Jossie Jossie komentáře u knih

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Velmi zajímavé i když dost smutné čtení, ale hodně mi vadilo, že při té přemíře mongolských výrazů nebyl nikde žádný vysvětlen a některé so domyslet opravdu nejde.

15.03.2016 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Četlo se to velmi dobře, ke konci už jsem v tom vyloženě ležela, ale závěr mě vyloženě zklamal. Ale co bych taky mohla čekat jiného od Kinga.

08.02.2016 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Hrozná kniha, kterou jsem přečetla jen díky tomu, že jsem seděla v čekárně u doktora 2 a čtvrt hodiny a nic jiného jsem s sebou neměla. Je to taková pokrytecká kniha, vyprávěná ženou (přičemž to napsal muž), která zesměšňuje muže, ale vlastně celou tu dobu zesměšňuje především tu ženu. Navíc mám alergii na slovo "chichi", které se tady vyskutuje až příliš často.

02.02.2016 odpad!

Bílé zuby Bílé zuby Zadie Smith

Na můj vkus hrozně ukecané, stále se někam odbočuje a něco popisuje, ale jinak hodně zajímavá sonda do duše imigrantů.

01.02.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Hezké, napínavé, velmi čtivé, ale má to jednu malou chybu - není to Harry Hole.

10.12.2015 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ne že by to nebylo čtivé, ale na Nesba to bylo trochu moc románkové. První krev na sněhu se mi líbila víc.

10.12.2015 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Naprostá pecka. S každým dalším dílem jsem si myslela, že mě to nebude tak bavit a bylo to přesně naopak. Tenhle díl se mi líbil úplně nejvíc už proto, že se tolik dotýká současnosti. Jímá mě hrůza, jak blízko jsme byli třetí světové válce, nesmírně zajímavé bylo pozadí amerických prezidentů, CIA, Ruska a našeho Pražského jara. Je to opravdu trilogie století.

10.12.2015 5 z 5

Zuřící bouře Zuřící bouře Markus Heitz

Závěrečný díl série alfů mě bavil nejvíc a dokonce jsem dvěma fandila - Aiphatonovi a Carmondajovi. Ale jak je u Heitze obvyklé, nikdy není konec úplně definitivní.

12.11.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Stalker mě bavil zatím nejvíc, někdy od půlky už jsem se od toho nedokázala ani odtrhnout. Nejdřív jsem se strachovala o Joonu, pak zase o Erika, Adam mi lezl na nervy, Margot tak střídavě, závěr byl trochu přitažený za vlasy, ale stejně to bylo dobré.

09.11.2015 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Mám raději historické romány od Körnerové, ale tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Poutavé vyprávění o neobyčejném životě jedné ženy a kus naší neslavné historie.

05.11.2015 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Další skvělá kniha od Zafóna, na které mi vadila jediná věc - nemám ráda motiv, kdy někdo bojuje s duchem, protože to je marný boj.

05.11.2015 4 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Čím víc se kniha blížila ke konci, s tím větší nechutí jsem ji četla, protože mi bylo jasné, že už to žádný smysl mít nebude. Autor si nejspíš šlehnul pokaždé když sedl ke psaní. Viděla jsem nejdřív film, který byl jen změtí hezkých obrázků, tak jsem si říkala, zase jedna špatně zfilmovaná kniha, ale po jejím přečtení nechápu, proč měl někdo potřebu o tom ještě točit film.

05.11.2015 2 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Velmi dobře napsané, zajímavé, moc se mi líbilo rozkrývání toho, co se stalo v minulosti. Od Joe Hilla zcela jistě zkusím ještě další knihy.

20.08.2015

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Rozjezd byl slabší a také mě fascinovalo, co všechno hlavní hrdina vydržel, ale pak to nebylo vůbec špatné a hlavně mě potěšilo, že to všechno, co se v městečku Pines dělo, mělo nějaké vysvětlení.

20.08.2015 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Nebýt první třetiny, naprosto nezáživné, dala bych plné hodnocení. Jakmile přijde stalinské Rusko a závěrečné hledání, je to hodně drsné a zajímavé čtení. Jakkoli je to kruté, stejně se mi hlavou honí, že lidé jako Sašenka sklízeli, co sami zaseli.

10.08.2015 4 z 5

Ruská konkubína Ruská konkubína Kate Furnivall

Asi třetinu knihy mi trvalo, než jsem se začetla, pak už to bylo napínavé a zajímavé. Moje oblíbená hrdinka Valentina z prvního dílu přestala být sympatická (většinu času bych ji profackovala, aby se vzpamatovala), ale plně ji nahradila odvážná Lydie.

14.07.2015 4 z 5

Tajemství konkubíny Tajemství konkubíny Kate Furnivall

Žádný z pokračujících dílů nebyl už tak dobrý, jako Perla Petrohradu, ale tenhle závěrečný byl lepší, než druhý díl. Tento byl opravdu bohatý na děj, část v Číně, ale většina v Rusku, trochu osobně pochybuji o tom, že bylo ve Stalinově Rusku možno provádět ty věci, co dělala parta hlavních hrdinů, ale co, je to jen román. Konec byl takový, že by klidně mohlo být ještě nějaké pokračování.

14.07.2015 4 z 5

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Tak to mě hodně bavilo - atraktivní prostředí ruské revoluce, děj napínavý, Valentina je sympatická hrdinka, opravdu se mi to líbilo.

25.06.2015 5 z 5

Zákrok Zákrok Robin Cook

Tak třetina ze začátku těžká nuda - opět nezáživné lékařské popisy a k tomu ještě náboženské výklady, ale pak se to naštěstí rozběhlo a vlastně to nebylo špatné. Jack tu potká přátele z mládí a nestačí se divit.

15.06.2015 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tak to bylo napětí bez přestávky a jedna naprosto hnusná vražda, kterou člověk těžko zkousne. Jako obvykle u Nesba si mockrát myslíte - to udělal tenhle - ale já už mu nevěřím a čekám, čím překvapí na závěr. A vždy se dočkám. Zcela výjimečně mě pobavil závěr. Jinak doufám, že Nesbo bude ještě dlouho živ a zdráv a bude ho bavit psát, protože na každou knihu se neuvěřitelně tším.

03.06.2015 5 z 5