Jossie Jossie komentáře u knih

Zakončení celé trilogie není špatné, všechno se tak nějak dořešilo, uzavřelo, zapadlo do sebe. Kdyby to nebylo tak rozvláčné a nebyl tam ten politický motiv, líbilo by se mi to víc.

30.01.2014 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl Larssonovy trilogie mě bavil asi nejvíc, protože se tam rozbíhá příběh Lisbeth, který je nakonec zajímavější, než všechny ty vraždy okolo.

30.01.2014 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Všeobecné nadšení pro tuto knihu nesdílím, ale možná je to tím, že nemusím detektivky. Knihu mi půjčila kamarádka s tím, že v tom ležela celou dobu a byla hrozně napjatá. Já napjatá nebyla, rozjelo se to až na konci, bylo tam moc postav a moc popisů a celá slavná zápletka nakonec nebyla tak překvapivá.

30.01.2014 3 z 5

Vezmu tě a odvedu tě pryč Vezmu tě a odvedu tě pryč Niccolò Ammaniti

Nádherná, poutavá, čtivá a zajímavá kniha. Nicolo Ammaniti je pro mne objev.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Když mám špatnou náladu, vezmu si Saturnina a čtu si a hned je po blbé náladě.

Ostrovy uprostřed proudu Ostrovy uprostřed proudu Ernest Hemingway

Pouštěla jsem se do čtení této knihy asi 5x a nakonec jsem to přelouskala jen kvůli tátovi, protože byla jeho nejoblíbenější od Hemingwaye. Mě to moc nechytlo.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Můj tatínek miloval Hemingwaye, byl to jeho nejoblíbenější autor a měl všechny jeho knihy, které se daly sehnat. Jen Starce a moře nesnášel - prý celou knihu chytá nějakou blbou rybu. A to se mi právě líbilo - o ničem jiném to není a přitom se to tak dobře čte.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

U mě zatím nejlepší Nesbo. Na tomhle autorovi je nejlepší, že si každou chvíli myslíte, že vrah je někdo jiný. A nakonec je to někdo úplně jiný.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Pro mne nejslabší Nesbo. Kdyby mi kamarádka nepůjčila najednou rovnou 6 knih od tohoto autora a mně nebylo blbé jí to nepřečtené vrátit, asi bych kouzlo Nesba nikdy neobjevila. V třetí knize série (Harry Hole) ale dochází k zásadnímu posunu a čte se to pak jedním dechem.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jako rozjezd k Nesbománii nic moc, ale naštěstí jsem vytrvala a odměny se mi dostalo.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Já upírská témata vyloženě neám ráda a Prokletí Salemu jsem četla jen kvůli Temné věži, protože tato kniha je s ní nejvíc spojená a jako taková byla nakonec fajn.

Nespavost Nespavost Stephen King

Krásná, psychedelická a šílená knížka. Jedna z mých nejmilejších od Kinga.

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Překvapivá kniha - skoro bych řekla, že se musíte prokousat tou divnou a nezáživnou částí, abyste docenili kvality tohoto příběhu. A pak je to moc zajímavá kniha.

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Spolu s Temnou věží a Nespavostí moje neoblíbenější Kingovka. Depresivní pochod na smrt.

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Nemůžu si pomoct, ale Dolores Claiborneová mě strašně nebavila a dosud je to pro mne nejslabší kniha od Kinga.

29.01.2014 2 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Při popisu dostávání se z pout se mi dělalo tak špatně, že jsem musela dělat přestávky ve čtení. A myslím, že to by Kinga opravdu potěšilo, proto to přece tak píše.

Pistolník Pistolník Stephen King

Pistolník je zcela jistě nejslabší kniha z celé Temné věže. Vlastně bych skoro řekla, že ho musíte překousnout a chtít číst dál a to rozhodně stojí za to.

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Ten člověk má opravdu neuvěřitelnou fantazii. Anebo si hodně šlehá.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Samá fakta, moc postav, málo děje, velmi špatně se to čte.

29.01.2014 3 z 5

Hobit je proti Pánovi prstenů prostě jenom pohádka.