úplně do kontextu. Ale to není kvalitou obrázků, ani kvalitou textu pod ním. Spíš kvalitou čtenáře.

Hoshi
10.03.2017 5 z 5

Krásné kresby, úsměvné texty.

- Teta, proč nemáš děti?
- Protože mně čáp žádné nepřinesl.
- No jo, když věříš ještě v takové nesmysly, tak to nebudeš mít děti do smrti.

pietroaretino
11.10.2014 5 z 5

- Proč jste opustil své poslední místo?
- Pro dobré chování.
- Jak to?
- Pro dobré chování mi byl zbytek trestu prominut.