Jossie Jossie komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Začátek mě zaskočil a přišlo mi, že mě to moc bavit nebude, ale postupně mě to vtáhlo, všechna ta bezmoc, bolest, touha odejít a osvobodit se, už jsem to četla jedním dechem. Hvězdičku dolů jen za tu nevědomost Daisy (třeba ty papírky, to bylo už moc...).

04.10.2023 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

U mě nejslabší Backman, i když i tak samozřejmě dobrý, ale pohádková část mě hrozně nebavila.

30.01.2023 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

To nářečí byla ta pravá třešnička na dortu hezky vykreslených charakterů lidí.

30.01.2023 5 z 5

Tichý dům Tichý dům Orhan Pamuk

Mě tahle oceňovaná literatura obvykle příliš nebaví a tohle mě hrozně nebavilo.

02.03.2022 2 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Vtipné, čtivé, se spoustou zajímavých doktorských příhod a ještě jsem se dozvěděla nějaké užitečné medicínské věci.

20.07.2021 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Čekala jsem, že to bude čtivější. Nebýt toho, že jsem se opravdu chtěla dozvědět něco víc o Věře Čáslavské, nedočetla bych to.

02.07.2021 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tenhle díl byl rozhodně nejnudnější, jediný posun byl alespoň u Mii.

02.07.2021 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Úroveň je rozhodně klesající, to co v prvním díle bylo nové, se tady stále opakuje. divné dialogy mě vytáčely, kromě Gabriela měli snad všichni z vyšetřovacího týmu nějakou závislost a nejvíc mě štvalo u Mii to věčné "pojď Mio pojď" a ještě horší byl její zvyk sednout si někam do hospody a pak se divit, že mě někdo vyruší - už už to měla a někdo ji zase vyrušil... proboha!!!

02.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Tohle je prostě špatně napsané, když hlavní hrdinka vypadá jako pěkná mrcha, která nesnáší svého velmi hodného a milujícího muže a uleví se jí, když zemře, pak je něco špatně. Ten samý pocit kniha vyvolává při vztahu Eugenie k dětem, vlastně je nemá ráda a je k nim velmi chladná a strohá. Její románek s americkým vojákem také vyznívá špatně , on se kvůli ní rozvede a ona ho vlastně nechce. Doufám, že Eugenie taková ve skutečnosti nebyla.

24.06.2021 2 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

To mě rozsekalo na malé kousíčkys a teprve se dávám znovu dohromady, moc pěkná kniha :)

04.05.2021 5 z 5

Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Zdeněk Šmíd

Moc mě bavilo Šmídovo zobrazení severských bohů, bájí a pověstí.

22.10.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Já mám Třeštíkové knihy ráda, ale tahle mě bavila nejméně. Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně rozčilovala a paradoxně mě na tom bavilo najvíc to nářečí (obvykle to nesnáším).

17.08.2020 3 z 5

Podvod Podvod Charlotte Link

Tak tahle Linková byla slabší - všechny ženy do jedné se chovaly naprosto nelogicky a hloupě a navíc bylo velmi brzy zřejmé, kdo byl vrah.

17.06.2020 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Trochu mi vadilo, že Carl nějak zlenivěl a prakticky celá kniha je hon na Marca, takže to bylo trochu jednotvárné, ale jinak mě to bavilo.

21.05.2020 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Škoda, že se tahle kniha ke mně nedostala, když jsem byla malá, ani po tolika letech nezestárla, skvělé čtení.

26.02.2020

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Já to četla omylem od druhého dílu a musím říct, že ten první mě celkem zklamal - čte se dobře, ale je to prostě jen obyčejná červená knihovna typu - on si myslí něco, co já tak nemyslím a já si myslím totéž o něm a neumíme si to říct.

30.01.2020 3 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Začátek rozpačitý a divný, ale pak to neustále graduje a konec je skvělý. Vlastně celou dobu přemýšlíte, jestli je to duševní porucha matky nebo pravda, které nikdo nevěří.

03.12.2019 4 z 5

Chlapec mezi dveřmi Chlapec mezi dveřmi Alex Dahl

To mě hodně bavilo a celou dobu jsem čekala, jaké temné tajemství má dokonalá Cecílie a po jeho odhalení ještě stále nevím, co si o ní myslet.

03.12.2019 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Já citové vydírání nemusím a tohle bylo napsané jen za tím účelem.

18.10.2019 3 z 5

Věštcův rok Věštcův rok Charles Soule

Náhodou na debut dobré a čtivé, hezky to odráželo, jak to ve světě chodí, včetně náboženství, víry, fanatismu, politiky, snahy o zviditelnění a chamtivosti.

08.08.2019 4 z 5