Tajemství konkubíny

Tajemství konkubíny https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54118/tajemstvi-konkubiny-54118.jpg 4 32 8

Ruská konkubína série

< 3. díl

Kniha se věnuje dalším osudům mladičké Lydie z románu Ruská konkubína od stejnojmenné autorky.. Pátrání po pravdě Další osudy mladé hrdinky z románu Ruská konkubína. Na konci prvního románu se sedmnáctiletá ruská emigrantka Lydie dovídá, že její otec žije, i když je uvězněný v pracovním táboře. Lydie se rozhodne, že se pro něho vrátí a osvobodí ho. Přitom se neohlíží na fakt, že se píše rok 1930 a v zemi vládne Stalin. Lydie se neohlíží ani na to, že musí opustit svou lásku, mladého Čanga, který bojuje za svobodu Číny na straně komunistů. Vydá se na dalekou a nebezpečnou cestu za doprovodu nevlastního bratra Alexeje a věrného přítele Lva Popkova. Když Alexej nečekaně zmizí, Lydie se ocitne téměř bez peněz v neznámé a donašeči prošpikované Moskvě. Tato dívka s ohnivě rudými vlasy se rozhodne hrát vabank a brzy se zaplete do nebezpečné hry se záhadným sovětským důstojníkem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

The Concubines Secret , 2009

sodmic
05.06.2021 4 z 5

Za me nejlepsi ze vsech 3 dilu

bábuška
04.04.2020 4 z 5

Z důvodu že jsem pobývala v nemocnici, jsem přečetla až třetí část příběhu o osudu
pokračovatelky rodu. Zdála se mi trochu slabší, ale čtivá, ocitáme se v chaotických
situacích a poznáváme i život nechtěných osob v sovětském gulagu. I tato kniha je
svým způsobem poučná.

marimari
14.02.2020 3 z 5

nejlepší byla Perla Petrohradu, ostatní díly trochu překombinované, těžko uvěřitelné, i když autorce nelze upřít schopnost rozvíjet příběhy čtivé, napínavé.

Vojslava
29.04.2016 4 z 5

Osudy se vyvíjely trochu jinak, než jak bych byla čekala - ale ne nezajímavě. Nicméně stalinské Rusko bylo velmi, velmi krotké, takovýhle příběh by na druhou stranu neměl šanci se odehrát. Ale četlo se příjemně, tudíž hvězdy jsou zasloužené...

TheMelorry
01.01.2016 5 z 5

Lydie se dostala do Ruska... na to jsem se moc těšila a nezklamalo mě to, právě naopak. Doba ve které se kniha odehrává musela být strašná a zde se to jen potvrzuje. Ani od tohohle dílu jsem se nemohla odtrhnou.

Jossie
14.07.2015 4 z 5

Žádný z pokračujících dílů nebyl už tak dobrý, jako Perla Petrohradu, ale tenhle závěrečný byl lepší, než druhý díl. Tento byl opravdu bohatý na děj, část v Číně, ale většina v Rusku, trochu osobně pochybuji o tom, že bylo ve Stalinově Rusku možno provádět ty věci, co dělala parta hlavních hrdinů, ale co, je to jen román. Konec byl takový, že by klidně mohlo být ještě nějaké pokračování.

valentýna
22.10.2012

Ruskou konkubínu jsem nečetla, i tak se dá tento volně navazující díl číst a vzít si z něho poučení z historie.

l.ennca
03.10.2012

Druhý díl ke knize Ruská konkubína - další osudy mladinké Lydie z prvního dílu, kde se vydává hledat do Ruska svého otce. Kniha se mi líbila a velmi mě bavila. Střídají se prvky historické s prvky hodící se do červené knihovny, ale časem stráveným nad touto knihou nelituji.

Rusko

Kate Furnivall