Vezmu tě a odvedu tě pryč

Vezmu tě a odvedu tě pryč https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6844/bmid_vezmu-te-a-odvedu-te-pryc-7AS-6844.jpg 5 31 10

Knihu lze označit za Bildungsroman, citová výchova hlavního dětského hrdiny je hlavním motivem díla, které ale nabízí i nečekaně silný milostný příběh hrdinovy staropanenské učitelky a místního poněkud omšelého playboye.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Havran

Ti prendo e ti porto via , 1999

opic 12
03.05.2022 5 z 5

Vezmu Tě.Budeš se číst sama.
Odvedu Tě pryč.Odejdeme spolu.
Vezmu si Tě.Společně si užijeme.
Šmakulozní špagetová literatura a navíc v tomto znění a vydání.
Může připadat depresivně.Na druhou stranu autor vyvažuje story jakousi skrytou ironií.Možná kousavou,ale (tak to chodí).Znáte ne :-)
Vyvážené vztahové linky.Pospojované (jako když si sednete na lízátko a ono nepustí) příběhové osudy.Vracenky do minulosti.Zásadní odbočky vedlejších i hlavních postav ve zdařilém a hlavně čtivém podání.
Bude vám hořce i sladce.Budete je chápat,zároven i nenávidět,ale celkově si zamilujete Ammanitiho porúznu poskládanou kolekci trojúhelníčků a navíc vkusně pikantně vyváženou pizzu.
Při takových knížkách si vždycky uvědumuju. A to,proč vlastně čtu ?
Je v tom radost a zážitek.Poučení i zamyšlení.Neskonalá podstata jednoduchosti.
Vcítění a to doslovné do toho kousku několika papírových stránek.Nadýchaných a poutavě zabalených.Esence vyprávění.Jednou si nahoře a někdy zase dole.
Jen si tak číst.Je to prosté.
Jsme jen odraz měsíce na vodní hladině.
Vezmu Tě a odvedu Tě pryč

zuzik03
20.04.2022 4 z 5

Kniha, ze které čišela nekonečná deprese... Autor píše čtivě, ale čtení bylo vyčerpávající, nevydržela jsem číst dlouho v kuse, knihu jsem musela odkládat - zoufalé osudy, ze kterých není úniku, tragédie způsobené lidskou slabostí nebo nedorozuměním. Konec drsný.
Po další knize od tohoto autora sáhnu až s velkou pauzou, pokud vůbec.
Kniha je to dobrá, ale sílu na další těžké čtení musím nejprve načerpat jinde.

katakomb
06.01.2022 3 z 5

(četl jsem knihu v originálu, proto mohu mít možná jiný dojem, než z překladu)
Po přečtení jsem si kladl otázku, co si z toho mám odnést. Moc mě toho nenapadlo, vlastně jsem nevěděl, co pochválit, a nemám ve zvyku jen kritizovat.
Pochválím tedy rozhodně čtivost, kniha se četla sama i v italštině, předpokládám, že v češtině by to bylo podobné. Co dál ale pochválit na knize, kde vlastně žádná z postav není tak trochu záporná? Byly spíš věci, co mě z každou přečtenou stránkou tak trochu víc a víc rozčilovaly: říkal jsem si, co dalšího se v té knize ještě přihodí? - vražda, smrt, láska, svatba, rozchod, přepadení, šikana, rodič alkoholik... hotová telenovela... chyběl snad jen porod ve vlaku anebo upíři; měl jsem z toho dojem, že než aby tyto (klišé) skutečnosti knihu obohacovaly, tak ji spíš zahlcovaly a myšlenku (myšlenku?) nebo spíš děj akorát zbytečně zatěžovaly a člověka po "cestě bludištěm" vedly do každé odbočky, i když už zdálky bylo jasné, že jde jen o slepou uličku.
Druhá věc (která by mě možná v českém překladu tolik nedráždila) byla neustálá přirovnání připodobňující někoho nebo něčí jednání ke zpěvákům či hercům, odkazování na známé i méně známé scény ze známých či méně známých filmů.. je pravda, že Italové v běžné komunikaci toto dělají často a člověk si na to nějak zvykne, ale zkrátka něco takového bych čekal u stand-up výstupů nebo kdekoliv na internetu, ne ale v knize, která se tváří jako seriózní beletrie. Copak neexistuje jiný způsob, jak popsat skutečnost?
Celkově vzato mě kniha nijak zvlášť neohromila, pár zajímavých obrazů tam rozhodně bylo, nad kterými jsem se na chvíli zamyslel a zkusil je převést/přeaplikovat třeba na svůj reálný život. Nic z toho ve mně ale nezanechalo hlubší dojem. A že je život takový , jaký si ho člověk sám udělá (nebo vlastně není?), na toto téma bylo za mě napsáno mnohem více lepších knih, než tato. Zkrátka neurazí-nenadchne..

Fontak
25.08.2019 5 z 5

Moc se mi líbila.

amigo17
13.09.2018 3 z 5

Ocenil by som autorov štýl písania, lebo písať vie a číta sa to dobre. Ale ako celok ma to sklamalo, hlavne to ukončenie. Neviem, či som mal na základe vysokých hodnotení až príliš vysoké očakávania, ale ten záver ma proste neuspokojil.

katrin.ka
29.08.2017 5 z 5

dobře vystavěný příběh, nebo spíš dva příběhy, které se propojí v poměrně šokujícím vyvrcholení. dětská láska a dětská šikana, která má, stejně jako dospělá láska, touha a zklamání, nedozírné důsledky...

Jossie
29.01.2014 5 z 5

Nádherná, poutavá, čtivá a zajímavá kniha. Nicolo Ammaniti je pro mne objev.

arw
08.09.2013 5 z 5

Nádherná kniha, která celou dobu znepokojivě graduje až vás na konci úplně rozcupuje!

Renda
01.07.2013 5 z 5

Tato kniha se nedá odložit. Vulgární je, to jo a samé kdyby. Nádhera.

bubo bubo
29.04.2013 4 z 5

Skvostny mozaik moderni doby. Dopodrobna popsana sikana na skole a tak casty stav ze sikanovany si za to muze sam. Barvity, misty vulgarni slovnik.

italská literatura

Niccolò Ammaniti
italská, 1966
2005  86%Já se nebojím
2008  93%Vezmu tě a odvedu tě pryč
2014  79%Já a ty
2019  82%Anna

Kniha Vezmu tě a odvedu tě pryč je v